Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Oto nowi radni PiS. „Dla nas wszystkich partią jest Elbląg”

08.04.2024, 19:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Oto nowi radni PiS. „Dla nas wszystkich partią jest Elbląg”
Fot. AK

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości liczyć będzie 10 osób. To o jedną więcej niż w poprzedniej kadencji. - Zdobyliśmy ponad 31 proc. głosów. Jest to dla nas poprawa wyniku z 2018 r. To dla nas dobra wiadomość. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – mówił radny elekt Rafał Traks.

 Przewodniczący elbląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Marek Pruszak rozpoczął dzisiejszą (8.04.) konferencję prasową od skomentowania wyników wyborów prezydenckich.

 

 

 

Nasz kandydat na Prezydenta Andrzej Śliwka uzyskał wynik 13 tys. 408 głosów, co stanowi 34, 69 proc. A my, jako radni otrzymaliśmy wynik niższy – 11 tys. 935, czyli 31,14 proc. Świadczy to o pewnej otwartości naszego kandydata i większych możliwościach, bo zagłosowały na niego też osoby, które na nas nie głosowały

 

 

– zauważył Marek Pruszak.

 


Radny elekt dla porównania przedstawił też wyniki Koalicji Obywatelskiej.

 

 

Pan Michał Missan uzyskał 17 tys. 146 głosów, co stanowi 44,36 proc. A radni Koalicji Obywatelskiej uzyskali wynik wyższy – 17 tys.504 głosy, co stanowi 45,16 proc. Widać tu pewien zamknięty elektorat. Nie wszyscy ci, którzy zagłosowali na radnych Koalicji Obywatelskiej zagłosowali na ich kandydata na Prezydenta. Mimo poparcia Lewicy i Komitetu pana Wróblewskiego to jednak Michał Missan nie wygrał w pierwszej turze

 

 

– zaznaczył Marek Pruszak.

 

 


- To pokazuje, że jest szansa pokonania szklanego sufitu dla Prawa i Sprawiedliwości. Przekroczenia 35 proc. Miejmy nadzieję, że to uda się w drugiej turze i zwycięży Andrzej Śliwka. Nasz kandydat jest otwarty na współpracę i kompromisy – mówił Rafał Traks.

 W nowej Radzie Miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości ponownie zasiądą Rafał Traks, Marek Pruszak, Piotr Opaczewski, Jolanta Janowska, Paweł Kowszyński, Elżbieta Banasiewicz i Jolanta Lisewska. Po raz pierwszy mandat sprawować będą Sebastian Czyżyk-Skoczyk, Michał Rutkowski i Kamil Zdziech.

 - Chcielibyśmy podziękować wszystkim wyborcom za udział w wyborach. Szczególnie tym, którzy głosowali na nas i naszego kandydata na Prezydenta Andrzeja Śliwkę - mówił Marek Pruszak.

 

 

Cieszy nas, że mandaty zdobyły też osoby młode. Mamy nadzieję, że to zmieni pewne spojrzenia na pracę w Radzie Miejskiej. Taka sama sytuacja jest wśród radnych z Koalicji Obywatelskiej. Mamy nadzieję, że będziemy mogli rozmawiać o trudnych tematach, wypracowywać kompromisy dla dobra Elbląga. Dla nas wszystkich radnych partią jest Elbląg

 

 

– podkreślił Rafał Traks.

 

 


Radny elekt wyraził nadzieję na owocną współpracę z radnymi Koalicji Obywatelskiej. - Myślimy o rozwoju naszego miasta. Dobre propozycje, które będą przedstawiane przez radnych Koalicji Obywatelskich będziemy popierali i mamy nadzieję, że dobre pomysły, które będą przedstawiane przez nasz klub również będą popierane przez klub Koalicji Obywatelskiej – dodał Rafał Traks.

 


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. AK


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Kassandra
  Poniedziałek, 08.04

  W jakiej uczelni Michał Missan zdobył doktorat z kultury organizacji pracy ??!! Jego dotychczasowe osiągnięcia (Królewiec, fotki na tle nakrętek) i brak programu wskazują jednoznacznie na intelektualne zaplecze słynnego ostatnio Collegium H((T)umanum.

 2. 2
  +2
  ~ anomalie
  Poniedziałek, 08.04

  Kasandro - w minionej epoce uczelnią zbawienia regionalnego było rolnicze Stare Pole. Dzisiaj pozostała wymieniona przez ciebie "uczelnia" - też pracująca na telefon "za ile dostanę dyplom i na którym roku już jestem"? A wczoraj dopiero się zapisał. To tyle o wiedzy doktora jąkającego się. Co do empatii, przyzwoitości, stosunku do ludzi, wstydu i szacunku do funkcji i pracy - to wynosi się z wychowania rodzinnego. Inteligentnym braki z domu rodzinnego nadrobi Tumanum, ale prostaka tylko ugruntuje w prostactwie. Wspaniałe i nad wyraz obfite są te katechetyczne bufory na pierwszym planie na fotkach pis. Biednego Marka taki widok aż modlitewnie rzuca niczym walka z kuszącym. Takie to są nierówności wśród członków.

 3. 3
  +20
  ~ TWÓJ Kumpel
  Poniedziałek, 08.04

  To nie są nowi Radni PIS, to są starzy poprzedniej kadencji, którzy cały czas siedzą w radzie i nie chcą oddać stołków, zawsze są ci sami

 4. 4
  --7
  ~ taka prawda
  Poniedziałek, 08.04

  Brawo , życzę Wam owocnej pracy. Przejmijcie inwencje w każdej dziedzinie. Tamtych jest więcej, ale to nie przeszkoda w działaniu, wybrali Ich bo tak po znajomości, bo to znajomego trzeba. Nikt się nie zastanawia, ze już niektórzy to powinna być emerytura ta prawdziwa, bo mózg już nie taki młody i nie rozwojowy,

 5. 5
  +6
  ~ 🤗
  Poniedziałek, 08.04

  Pan Śliwka może się tylko cieszyć, bo centrala na siłę go tu chciała wcisnąć, "a gdybyś Andrzejku nie został prezydentem, nic się nie martw. Załatwimy Ci ciepła posadkę w EP". Więc, cóż on ma płakać? Tylko radość i nadzieja na Brukselę przyświecać mu będzie przez te 2 tygodnie.

 6. 6
  --4
  ~ Proza
  Poniedziałek, 08.04

  Panie Andrzeju szkida tu pana, jak widać tu wolą arogancję, butę , szykany , mobbingi i starą mentalność więc żyj pan na luzie a tu niechcw tym gniją komentują i narzekają

 7. 7
  +5
  ~ Aaa
  Poniedziałek, 08.04

  Więcej spokoju. Czemu ludźmi rządzą tak niskie pobudki.

 8. 8
  +2
  ~ młodzież
  Wtorek, 09.04

  Pan ANDRZEJ ŚLIWKA W 2 turze na Prezydenta w ELBLĄGU -walczmy- starczy lewicy w naszym mieście. Na nich głosują Ci co boją się o swoje wieloletnie miejsca pracy.

 9. 9
  +3
  ~ młodzież
  Wtorek, 09.04

  II tura -głosujemy na p. Andrzeja ŚLIWKĘ - trzeba zmienić prezydenta ,za długo PO rządzi Elblągiem.

 10. 10
  +6
  ~ Po co to wszystko
  Wtorek, 09.04

  No no trzech na jednego ciekawe jakby pan Missan sam zbierał głosy bez pomagierow ile by nazbierał nierówna walka. Trochę kultury i mniej nienawiści w wypowiedziach bo aż strach czytać tak bardzo ktoś się boi przegrać że aż ucieka się do wrednego języka wstyd komuna żyje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0803120136261