Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwa rozbiórka budynku przy Odrodzenia. "Brak informacji dotyczącej przyszłych planów inwestora"

17.01.2024, 18:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Trwa rozbiórka budynku przy Odrodzenia. "Brak informacji dotyczącej przyszłych planów inwestora"
fot. MB

Dziś (17 stycznia) rozpoczęła się rozbiórka pustostanu przy al. Odrodzenia 17. To jeden z obiektów, który zniknie w tym roku z elbląskiego krajobrazu.
 

 

W listopadzie ubr. Zarząd Budynków Komunalnych złożył do Urzędu Miejskiego w Elblągu wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku przy al. Odrodzenia. Ogłosił również przetarg na wykonanie tych prac.


18 grudnia ubr. doszło do pożaru budynku.

 

 

Po dotarciu na miejsce strażacy zastali pożar poszycia dachowego budynku, który w chwili obecnej był niezamieszkiwany. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu trzech prądów gaśniczych: jeden prąd wody z zewnątrz na palący się dach z drabiny mechanicznej oraz dwa prądy wody do wewnątrz budynku po klatce schodowej, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie dokonano rozbiórki części poszycia dachowego celem wykluczenia ognisk pożaru. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych

 

 

– informowali wówczas strazacy.ZBK rozbiórkę budynku zaplanował na styczeń br. Dziś rozpoczęły się prace. Jakie plany ZBK ma względem terenu, na którym jeszcze znajduje się obiekt?
 

 

We wniosku o pozwolenie na rozbiórkę, jak i w załączonych dokumentach, brak jest informacji dotyczącej przyszłych planów inwestora. Do wniosku inwestor załączył zatwierdzony plan rozbiórek budynków gminnych na lata 2021 – 2024 r., z którego wynika, że przyczyną rozbiórki budynku  jest m.in. zły stan techniczny


 
- informował Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Oprócz budynku przy al. Odrodzenia trwa również rozbiórka części pawilonów przy ul. Armii Krajowej.

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Rozbiórka budynku przy al. Odrodzenia ( zdjęć 23 )
Dodano: 2024-01-17 | fot. MB
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Zniszczyć, zburzyć i rozwalic, sprzedać i sie kasą podzielic
  Środa, 17.01

  Taka jest chora polityka Urzędu Miejskiego w Elblągu. No remontować substancji komunalnej, pozwolić by niszczarka a potem...zniszczyć, rozwalic, zburzyć I sprzedać i kasą się podzielić. Ot to. Taki dom w Łodzi, Zgierzu byłby wyremontowany i ludzie cieszy by sie mieszkaniami

 2. 2
  +7
  ~ Buldożer
  Środa, 17.01

  Do kwietnia wyburzą cały Elbląg

 3. 3
  --4
  ~ MARIUSZ
  Środa, 17.01

  Brawo urząd miasta brawo zbk W kwietniu wypalić gorącym żelazem

 4. 4
  +1
  ~ PG7
  Czwartek, 18.01

  @Zniszczyć,... Oj, moja ś.p. Babcia mieszkała w Zgierzu od głębokiej komuny do końca życia w domu chyba w podobnym wieku jak ten. Dookoła wysoka trawa, trochę ciasno zrobiło od lat dwutysięcznych, bo większość lokatorów pobliskich kamienic zmotoryzowała się. Ale miejsce wciąż miało swój urok, można rzec, że mikroklimat. Za drugim domem ruchliwa ulica. Owszem, przejście przez nią to była tragedia, a i współczesność witała dookoła, lecz u nich było czuć latami 80. Tylko liczne, nowsze samochody i anteny satelitarne trochę zaburzały klimat. Babcia czuła się przywiązana do swojego mieszkania. Mimo, że zimne i nieduże. Ale na swój sposób "swojskie", nie to co późniejsze blokowiska bez duszy. No i nikt nie myślał, że dom w sumie staje się zabytkiem. Stoi nadal. Mieszka się tak jak wcześniej.

 5. 5
  --3
  ~ PG7
  Czwartek, 18.01

  A ten styl architektoniczny był wizytówką Elbląga, no ale patodew, ani zbójeckie władze wsiowe, nie będą martwić się takimi fanaberiami jak "klimat." Po tusk im zawracać sobie głowę? Ten klimat przetrwał aż nastał wieczny wiceprezydent z mafią PeOwską Z każdym rokiem tej zbójeckiej władzy, Elbląg coraz bardziej się staczał i coraz bardziej tracił swój dawny klimat. Mogliśmy pozostać zadupiem, ale chociaż zadupiem na swój sposób, urokliwym. Zamiast tego będziemy zadupiem zabetonowanym obskurnymi blokowiskami z mieszkaniami dla gdańszczan. Tak to jest kiedy głosuje się na olsztyniaków, pacanowców i innych, byle byli na szczycie odpowiedniej listy.

 6. 6
  0
  ~ Ceglana cegła
  Czwartek, 18.01

  PG7 - A w Paryżu są tanie skórzane walizki, natomiast w Londynie wyjątkowo tanie są dynie. O ile wiem to w Zgierzu część ludzi chodzi w specjalnym kołnierzu.

 7. 7
  0
  ~ PG7
  Czwartek, 18.01

  @z cegłą na głowie, Tak napieprzyć wszędzie brzydkie budynki o nazwach dla debili. Więcej "różanych kloców" z widokiem na cmentarz. Na pewno skorzysta ktoś poza decydentami i patodew... A zadupie pozostanie zadupiem. Tyle, że straci to co je odróżniało od większości z tych tysięcy zadupi, które zniszczyli debile przy urnach.

 8. 8
  +1
  ~ detektyw
  Czwartek, 18.01

  A co z garażami stojącymi obok?

 9. 9
  +4
  ~ Fram
  Piątek, 19.01

  Budowa tor tramwaj al.Odrodzenia ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.401134967804