Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Chciał kupić samochód, który okazał się kradziony

17.06.2009, 13:32:10 Rozmiar tekstu: A A A
Chciał kupić samochód, który okazał się kradziony

Wczoraj osoba zamierzająca kupić używany, drogi samochód postanowiła sprawdzić czy pojazd nie jest kradziony. Wraz ze sprzedającym przyjechali do elbląskiej komendy. Policjanci sprawdzając auto ustalili, że osobowy passat jest zarejestrowany w systemie jako pojazd skradziony na terenie Europy Zachodniej. Do transakcji nie doszło, a passat trafił na policyjny parking.  

- Mężczyzna chcący kupić osobowego volkswagena passata postanowił wczoraj około godziny 13.00 przyjechać wraz ze sprzedającym do elbląskiej komendy, aby sprawdzić czy samochód nie jest kradziony. Policjanci na miejscu sprawdzili numer vin pojazdu i okazało się, że figuruje on  w systemie jako skradziony na terenie zachodniej Europy. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu, a sprzedającego przesłuchano - informuje Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

W ten właśnie sposób przezorny kupujący zabezpieczył się przed transakcją, która mogła go narazić na stratę. Auto wycenione było na ok. 50 tys. złotych. Elbląska policja zachęca osoby chcące kupić używane auto do sprawdzenia czy pochodzi ono z legalnego źródła. Można tego dokonać przyjeżdżając do Komendy Miejskiej Policji przy ul. 1000-lecia 3.

- Policjanci sprawdzą na miejscu czy samochód nie figuruje w policyjnych bazach danych jako skradziony. Do takiego sprawdzenia warto zachęcić zwłaszcza osoby kupujące używane, drogie i luksusowe pojazdy. Sprawdzenie odbywa się na miejscu w komendzie. Informacje nie są udzielane telefonicznie - wskazuje Krzysztof Nowacki.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ H
  Środa, 17.06

  bezplatnie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1667301654816