Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Walczyli o tytuł najlepszego kierowcy regionu. Mamy mistrza kierownicy!

22.06.2024, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Walczyli o tytuł najlepszego kierowcy regionu. Mamy mistrza kierownicy!
Fot. Agnieszka Klatt

Kilkunastu kierowców walczyło dziś, 22 czerwca o tytuł Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego. Zwycięzcą został kierowca autobusu Łukasz Głuszyk. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

 

 

 

Konkurs o tytuł Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego ma długą historię. Automobilklub Elbląski w tym roku zmagania mistrzów kierownicy zorganizowała już po raz 45. Odbyły się one, 22 czerwca na terenie przy ul. Nowodworskiej. Podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu elbląskiego poprzez szeroką popularyzację przepisów ruchu drogowego wśród wszystkich użytkowników dróg a w szczególności wśród kierowców zawodowych oraz doskonalenie techniki jazdy, podnoszenia kultury i sprawności ruchu drogowego - tak o głównych celach zadania mówi organizatorzy wydarzenia.

 

 

 

Troska o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zawsze była naszą dewizą i to się nie zmieniło. Bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważna kwestia. Dlatego od lat zachęcamy kierowców, aby skorzystali z możliwości i sprawdzili swoje umiejętności podczas konkursu. Kunszt jazdy, technika, wśród uczestników konkursu, jest coraz lepsza. Nadal jednak jest wiele do zrobienia, jeśli chodzi o popularyzację bezpiecznej jazdy

- mówi Edward Łebkowski, wiceprezes Automobilklub Elbląskiego.

 

 

 

Konkurs składał się z dwóch części. W części teoretycznej na uczestników czekał test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad bhp w transporcie, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych oraz zagadnień przeciwalkoholowych. Część sprawnościowa polega zaś na wykonaniu jazdy sprawnościowej po wyznaczonym torze, oddzielnie dla kategorii: B, C i D.

 

 

 

Udział w zmaganiach wzięło 16 kierowców, którzy musieli udowodnić, że potrafi precyzyjne kierować pojazdem, wykazać się znajomością przepisów i udzielić pierwszej pomocy. Zwycięzca mógł być tylko jeden. W tym roku tytuł najlepszego kierowcy i Puchar Prezydenta Elbląga zdobył kierowca autobusu Łukasz Głuszyk. Drugie miejsce (Puchar Marszałka Województwa), w klasyfikacji generalnej, zajął Adam Kłoskowski, a trzecie (Puchar Starosty Elbląskiego) Mariusz Kirol.

 

 

 

Zawody na najlepszego kierowcę naszego regionu to bardzo ważna sprawa, bo bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne. Tutaj chodzi o życie i zdrowie. Dziękuję za zawsze zaangażowanie. Wakacje się zbliżają, ruch na drogach będzie wzmożony, zachowajcie czujność i przekazujcie swoją wiedzę innym

 

- mówił podczas wręczenia nagród podinsp. Zbigniew Przyborowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

 

 

 

Organizatorem 45. konkursu tytuł Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego jest Automobilklub Elbląski, przy współudziale: Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Zarządu Okręgowego PZM w Gdańsku, Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Elblągu, Polskiego Związku Motorowego OZDG Sp. z o.o. w Gdyni, Przedsiębiorstwa PMP Piotr Ziębka w Elblągu i Ośrodka Szkolenia Kierowców „NAJKI” w Elblągu.

 

 

 

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marcin Kuchciński, Prezydent Elbląga Michał Missan i Starosta Elbląski Maciej Romanowski.

 

 


Wyniki konkursu:

 

 

Klasyfikacja o tytuł Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego:

1. Łukasz Głuszyk - zdobywca Pucharu Prezydenta Elbląga
2. Adam Kłoskowski - Puchar Marszałka Województwa
3. Mariusz Kirol - Puchar Starosty Elbląskiego

 

 

Kategoria prawa jazdy B:

1. Paweł Ziębka - Puchar Starosty Elbląskiego
2. Sławomir Owocki
3. Mariusz Kirol

 

 

Kategoria prawa jazdy B klasyfikacja kobiet:

1. Magdalena Wolt - Puchar Dyrektora Elbląskiego Oddziału Banku Spółdzielczego w Sztumie

 

 

Kategoria prawa jazdy C:

1. Mariusz Kirol - Puchar Prezesa PMP
2. Adam Kłoskowski
3. Piotr Karolkiewicz

 

 

Kategoria prawa jazdy D:

1. Łukasz Głuszyk - Puchar prezesa spółki PKS w Elblągu
2. Adam Kłoskowski
3. Piotr Karolkiewicz
 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Walczyli o tytuł najlepszego kierowcy regionu. Mamy mistrza kierownicy! ( zdjęć 32 )
Dodano: 2024-06-22 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Rambo11
  Niedziela, 23.06

  Witam -trochę to lepsze do disko na starym mieście ale widać tu prawdziwą prowincję---ci prawdziwi kierowcy nie szukają konkursów tylko pomykają od lat- ale wieś tańczy wieś śpiewa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98188495635986