Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Klara, Robert, Rudolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rolnicy nadal blokują drogę S7 w okolicy Elbląga. Kierowcy mogą utknąć w korkach

24.02.2024, 10:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rolnicy nadal blokują drogę S7 w okolicy Elbląga. Kierowcy mogą utknąć w korkach
Fot. KPP Nowy Dwór Gdański

Protesty rolników w Elblągu na razie się zakończyły, ale nie oznacza to końca problemów kierowców. W najbliższych dniach czekają ich duże utrudnienia na drodze S7, w kierunku Gdańska. Gdzie dokładnie? Sprawdzamy.

 

 

 

Rolnicy nadal blokują drogę S7 na wysokości miejscowości Kmiecin (powiat nowodworski). Codziennie, od godziny 8 do 16 nie da się tam przejechać ekspresówką pomiędzy Elblągiem a Nowym Dworem Gdańskim. Policja wyznaczyła objazdy.

 

 

 

Z uwagi na to, że na S7, na wysokości Kmiecina codziennie odbywają się blokady rolnicze, policja już na Węźle Elbląg Zachód kieruje samochody jadące w kierunku Gdańska objazdami przez Bielnik Drugi i Marzęcino. Kierowcy muszą się tam liczyć z utrudnieniami. To jest techniczny odcinek starodroża "siódemki" droga jest wąska, trzeba wolniej jechać i ruch się blokuje. Tak to pewnie będzie wyglądało przez najbliższe dni

 

 

- mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

 

 

 

 


O utrudnieniach informuje również pomorska policja. Dla kierowców jadących od Gdańska w kierunku Elbląga wytyczono tam dwa objazdy (obowiązują one od godz. 8 do godz. 16) Jeden dla pojazdów ciężarowych: Węzeł S7 Żuławy Wschód - Rychnowo Żuławskie - Nowy Dwór Gdański - Tczewska - Warszawska - Starocińska - Marzęcino - Kępki - Bielnik -Kazimierzowo - kierunek S7. Drugi dla pojazdow osobowych: Węzeł S7 Żuławy Wschód - Rychnowo Żuławskie - Kmiecin - Solnica - Jazowa-Kazimierzowo - kierunek S7.

 

 

 

Policjanci apelują do kierowców o cierpliwość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, którzy kierują na objazdy.


 

 

 

Każdego dnia podczas protestu rolników 27 policjantów w 11 punktach kierują ruchem oraz wskazują drogi objazdu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwości i przede wszystkim stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, którzy każdego dnia niezależnie od warunków atmosferycznych kierują nas na objazdy i zapewniają płynność ruchu

 

 

- informuje mł.asp. Karolina Figiel, oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

 

 

 

Zachęcamy do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją - apeluje policja z Nowego Dworu Gdańskiego. - Ponadto do szukania alternatywnych tras oraz unikanie podróży, gdy nie jest to konieczne. Dzięki temu można będzie uniknąć ewentualnych utrudnień.

 

 


- Utrudnienia, według zapowiedzi protestujących, mogą potrwać do 10 marca. Wszystkie informacje dotyczące aktualnych objazdów i sytuacji na drogach kierowcy znajdą na naszym profilu na Facebooku - dodaje mł.asp. Karolina Figiel.

 

 

 

 

 

Przypomnijmy. Rolnicy, a wraz z nimi przedstawiciele innych branż m.in. przewoźnicy, protestują przeciw napływowi żywności z Ukrainy i wymogom narzucanym w ramach europejskiego Zielonego Ładu. Jak podkreślają, z jednej strony mierzą się z wysokimi cenami produkcji i wyśrubowanymi normami UE, z drugiej napływ żywności spoza wspólnego rynku sprawia, że mają problemy ze sprzedażą własnych produktów. Domagają się od rządu konkretnych i szybkich działań. Przede wszystkim ograniczenia nadmiernego napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych państw spoza Unii Europejskiej, poprawy opłacalności produkcji rolnej oraz uruchomienia programów pomocowych. Rolnicy podkreślają również, że sprawa dotyczy również konsumentów, ze względu na niską jakość towarów importowanych z Ukrainy - część z nich zdaniem protestujących może być wręcz szkodliwa. Ogólnopolski Strajk Rolników odbywa się w wielu miejscach Polski. Podobne protesty odbywają się również w innych krajach Europy, m.in. Niemczech, Grecji, Czechach czy Chorwacji.

 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +48
  ~ e.
  Piątek, 23.02

  Owszem,jestem po stronie rolnikow,ale oni bija w zwyklych Kowalskich.Ja bym walil mandaty i holowanie na koszt wlasciciela,a na koniec kontrola trzezwosci.

 2. 2
  +30
  ~ Marek
  Piątek, 23.02

  Popieram rolników ale dopóki nie zablokują Warszawy to urzędnicy nic nie zrozumieją

 3. 3
  +29
  ~ Ciekawski
  Piątek, 23.02

  nie rozumiem to można jeździć pojazdami wolnobieżnymi po drodze ekspresowej czy nie ?? Czy przepisy można stosować jak się chce ?? Owszem niech strajkują ale zgodnie z prawem :)

 4. 4
  +69
  ~ Jajnosik
  Piątek, 23.02

  Dojdzie do tego, że zwykli ludzie was znienawidzą was za utrudnianie im życia. Rozumiem i popieram wasze postulaty ale te blokady utrudniające życie zwykłym ludziom zaczynają mnie wkurzać. Jedźcie do stolicy, blokujcie sejm, senat a nie dojazdy do pracy i do szkoły.

 5. 5
  --33
  ~ Popieram
  Piątek, 23.02

  Bardzo dobrze. Jesteśmy Wami.

 6. 6
  +40
  ~ Machupichcę
  Piątek, 23.02

  Szanowna Rolnicza Solidarności : gdzie byliście przez ostatnich 8 lat ?

 7. 7
  +26
  ~ Wypad drewniaki
  Piątek, 23.02

  Wypierd.... wieśniaki Mam Was dość wsiury. Każdy chciałby w dzisiejszych czasach prowadzić firmę bez ryzyka. Macie najwięcej do dotacji w tym kraju, ale ciągle źle. Za dobrze macie. Wypierd...

 8. 8
  --22
  ~ Precz z eurokomuna
  Piątek, 23.02

  Powinni jechać pod dom tego łotra Donalda to on za to odpowiada. POdobno mieszka w Sopocie. W Elblągu jego przddstawiciel to motorówka. Do dzieła jechać antypolskich szkodników z PO!

 9. 9
  +28
  ~ Alek
  Piątek, 23.02

  Wypad stąd! Już dość! Usmradzacie życie zwykłym ludziom! Zabierać manatki i spadać!

 10. 10
  --25
  ~ viki
  Sobota, 24.02

  ROLNICY !!!!!!!!!! w was nadzieja.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2628588676453