Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ważna dla Elbląga inwestycja jest zagrożona? Wody Polskie nie chcą tego komentować!

03.06.2024, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ważna dla Elbląga inwestycja jest zagrożona? Wody Polskie nie chcą tego komentować!

Przetarg na wykonanie zbiornika retencyjnego na Srebrnym Potoku nadal nie został rozstrzygnięty. Ważna dla Elbląga inwestycja jest zagrożona? Wody Polskie nie chcą komentować tej sprawy!

 

 

 

Przygotowania do inwestycji ruszyły już w ubiegłym roku. Wtedy wycięto drzewa na niemal 4-hektarowym terenie między ulicami: Sybiraków i Marymoncką. Przetarg na wykonanie pierwszego, z dwóch planowanych, zbiornika retencyjnego Wody Polskie ogłosiły w lutym. Od tego czasu termin otwarcia ofert kilkakrotnie już przesuwano. Gdy pisaliśmy o tej sprawie w kwietniu, wyznaczono go na 31 maja.

 

 

 

Zapytaliśmy Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku należący do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, o to, czy otwarcie ofert się odbyło i ile firm przystąpiło do przetargu, a jeśli nie to na kiedy wyznaczono kolejny termin. Odpowiedź jest zaskakująca.

 

 

 

- Sprawa jest w toku, nie komentujemy jej przebiegu - informuje Bogusław Pinkiewicz, rzecznik prasowy RZGW w Gdańsku.

 

 

 

Na stronie przetargi.wody.gov.pl widać, że zainteresowane firmy wręcz zasypały Wody Polskie pytaniami. Zamawiający otrzymał ich dziesiątki. Nieaktualny jest również termin otwarcia ofert wyznaczony na 31 maja. Nowy to 14 czerwca.

 

 


Przypomnijmy. Na Srebrnym Potoku w ciągu najbliższych lat mają powstać dwa zbiorniki retencyjne, górny i dolny, zapowiedziały w ubiegłym roku Wody Polskie. - Zbiorniki poprawią warunki spływu wielkich wód z Wysoczyzny Elbląskiej i zredukują ewentualną falę powodziową - mówił kilka miesięcy temu Bogusław Pikniewicz z zespołu komunikacji i edukacji wodnej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

 

 

Szacowany koszt inwestycji to 27 mln zł. Ewentualny wykonawca będzie miał na wykonanie zbiornika czas do 16 miesięcy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  Elizabeth
  Poniedziałek, 03.06

  Jak widać,to wszystko SUPER SIĘ UKŁADA ???

 2. 2
  +11
  ~ Kez
  Poniedziałek, 03.06

  Najważniejsza jest uśmiechnięta Polska .

 3. 3
  +12
  ~ Wet
  Poniedziałek, 03.06

  Mamy nowe władze, które są całkowicie nieudolne. Wstrzymane przetargi na elewatory zbożowe w Gdańsku i Gdyni. Zatrzymane CPK i atom. Kogo wybraliście.

 4. 4
  --11
  ~ Dede
  Wtorek, 04.06

  W tym nieszczęśliwym kraju nic się nie zmieni. Nie będę po nim płakał. Ktoś w końcu tu przyjdzie i ogarnie skoro Polacy nie potrafią.

 5. 5
  +4
  ~ Kass
  Wtorek, 04.06

  One nie są nieudolne. One robią to po co za marki w reklamówkach założono główną partię. A tzw. starsi I mądrzejsi już sterują z tylnego siedzenia. Dlatego jest coraz gorzej dla nas.

 6. 6
  +10
  ~ Lolka
  Wtorek, 04.06

  Władzę przejęło nieudolne antypolskie PO i mamy to co mamy. Mowiliam że POwcy to lenie i nie będą robić niczego dla dobra miasta i regionu. Oni tylko patrzą gdzie wcisnąć ryj do koryta. Półtora roku temu zorganizowali za nasze pieniądze zmanipulowana bezzasadną zakłamaną ankietę propagandową w sprawie portu miejskiego. Efekt? Proszę iść zobaczyć. Ta szajka prędzej coś zniszczy,zlikwiduje i sprzeda.

 7. 7
  0
  ~ Do wet/Lolka
  Wtorek, 04.06

  Jak najnowsza afera pisiorow z kasa dla fundacji? łącznie z ,"prezydentem"nosili łachy z logo fundacji ale oczywiście nie wiedzą o co chodzi?

 8. 8
  0
  ~ ustawka
  Wtorek, 04.06

  PIS szkodzi Polsce, wprowadza zielony ład, lockdowny i nie tylko: Pisowcy "A PO jest gorze!" PO wszystko likwiduje, wyprzedaje za półdarmo Niemcom i Ukraińcom, wyrzeka się ZA NAS odszkodowań za wymordowanie naszych dziadków i zniszczenie państwa: peowcy "a pisioły robiom afeły" Umówcie się na ustawkę i dla naszego dobra wzajemnie...

 9. 9
  +12
  ~ nie znam sie
  Wtorek, 04.06

  Wody polskie to jedna z najbardziej niekompetentnych instytucji jaką znam. Nie mają pojęcia o gospodarce wodnej, blokują ludziom zbieranie wody z dachów przez ultra skomplikowaną biurokrację, blokują odwadnianie posesji, z kolei niszczą przyrodę przez odwadnianie terenów, niekumulowaniu wody przez zastawki, niszczą starorzecza. Beton. Czyli podwórka 200m2 nie możesz odwodnić, ale jak się pokopie rowy na 30 km2 i odwodni torfowisko to jest elegancko.

 10. 10
  +4
  ~ Tadd
  Wtorek, 04.06

  Wody Polskie - kolejny pisowski twór dla swoich. Fachowcy z tej instytucji ewakuowali się po zmianie szefostwa widząc jego kompetencję. Ilość zapytań świadczy o jakości przygotowania przetargu. Na Mazurach Wody Polskie zasłynęły z uznania nowo wybudowanego kanału do posesji jako kanał melioracyjny odwadniający :D No ale jak jest taki właściciel to nie dziwota.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5337319374084