Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Warmińsko-mazurski kurator oświaty odwołany. Zmian na stanowiskach będzie więcej?

02.01.2024, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Warmińsko-mazurski kurator oświaty odwołany. Zmian na stanowiskach będzie więcej?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Minister Edukacji Barbara Nowacka odwołała warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. Następcę Krzysztofa Nowackiego powinniśmy poznać w ciągu miesiąca. To nie jedyna zmiana w województwie. Ze stanowiskiem kuratora zabytków chce się pożegnać elblążanin Dariusz Barton.

Nowa minister edukacji zapowiedziała, że jednym z jej pierwszych działań będzie wymiana kuratorów oświaty, którzy pełnią tę funkcję z nadania jej poprzednika Przemysława Czarnka. Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało w piątek, 29 grudnia o odwołaniu kolejnych sześciu kuratorów. W tym gronie znalazł się również Krzysztof Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

 

 Krzysztof Marek Nowacki z wykształcenia jest magistrem historii, przez lata pracował jako nauczyciel w wielu szkołach m.in. w Olsztynie, jest działaczem olsztyńskiego Prawa i Sprawiedliwości, od 2016 pełnił funkcję kuratora w Olsztynie. MEiN nie podał, kto będzie pełni obowiązki kuratora do czasu powołania następcy Nowackiego. Wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król, podczas konferencji w Ełku, że w ciągu miesiąca ogłoszony zostanie konkurs na to stanowisko i powołany zostanie nowy kurator.

 

 

 


To nie jedyna zmiana na stanowisku w województwie. Konieczne będzie rozpisanie również konkursu na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ze stanowiskiem pożegna się Dariusz Barton, elblążanin, podczas swojej kariery zawodowej pełnił funkcje m.in. miejskiego konserwatora zabytków w Malborku i Elblągu. Obecnie jest również radnym powiatu elbląskiego.

 

 


 

Obecny konserwator złożył dokumenty, chce przejść na emeryturę. W związku z tym trzeba będzie ogłosić również konkurs na nowego konserwatora

 

- mówił wojewoda Radosław Król.

 

 Warto dodać, że nadal czekamy na informację o powołaniu wicewojewodów warmińsko-mazurskich. Nazwiska zastępców Radosława Króla powinniśmy poznać na początku stycznia. Wśród kandydatów na to stanowisko są wymieniani: Monika Falej (Nowa Lewica), polityczka w poprzedniej kadencji była posłanką Lewicy z okręgu elbląskiego, wystartowała również w ostatnich wyborach parlamentarnych, ale nie udało się jej się zdobyć mandatu oraz Mateusz Szauer z Koalicji Obywatelskiej, obecnie dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Iławie.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ wstyd
  Wtorek, 02.01

  O wiele lat za późno. Teraz możesz spojrzeć w swoje sumienie o ile je masz i pomyśleć jakim wychowawcą, nauczycielem, dyrektorem szkoły jest akceptowany przez ciebie słup polityczny, oszust, fałszerz, krętach w środowisku szkoły. Wiwisekcja sumienia jeżeli je masz.

 2. 2
  +24
  ~ Substytut
  Wtorek, 02.01

  Jak widać wszyscy lubują się w czystkach , takie to ekscytujace zwlaszcza w wieku kiedy juz nic innego ekscytować nie da rady -:))))

 3. 3
  +31
  ~ ????
  Wtorek, 02.01

  Ciekawe bardzo ciekawe czy Falejową dopuszczą???!!!

 4. 4
  --13
  ~ może?
  Wtorek, 02.01

  Kiedyś na wsi mówiło się "dopuszczenie" o seksie zwierząt.

 5. 5
  --6
  ~ Anna L.
  Wtorek, 02.01

  Dariusz Barton ma 66 lat. Emeryt.

 6. 6
  +22
  ~ Do Anna L
  Wtorek, 02.01

  Co z tego ze Darek ma 66 lat? Jezeli jest fajnym człowiekiem i dobrym szefem to w dzisiejszych czasach 60 plus to żaden wiek aby uciekać na emeryturę!! Ludzie tj pracownicy mają dość jedynie starych wrednych dziadów i wrednych starych bab co latami wytrząsaly się nad pracownikami i dlatego piszą o nich bez szacunku i czekają az odejdą!!

 7. 7
  +1
  ~ A ja na to
  Wtorek, 02.01

  Nie tylko starzy są wredni i nie tylko przełożeni

 8. 8
  +15
  ~ Do oho
  Środa, 03.01

  A czemu mają drzeć??? Redakcje zamkniecie-:))))mogą pisać o kom i co co chcą i dlaczego mają byc za PO ??? Bez jaj

 9. 9
  +6
  ~ wiz
  Środa, 03.01

  I znowu powtórka z rozrywki - konkurs ustawiony dla swoich (oby tylko weszli na salę przed komisją) , którzy płacą składki na PO, podobnie będzie w delegaturach Elbląg i Ełk.

 10. 10
  +8
  ~ MaRS
  Środa, 03.01

  Nie mają jeszcze nowego kuratora, a już odwołują starego? To jak ten urząd ma działać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.007682800293