Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy al. Grunwaldzkiej powstaną nowe mieszkania? Sprawdzamy, na jakim etapie jest inwestycja

02.06.2024, 20:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy al. Grunwaldzkiej powstaną nowe mieszkania? Sprawdzamy, na jakim etapie jest inwestycja
Fot. DK

Kolejna inwestycja mieszkaniowa planowana jest przy al. Grunwaldzkiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Sadową. Sprawdzamy, co dokładnie ma powstać w tym miejscu?

 

 


Elbląska firma budowlana planuje inwestycję mieszkaniową przy al. Grunwaldzkiej. Obecnie jest ona na etapie pozyskiwania pozwolenia na budowę. Z wnioskiem w tej sprawie firma zwróciła się do miasta pod koniec marca. 


 

 

 

Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "Elzambud" Sp. z o.o. wystąpiło z wnioskiem o pozwolenie na budowę dwóch budynków mieszkalnych wraz z zagospodarowaniem terenu

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

 


W obu budynkach ma powstać łącznie blisko 40 mieszkań. 

 

 

 

W budynku A – 19 lokali mieszkalnych i budynku B – 19 lokali mieszkalnych (łącznie 38). Każdy z budynków ma 4 kondygnacje nadziemne oraz garaż podziemny. Zaprojektowano 8 miejsc postojowych zewnętrznych oraz 34 miejsca parkingowe w garażach podziemnych (17 w budynku A i 17 w budynku B) - łącznie 42 miejsca postojowe

 

 

- dodaje Joanna Urbaniak. 

 

 


Przedsiębiorstwo o szczegółach inwestycji zamierza poinformować po uzyskaniu pozwolenia. Wtedy wrócimy do tematu.

 

 

 

Przypomnijmy. Przy al. Grunwaldzkiej swoje inwestycje realizują również inni deweloperzy. Ekobud z Ostródy kończy budowę miniosiedla na działce między ul. Okólnik a al. Grunwaldzką. Budynek wielorodzinny przy al. Grunwaldzkiej, naprzeciw dworca stawia Zakładu Usług Budowlanych Mytych.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. DK


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ vrain
  Niedziela, 02.06

  Kiedyś to było ładne miasto. Wystarczyło tylko zadbać o drogi, chodniki i bronić województwa (niektórzy bronili i teraz mają dużo lepszą pozycję). Dzięki takim cudownym władzom (od Słoniny z SLD/PSL w radzie, po dziś) mamy miasto bez charakteru, z wyburzoną połową zabytkowych domów i napaćkanymi gdzie nie spojrzeć blokowiskami oraz dyskontami.

 2. 2
  +4
  ~ emeryt
  Niedziela, 02.06

  To bardzo dobrze ,że tyle buduje się w naszym powiatowym mieście , ale dlaczego nadal decydenci boją sie zabudowywać wolnych terenów w Śródmieściu . W końcu skończą się chętni na płacenie za nowe mieszkania i zostaniemy z łąkami w Centrum miasta ,jak Himilsbach z angielskim . Niestety krótko rządzący miastem św. pamięci Jerzy Wilk miał mądry i prosty plan zagospodarowania przestrzennego Elbląga . Bloki stawiamy w Śródmieściu , a domki na peryferiach . A jego następca - bloki na peryferiach ,a łaki w Śródmieściu .

 3. 3
  +19
  ~ Opasły Nissan
  Poniedziałek, 03.06

  i znowu korkowanie niewydolnej grunwaldzkiej, ktora powinna miec po 2 pasy ruchu w kazda strone, a dodatkowo jeszcze 2 razy za malo miejsc parkingowych i kolejny raz bedzie parkowanie na dziko, zamiast to ucywilizowac normalnym parkingiem. Dramat.

 4. 4
  +11
  ~ Wiocha
  Poniedziałek, 03.06

  Upchać jedno na drugim. Tak jak to dziadostwo nad Jarem przy Aldim. Kto wydał pozwolenie na wybudowanie bloku praktycznie na dwóch już istniejących

 5. 5
  +5
  ~ Gniot
  Poniedziałek, 03.06

  Nic tu od lat nie powstaje prócz bloków...

 6. 6
  +10
  ~ Do emeryta
  Poniedziałek, 03.06

  Tak po prawdzie,to Elbląg jest miastem na prawach powiatu,to coś więcej niż miasto powiatowe.Jestem za tym,aby śródmieście miało zabudowę wielokondygnacyjną,a peryferie- niską.Tak się niestety nie dzieje i patodeweloperka wzzędzie się wciska z betonowymi klocami,patrz Łęczycka.Pytam się,gdzie jest architekt miejski,a jak jest- to za co bierze pieniądze?Te budowle to archtektoniczna tandeta rodem z PRLu,ciekawe co wstawią w przestrzeń po kamienicy na Grunwaldzkiej? Panie prezydencie,kiedy zakończy Pan ten totalny obciach dla miasta w postaci niedokończonej,ponad 30 letniej budowli na Starym Rynku róg Wigilijnej i łaki koło Syreny? Tylko proszę się nie tłumaczyć,że to teren prywatny,jest pan jeszcze w miarę młody i powinien Pan posprzątać po swoich poprzednikach- nieudacznikach,powodzenia życzę i do roboty.Chcieć to móc.

 7. 7
  --2
  ~ Zastanawiam się
  Poniedziałek, 03.06

  Te 19 mieszkań po to, aby placu zabaw nie było? Kojarzę, że z nowy. Prawem od 20 mieszkań plac Zabaw musi być?

 8. 8
  +8
  ~ lucyna
  Poniedziałek, 03.06

  Panie prezydencie,kiedy zakończy Pan ten totalny obciach dla miasta w postaci niedokończonej,ponad 30 letniej budowli na Starym Rynku róg Wigilijnej i łaki koło Syreny? Tylko proszę się nie tłumaczyć,że to teren prywatny,jest pan jeszcze w miarę młody i powinien Pan posprzątać po swoich poprzednikach- nieudacznikach,powodzenia życzę i do roboty.Chcieć to móc. Nic dodać nic ująć , tylko ,czy Prezydent i jego ekipa czytają , co sadzą elblążanie . Czekamy na odpowiedż Prezydenta Missana na łamach info.pl .

 9. 9
  +1
  ~ Truso
  Poniedziałek, 03.06

  Myślę że czyta,chociaż...

 10. 10
  0
  ~ @zastanawiam się
  Poniedziałek, 03.06

  Jaki plac zabaw? Będzie drugi kloc na 19 mieszkań!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.7038688659668