Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Czas minął. Znamy listę zgłoszonych komitetów wyborczych

12.02.2024, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Czas minął. Znamy listę zgłoszonych komitetów wyborczych

Minął termin zgłaszania komitetów wyborczych do wyborów samorządowych. Niektórzy czekali z tym do ostatniej chwili. Ostatecznie elbląscy komisarze zarejestrowali 260 komitetów. Żadnemu nie odmówiono rejestracji.

 

 


54 dni pozostały do wyborów samorządowych zaplanowanych na 7 kwietnia 2024 r. Niebawem powinniśmy poznać kandydatów, którzy zawalczą o głosy. Dziś, 12 lutego, minął termin rejestracji komitetów wyborczych (zgłoszenia były przyjmowane do poniedziałku, w godzinach urzędowania komisarzy). W Elblągu zarejestrowano łącznie 260 komitetów wyborczych do wyborów samorządowych 2024.

 

 

 

Zgodnie z harmonogramem poniedziałek, 12 lutego, to był ostatni dzień, kiedy można było złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego. Nie mieliśmy przypadku odmówienia rejestracji. Tylko w jednym przypadku komitet musiał uzupełnić zgłoszenie, ale został on już zarejestrowany

 

- mówi Ewelina Paszko, dyrektorka Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu.

 

 

 

 

Pełną listę komitetów zgłoszonych w elbląskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego znajdziemy tutaj. Wśród nich są również komitety, które wystawią swoich kandydatów na radnych i prezydenta Elbląga. Są to m.in. KWW Janosik (kandydatem na prezydenta Elbląga tego komitetu ma być Rafał Maszka), KWW Ruch Samorządowy Tak dla Elbląga (pełnomocnikiem tego komitetu jest radny KWW Witolda Wróblewskiego Krzysztof Konert), KWW Stefana Rembelskiego - Mega Elbląg, KWW Pawła Rodziewicza - Nowy Elbląg.

 

 

 

 

Komitety wyborcze zamierzające wystawić kandydatów w więcej niż w jednym województwie zawiadomienia zgłaszały do Państwowej Komisji Wyborczej. PKW zarejestrowała 16 komitetów, z 36 zgłoszonych (informacja z godz. 15.30). Wśród nich są również komitety, które zawalczą o miejsca w radzie i fotel prezydenta w Elbląg, m.in. KKW Koalicja Obywatelska (z obecnym wiceprezydentem Michałem Missanem jako kandydatem na prezydenta Elbląga) i KW Prawo i Sprawiedliwość (kandydatem PiS w Elblągu ma być poseł Andrzej Śliwka).

 

 

 

 

Dopiero od dnia wydania przez PKW lub komisarza wyborczego postanowienia o przyjęciu zawiadomienia komitety wyborcze mogą m.in. rozpocząć zbieranie podpisów poparcia pod listami kandydatów i prowadzić agitację wyborczą. Kandydatów na radnych (odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic) powinniśmy poznać do 4 marca, a kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do 14 marca. W niedzielę 7 kwietnia 2024 odbędzie się pierwsza tura (termin ewentualnej drugiej tury wyborów wyznaczono na 21 kwietnia). 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ prośba
  Poniedziałek, 12.02

  To proszę wymienić te komitety

 2. 2
  +5
  ~ brak
  Poniedziałek, 12.02

  zestawienie komitetow nie otwiera

 3. 3
  0
  ~ Info .elblag i jego info
  Poniedziałek, 12.02

  Mo tego , klikając w link : " tutaj" , nie tylko , że Sue nidcotwiera strona aj wyskakuje reklama Play

 4. 4
  +1
  ~ no tak
  Poniedziałek, 12.02

  na stronie kbw.elblag niema, wyskakuje nie zapisano.

 5. 5
  --12
  ~ tfuuu
  Poniedziałek, 12.02

  Tylko nie PiS. Codzienni wychodzą ich przekręty i złodziejstwo.

 6. 6
  +4
  ~ do tfuu
  Poniedziałek, 12.02

  W wyborach samorządowych startują ludzie, a nie napisy partii.A prezydentem Elbląga powinien zostać pan Śliwka, bo ma wiedzę i predyspozycji zajmować takie stanowisko.

 7. 7
  +14
  ~ Czekamy!
  Poniedziałek, 12.02

  Dawać tu w końcu nazwiska słupów!!!!chyba mają odwagę poddać się krytyce?!!!!

 8. 8
  --7
  ~ Miotła
  Wtorek, 13.02

  Tylko Rodziewicz i Rembelski, reszta to słupy mające betonować koryto

 9. 9
  +12
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 13.02

  @Miotła - Przykro mi rozczarowywać, ale kandydat Rodziewicz też jest słupem, a dokładniej, to neoliberalnej kliki sprzedajnej niejakiego szkodnika Wcisły; #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 10. 10
  --9
  ~ SP
  Wtorek, 13.02

  Tylko Paweł Rodziewicz gwarantuje zmianę na lepsze. Pan Śliwka będzie wielkim rozczarowaniem bo nie stoją już za nim pieniądze, podobnie z pozostałymi kandydatami którzy nie tylko nie maja pomysłu na pozyskiwanie środków ale też uwikłani są w różne układy polityczne. Potrzebna jest młoda głowa z nowym spojrzeniem - niekonwencjonalnym to może się coś zmieni. Mój głos ma Paweł Rodziewicz !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1922061443329