Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni PiS ostrzegają: Władza skupiona w jednych rękach deprawuje

11.04.2024, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni PiS ostrzegają: Władza skupiona w jednych rękach deprawuje
Fot. AK i DK

Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do elblążan, aby "wybrali mądrze". Ich zdaniem, jeśli wyborcy dopuszczą do tego, że w mieście będzie rządziła Koalicja Obywatelska, grożą nam podwyżki lokalnych opłat i likwidacja części szkół.

 

 


Do zagłosowania w drugiej turze wyborów samorządowych na Andrzeja Śliwkę przekonują nowo wybrani radni PiS. Dziś (11 kwietnia) podczas konferencji prasowej mówili o niebezpiecznej dla elbląskiego samorządu władzy absolutnej, groźbie podwyżek i likwidacji szkół. Ich zdaniem doprowadzi do tego wygrana Michała Missana, kandydata KO na prezydenta Elbląga.

 

 

 

Władza skupiona w jednych rękach deprawuje i psuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. To cytat, który był wykorzystywany wielokrotnie przez obóz Platformy Obywatelskiej. Przypomnę, że w 2014 roku, kiedy prezydentem miasta został Witold Wróblewski, walczył on w drugiej turze wyborów z Jerzym Wilkiem. Wtedy PiS (w radzie miejskiej - przyp. red.) zdobyło większość i wtedy Michał Missan i Platforma Obywatelska mówili jednym głosem, że władza nie może być skupiona w jednych rękach, bo to jest bardzo niebezpieczne dla samorządu. My dziś się z tym zgadzamy, że władza nie powinna być w jednych rękach. Apelujemy do mieszkańców naszego miasta, aby wybrali mądrze, aby nie doszło do sytuacji, kiedy władza będzie skupiona w jednych rękach

 

 

- mówił Rafał Traks.

 

 


Na pytanie dziennikarzy skąd taka zamiana narracji, bo przecież Jerzy Wilk, prezydent Elbląga w latach 2013-2014, mówił, że większość w radzie pozwala prezydentowi sprawnie rządzić Rafał Traks wyjaśniał, że PiS obawia się powtórki z 2010 roku (wybrany wówczas na prezydenta Grzegorz Nowaczyk z Platformy Obywatelskiej, w 2013 roku podczas referendum, został odwołany wraz z radą miejską - przyp. red.).


 

 

W 2010 roku, władza również była skupiona w jednych rękach i jak to się skończyło, doskonale pamiętamy. Doszło do referendum, dlatego, że władza skupiona w jednych rękach doprowadziła do podwyżek cen w ZBK, drastycznych podwyżek cen biletów drastycznych oraz podwyżek opłat za wywóz śmieci. Dziś również może dojść do sytuacji, że władza skupiona w jednych rękach może doprowadzić do tego że diametralnie mogą wzrosnąć opłaty lokalne, ceny biletów, opłaty za śmieci czy podatki lokalne. To jest bardzo niebezpieczne dla samorządu, dla mieszkańców naszego miasta (...) Chcielibyśmy zaapelować do mieszkańców Elbląga, aby nie dopuścili do takiej sytuacji, aby elblążanie 21 kwietnia wybrali mądrze i wybrali osobę, która jest wiarygodna

 

 

- przekonywał radny.

 

 


Podczas dzisiejszej konferencji radni PiS odnieśli się również do wypowiedzi Michała Missana z 3 kwietnia, która padła podczas debaty przedwyborczej. Kandydat KO na prezydenta Elbląga, zapytany wówczas, jak zamierza sobie poradzić z niżem demograficznym w szkołach, powiedział: niż demograficzny dotknie elbląską edukację, czy tego chcemy, czy nie i kto zostanie prezydentem, będzie musiał się z tym zmierzyć. Już dziś mamy nabory do pierwszych klas w szkołach podstawowych jednocyfrowe, pewnie trzeba będzie podjąć trudne decyzje, które z tych szkół trzeba będzie wygasić.

 

 

 

 

Niż demograficzny stwarza okazje, aby klasy były mniejsze, żeby dzieci uczyły się w lepszych warunkach, aby nauczycieli mogli zastosować indywidualizację. To lepsza opieka, wsparcie dla rodziców w wychowywaniu dzieci. (...) Nasz kandydat Andrzej Śliwka czegoś takiego (wygaszania szkół) na pewno nie zrobi. Wręcz przeciwnie, planuje, aby wszystkie szkoły były bardzo dobrze wyposażone, aby infrastruktura szkolna była zdecydowanie lepsza, a klasy mniejsze. Nauczyciele nie będą zwalniani

 

 

- mówił dziś radny PiS Marek Pruszak.

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +30
  ~ Czytelnik
  Czwartek, 11.04

  No tak jak 8 lat patrzyliśmy w jedną partię było ok a teraz co pis spada na dno pa pa

 2. 2
  --12
  ~ Truso
  Czwartek, 11.04

  Niestety,Platfirma Obywatelska potrafi wszystko wygaszać i likwidować,czy to na poziomie centralnym czy lokalnym.Nie piszę tego złośliwie,ale wystarczy przytoczyć pierwszy przykład z brzegu- Nowaczyk chciał nawet zlikwidować elbląskie tramwaje,samorząd województwa PO- PSL,zlikwidował kolej nadzalewową,ekipa Wróblewskiego,Missana i Nowaka zlikwidowała elbląską komunikację miejską,bo to co jest to porażka,rząd przedpisowski PO likwidował część jednostek wojskowych na ścianie wschodniej,czy mam dalej wyliczać?Ekipa PO-PSL to ludzie niekompetentni i tacy będą rządzić naszym miastem,jeżeli wybierzemy byłego wice.Czeka nas totalny upadek i degradacja do miasta zarządzanego przez burmistrza,czy tego chcemy?

 3. 3
  --30
  ~ Moje miasto
  Czwartek, 11.04

  Zgadzam się w 100%władza absolutna.Nie dopuśćmy drodzy Elblazanie.Beda robic to co robi Pan Tusk.Obudzcie się, nasze miasto się zwija.Pan Pruszak cytuje słowa Platformy i tu się zgadzam.Tylko Śliwka,nie dajmy się zwieść .

 4. 4
  +31
  ~ Gitmen
  Czwartek, 11.04

  Władza skupiona w jednych rękach deprawuje i psuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie - z ust praktyków doskonałe podsumowanie ostatnich lat rządów PiS. Brawo Traks -taki buntownik, nie bojący się w słusznej sprawie "nas.ać do własnego gniazda"

 5. 5
  --12
  ~ Do czytelnika
  Czwartek, 11.04

  Może wylicz,co zlego zrobiła poprzednia ekipa zjednoczonej prawicy dla naszego miasta?Przekop mierzei to inwestycja sztandarowa dla miasta i okolic,to wydarzenie historyczne,poprzedni rząd dał Elblągowi wędkę i co?Nieudolni elbląscy samorządowcy obrazili się i nie chcieli przyjąć 100 mln na rozbudowę elblaskiego portu.Skwituję krótko- to jedno wielkie dziadostwo,dla którego politykierstwo jest ponad dobro ogółu,zdejmij klapki z oczu i patrz w realu.

 6. 6
  +22
  ~ chester
  Czwartek, 11.04

  on tak o pisowcach oczywiście............

 7. 7
  +25
  ~ ola
  Czwartek, 11.04

  Tak panie Marku - Pan jest tego przykładem!!

 8. 8
  --17
  ~ PRAWDA
  Czwartek, 11.04

  To prawda władza skupiona w jednych rękach PO ,/wybór rady w większości PO/ zamknięte na jakąkolwiek współpracę przy projektach dobrych dla inwestycji rozwoju Elbląga. Młodzi stawiajcie na rozwój naszego miasta -to przyszłe Wasze miejsca pracy. Tylko p. Andrzej ŚLIWKA na Prezydenta Elbląga.

 9. 9
  +21
  ~ Marcin696
  Czwartek, 11.04

  Czy ten Pan mówił o swoich odczuciach z 8 ostatnich lat?

 10. 10
  +19
  ~ jan-49
  Czwartek, 11.04

  co odstawili od koryta? teraz juz lament i placz?jeszcze sie nie nachapaliscie przez 8 lat ?jeszcze malo? a wasz kadydat wczoraj pokazal jak to popiera antka maciarenke tak jak biegal p[rzed wiezieniem w ktorym siedzial wasik takiego macie kandydata niech wraca do pasleka tam jest jego miejsce

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2247400283813