Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nie żyje Anna Daczkowska. Autorka Gali "Osobowość Regionu" miała 72 lata

02.01.2024, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie żyje Anna Daczkowska. Autorka Gali "Osobowość Regionu" miała 72 lata

Miasto tworzą ludzie, a w Elblągu nie brakuje osób z pasją. Jedną z nich była Anna Daczkowska – autorka i pomysłodawczyni Gali „Osobowości Regionu”, wieloletnia nauczycielka, dla której najważniejsze było przestrzeganie słów Seneki „Jeśli chcesz żyć dla siebie, trzeba abyś żył dla innych”. Wczoraj (1 stycznia) Anna Daczkowska zmarła.
Anna Daczkowska urodziła się 27 września 1951 r. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 21 w Elblągu. - Szkołę średnią ukończyłam w Technikum Gospodarczym, w którym nie tylko wzięłam się do nauki, ale mogłam rozwijać swoje uzdolnienia artystyczne – mówiła w rozmowie dla info.elblag.pl w 2020 r. Anna Daczkowska. - Od wczesnych lat dziecięcych uczyłam się gry na pianinie, chodziłam do baletu. Na podwórkach organizowałam występy. Choroba reumatyczna uniemożliwiła mi dalszą edukację gry na instrumencie i taniec baletowy.

W szkole Gospodarczej grałam w kabarecie pod kierunkiem P. Prof. Czuczman. Zaliczyłam wszystkie festiwale piosenki radzieckiej, które organizowała szkoła. Technikum wysłało moje dokumenty do Wyższej Szkoły Teatralnej. Ale wtedy zrozumiałam, że nie chcę być aktorką. Tata chciał, abym była prawnikiem, zaproponował studia i utrzymanie na nich. Niestety nie do końca wierzyłam, że podołam tak trudnemu wyzwaniu. Rozpoczęłam studia socjologiczne w Gdańsku, po ich ukończeniu, dalsza edukacja w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Potem w trakcie pracy zawodowej kończyłam kursy kwalifikacyjne i doskonalenia zawodowego.Anna Daczkowska została nauczycielką. Starała się nie tylko przekazywać dzieciom wiedzę wymaganą w podstawie programowej, ale także takie wartości, jak wiara we własne możliwości, ciekawość świata, rozwijanie swoich umiejętności.W 2004 r. stworzyła projekt społeczno – edukacyjny Osobowość Regionu. Udało się Jej zromanizować aż jedenaście edycji Gali. - Program jest potrzebny każdemu z nas, choć stworzony z myślą o młodym pokoleniu. Ale zwłaszcza młodemu człowiekowi niezbędne są wzorce, przykłady życia innych osób, drogi prowadzące do szczęścia i samorealizacji, by łatwiej dokonywać mu wyboru – mówiła w 2020 r. Anna Daczkowska.
 

 

Wybranych laureatów łączy wspólny mianownik – poświęcili swoje życie innym ludziom. Tych ludzi łączy również wielka sprawa - pasja wykonywanej pracy, szacunek dla innej osoby, chęć służby społecznej, bez interesu osobistego. Oni zrozumieli sens życia, czyli po co, człowiek tak naprawdę jest tutaj na ziemi. Kiedy tworzyłam program myślałam, jak uhonorować tych ludzi za to co robią dla innych. Teraz, a nie, jak ich już tu nie będzie z nami. I stąd ta gala. Piękna uroczystość tylko dla laureata

– zaznaczyła w 2020 r. Anna Daczkowska.
 


Więcej na temat wielu edycji Gali "Osobowość Regionu" można przeczytać TUTAJ

 


Anna Daczkowska zmarła wczoraj (1 stycznia) na raka woreczka żółciowego. Pogrzeb odbędzie się 9 stycznia, o godz. 14.15 na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu.


Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy współczucia.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Bożena L.
  Wtorek, 02.01

  Wielka szkoda. Znałam Panią Annę i Jej męża. Pokój Jej duszy.

 2. 2
  +11
  ~ Michał Tatarek
  Wtorek, 02.01

  Żegnaj Aniu

 3. 3
  +13
  ~ Anna
  Wtorek, 02.01

  Spoczywaj w pokoju. Kondolencje dla rodziny.

 4. 4
  +13
  ~ M
  Wtorek, 02.01

  Była jak slonce, zawsze pelna energii. Odpoczywaj gdzies tam na gorze.

 5. 5
  +10
  ~ Córka
  Wtorek, 02.01

  Naszym celem w przyszłości jest zorganizowanie Gali Osobowość Regionu poświęconej naszej Mamusi. Z pewnością z przesłaniem.🖤🖤🖤

 6. 6
  +12
  ~ Alicja
  Wtorek, 02.01

  Żegnam Pani Aniu :( Będzie Pani brakować. Szkoda,że pogrzeb w Poznaniu i nie będę mogła towarzyszyć w ostatniej drodze :(

 7. 7
  +9
  ~ Tegy
  Wtorek, 02.01

  Jak smutno...

 8. 8
  +6
  ~ Maja
  Wtorek, 02.01

  Smutno... Wspaniała osoba... Szkoda... Przykro... Są osoby niezastąpione... Współczuję...

 9. 9
  +5
  ~ WAL
  Środa, 03.01

  Aniu ... żegnaj ...

 10. 10
  +3
  ~ Ania
  Czwartek, 04.01

  Wyrazy współczucia dla najmłodszych. Cudowna kobieta..i ta energia..poczucie humoru

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0438439846039