Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Działkę przy Bulwarze Zygmunta Augusta kupił lokalny deweloper. Kiedy ruszy zabudowa?

29.01.2024, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Działkę przy Bulwarze Zygmunta Augusta kupił lokalny deweloper. Kiedy ruszy zabudowa?
Fot. AK

Nieruchomość przy Bulwarze Zygmunta Augusta to jedna z dwóch działek, których sprzedaż próbował zablokować minister infrastruktury. Ostatecznie miasto znalezło jej nabywcę. Sprawdzamy, kiedy powinny ruszyć prace budowlane w tym miejscu?

 

 

 

 

Przypomnijmy. Działki przy ulicy Warszawskiej i Bulwarze Zygmunta Augusta miasto pierwszy raz wystawiło na sprzedaż blisko dwa lata temu. Rozpisano przetarg, udało się wyłonić nabywców, ale do popisania umów wtedy nie doszło. Zbycie obu nieruchomości zablokowała ówczesny minister infrastruktury. Decyzję uzasadniono tym, że miałoby to negatywnie wpłynąć na rozwój portu morskiego w Elblągu (cześć nieruchomości położona jest w granicach portu morskiego w Elblągu). Dopiero Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyznał rację władzom Elbląga i uchylił decyzję. Obie nieruchomości ponownie znalazły nabywców.

 

 

 

 

Kilka tygodni temu o planach wobec działki przy ul. Warszawskiej informował inwestor Omega Asset Management, który zamierza wybudować tam Riverside Apartments. W obiekcie ma się znaleźć około 100 apartamentów inwestycyjnych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Inwestor chciałby budowę rozpocząć w przyszłym roku. Zanim jednak wystąpi z wnioskiem o pozwolenie na budowę, musi podpisać umowę z miastem. To najpewniej tylko formalność, ale na jej dopełnienie trzeba jeszcze poczekać.

 

 

 

 

Do Urzędu nie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę dla tego terenu. To zbyt wczesny etap na taki ewentualny wniosek. Nieruchomość przy ul. Warszawskiej 61, w dniu 19 grudnia ubiegłego roku była przedmiotem warunkowej umowy oddania gruntu w użytkowanie wieczyste, pod warunkiem że Zarząd Portu Morskiego Elbląg i Skarb Państwa, nie skorzystają z przysługującego im prawa pierwokupu. Umowa oddania gruntu w użytkowanie wieczyste zostanie podpisana, jeżeli wskazane wyżej podmioty (Port i Skarb Państwa), nie skorzystają z prawa pierwokupu. Inwestor będzie mógł rozpocząć proces inwestycyjny po nabyciu nieruchomości

 

 

- informował w styczniu Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego UM w Elblągu.

 

 

 

 

Takich problemów nie miał nabywca działki na skrzyżowaniu ul. św. Ducha z Bulwarem Zygmunta Augusta. Początkowo, po pierwszym przetargu w 2021 roku, została nim spółka EnergoZet, która zamierzała postawić w tym miejscu hotel. Umowy nie sfinalizowano, ze względu na decyzję ministra infrastruktury. W kwietniu 2023 roku miasto po raz kolejny wystawiło nieruchomość na sprzedaż, tym razem kompleks okrojono o jedną działkę (nr 142/7), tę położoną na skraju Bulwaru Zygmunta Augusta, w granicach portu morskiego w Elblągu.

 

 

 


- W dniu 8 sierpnia 2023 roku spółka Zakład Usług Budowlanych „Mytych" nabyła od Gminy Miasto Elbląg, nieruchomości położone w Elblągu przy ulicy Św. Ducha i Bulwarze Zygmunta Augusta, oznaczone w ewidencji gruntów i budynków jako działki nr 206/1, 206/9, 206/11, 206/13 i 192/30 - informuje Mierzejewski. Deweloper pytany o szczegóły projektu zabudowy działki wyjaśnia, że na to jeszcze za wcześnie. Okazuje się, że rzeczywiście ma jeszcze sporo czasu na zaplanowanie inwestycji.

 
 

 

 

Nabywca zobowiązał się do rozpoczęcia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2026 r. i zakończenia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2029 r.

 

 

- dodaje przedstawiciel Biura Prasowego ratusza.

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Eryk
  Sobota, 27.01

  Szanowny Panie Mytych - tylko proszę nie budować tam takiego paszkwila jak przy poczcie...

 2. 2
  +10
  ~ Robert
  Sobota, 27.01

  5 lat? w tym czasie inni deweloperzy budują całe osiedla, ale spoko mytychowi nigdy sie nie spieszy pokolei jedna zabudowa na raz nie więcej.

 3. 3
  +8
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 27.01

  Ratuszowi pazerni złodzieje, którzy sprzedali tę działkę patodeweloperowi zamiast budować tam Archiwum Elbląskie, jak było drzewiej w planach, powinni pójść siedzieć na długie lata za niegospodarność i skończone bumelanctwo oraz działanie na szkodę miasta. Patodeweloper natomiast powinien trafić przed Trybunał Ludowy za pazerność i łamanie Ustawy o języku polskim, z tym jego durnowatym "Riverside Apartments", zakompleksione ciule; Przy okazji, mam pytanie wyborcze do wszystkich kandydatów na prezydenta i radnych - czy w razie ew. wyboru będziecie w dalszym ciągu realizować złodziejską i korupcyjną politykę wyprzedaży majątku miejskiego wzorem aktualnej mafii z ratusza oraz czy macie zamiar zastopować dzisiejszą dewastację elbląskiego basenu? #tePytania; 🖤🚩

 4. 4
  --6
  ~ lucjan
  Sobota, 27.01

  Terminy , jakbyśmy żyli 150 lat . Przyszły kandydat na prezydenta Elbląga , pan minister / poseł śliwka nie wiedział ,jak się zaprezentować elblążanom ,więc zaczął od blokowania nowych inwestycji na Starówce i krytykowania prezydenta Wróblewskiego , bo nie jest z PiS . Ogólnie mocne wejście , ale czy się spodoba elblążanom to czas pokaże .

 5. 5
  +5
  ~ MARIUSZ
  Sobota, 27.01

  W takim tempie to stare miasto i wyspa spichrzów zostanie zabudowana za 100 lat Szybciej to miasto powstało niż się odbudowuje

 6. 6
  --21
  ~ Felix
  Sobota, 27.01

  5 lat?!! PIS w 3 lata to zbudował Przekop Mierzei wiślanej i w rok kanał oraz most obrotowy w Nokawowie. Tu czarno na białym widać kto jest skuteczniejszy,lepszy,szybszy i słowny. PIS to partia sprawcza i to fakt niepodważalny!

 7. 7
  +4
  ~ Ham - ulicowy
  Niedziela, 28.01

  Kiedy powinna ruszyć zabudowa ?? W latach 90 ubiegłego wieku

 8. 8
  +18
  ~ -ccccc
  Niedziela, 28.01

  ~ Felix .. PIS to partia sprawcza...dlatego sprawcy przestępstw będą siedzieć za kratkami.

 9. 9
  +17
  ~ Polexit
  Niedziela, 28.01

  pis to partia sprawcza-hahaha dobre sobie.jezeli mówimy o bałaganie i nieudacznicy wie to prawda.a tak na marginesie-każdy byle nie Śliwka .

 10. 10
  +14
  ~ er-ce
  Niedziela, 28.01

  Archiwum elbląskie musi wrócić do miasta.Teraz jest rozproszone poza Elblągiem.To jest skarb ,nie można odpuścić!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2166140079498