Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Niebezpieczne „wyścigowe” prędkości w policyjnym obiektywie. Jak winni się tłumaczyli?

03.03.2015, 12:03:15 Rozmiar tekstu: A A A
 Niebezpieczne „wyścigowe” prędkości w policyjnym obiektywie. Jak winni się tłumaczyli?
fot. nadesłane

„Nie wiedziałem, że jadę tak szybko, w tym samochodzie nie czuje się prędkości…” - tak tłumaczył się zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego kierowca osobowego bmw, który przekroczył dozwolona prędkość o… 80 km/h 25-latek jechał 200 na godzinę tam gdzie można 120. To najczęstsze tłumaczenia tych, którzy jak mówią policjanci nie mają wyobraźni i nie potrafią przewidywać jej skutków.

Codziennie policjanci z ruchu drogowego z Elbląga pełnią służbę w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem. Codziennie są także świadkami brawurowej jazdy niektórych kierowców. Niemal codziennie widzą także skutki tej nadmiernej prędkości. To tylko kilka przykładów zarejestrowanych na służbie na trasie nr 7 w okolicach Elbląga:

28-letnia Justyna K. kieruje mercedesem. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie jadą za nią i mierzą jej prędkość. Rejestrator pokazuje 190 km/h w miejscu, gdzie można jechać 120, a więc i tak dostatecznie szybko. Kontrola kończy się mandatem w wysokości 500 złotych i 10 pkt karnymi.

Kolejna kontrola: 25-letni Krzysztof Z., samochód bmw. Zarejestrowana prędkość 203 km/h, tam gdzie można maksymalnie jechać 120. Mężczyzna tłumaczył się policjantom pospiechem i tym, że widział „długą prostą” a poza tym samochód jak stwierdził daje mu takie możliwości… 500 zł i 10 pkt karnych. Po chwili okazuje się, że mężczyzna trzy dni temu dostał już 10 punktów karnych również za nadmierną prędkość a na koncie miał też inne wykroczenia. Elbląska kontrola zaowocuje wiec zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów.

„Możliwości” dawało też auto 26-letniego Szczepana J. Mężczyzna jechał terenowym porsche 200 na godzinę. Przekroczył zatem dozwoloną prędkość o 80 kilometrów. W jego przypadku scenariusz jest podobny.

- Każdy z zatrzymanych do kontroli kierowców miał na koncie mniej lub więcej punktów karnych – mówi sierż. szt. Maciej Krztoń z ruchu drogowego KMP w Elblągu. Oznacza to że ich wyczyny nie są sporadyczne. Naszą rolą jest ograniczenie takich zachowań.

Ostatnim z zatrzymanych był 61-latek, który osobowym mercedesem jechał 170 km na godzinę czyli dużo za szybko. Kierowcy często nie zdają sobie sprawy ze skutków utraty panowania nad samochodem, który jedzie 200 lub nawet ponad 200 kilometrów na godzinę. Dopiero policyjna kontrola, mandat albo zatrzymanie prawa jazdy skutecznie przywracają równowagę na drodze.

 

asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu  

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ vinetu
  Wtorek, 03.03

  T o po co produkują takie samochody każdemu na Polskę ogranicznik do 140km i policja nie ma co robić jednak niemiaszki to mądry naród autostrady bez ograniczeń nie wszystkie.Następny pojazd to kupie sobie malucha .

 2. 2
  +1
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 03.03

  Mnie nie grozi to ,że ja jade 200km na godzinę moja szczekaweczka musi jechać 2 godziny 200km i na mnie policja nie zarobi . Jestem ekonomistą jak Belka , tylko bez tytułu profesorskiego , ale wiedza bardzo bogata . Pensyjka licha , ale trzeba żyć .

 3. 3
  0
  ~ bezrobotny
  Wtorek, 03.03

  Ja jak bym jechał 200km na godzine to nogawki musiały by być zawiązane ,

 4. 4
  0
  ~ ccc
  Wtorek, 03.03

  Do vinetu. Nie kupuj malucha bo Cię zabiją na drodze !!! Miałem malucha 24 lata - jeździłem tylko na grzyby.

 5. 5
  0
  ~ xxxxx
  Środa, 04.03

  Dobrze, dobrze łapać takich durniów za szybką jazdę bezmózgowców. Fajnie, ze Policja czuwa nad takimi durniami.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.