Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Góra Chrobrego znalazła dzierżawcę. Lokalna firma zainwestuje w ulubione miejsce elblążan

08.12.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Góra Chrobrego znalazła dzierżawcę. Lokalna firma zainwestuje w ulubione miejsce elblążan
REKLAMA

Elbląska firma wydzierżawi Górę Chrobrego. Do miejskiej kasy z tego tytułu będzie wpływało rocznie 165 tys. zł. Elblążanie liczą na ponowne zagospodarowanie miejsca zimowej rekreacji. 

 


Przetarg na dzierżawę terenu przy ul. Bolesława Chrobrego, ul. Marymonckiej, ul. Łęczyckiej i ul. Wschodniej o łącznej powierzchni ponad 34 ha miasto ogłosiło w październiku. 

 


24 listopada odbyło się otwarcie ofert. W postępowaniu udział wzięła tylko jedna firma - spółka Urban Construction z Elbląga, która znana jest między innymi jako organizator zawodów off-roadowych. Zaproponowała ona 165 tys. zł opłaty rocznej za czynsz. To więcej niż cena wywoławcza miasta (150 tys. zł). Miasto sprawdziło szczegół oferty. Teraz poznaliśmy wyniki przetargu. Firma Urban Construcion została wyłoniona jako dzierżawca nieruchomości. Zgodnie z warunkami przetargu będzie musiała utrzymać funkcję sportowo-rekreacyjną Góry Chrobrego.

 

 

 

Przypomnijmy. Wcześniej stację narciarską w tym miejscu prowadziło Przedsiębiorstwo Turystycznego Góra Chrobrego. Spółka w 2010 roku wydzierżawiła teren od miasta, zainwestowała w wyciągi i system naśnieżania, docelowo myśląc o uruchomieniu w tym miejscu ośrodka narciarskiego. Ostatecznie w 2018 roku biznes padł, przedsiębiorstwo zrezygnowało z dzierżawy i zaproponowało miastu odkupienie infrastruktury. Ratusz nabył jedynie zbiornik retencyjny, parking i chodniki za ok. 350 tys. zł. Reszta urządzeń została zdemontowana.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ omg
  Piątek, 08.12

  utopione pieniądze, zero zysku

 2. 2
  +11
  ~ Gadek
  Piątek, 08.12

  Jak wpuszczą tam samochody i rozjeżdża te piękne przyrodniczo tereny, to ta umowa dzierżawy jest za przeproszeniem g... no warta!!!

 3. 3
  +2
  ~ kuk
  Sobota, 09.12

  Chyba po 6 latach a może i wcześniej nastąpi rozwiązanie umowy? A co się kryje pod szumną nazwą ... "utrzymanie funkcji sportowo-rekreacyjnej" ... , czyżby wjazdy i zjazdy quadami?

 4. 4
  +1
  ~ Gk
  Niedziela, 10.12

  Powinien tam powstać MTB park, kolarstwo górskie zawsze było popularne w naszym regionie. A zimą narty jak pogoda pozwoli.

 5. 5
  +57
  ~ do omg
  Niedziela, 10.12

  Dostanie tanio, później miasto się dołoży, bo interes nie idzie. Na koniec od niego kupią jakiś złom i wyjdzie na swoje. Nie pamiętasz jak było poprzednim razem? A służby będą mieli swoi, więc nikt nikogo nie ruszy.

 6. 6
  0
  ~ rademenes79
  Środa, 13.12

  Dawno nie byłem, ale widzę, że w Elblągu nic się nie zmienia... Przetarg na Górę Chrobrego w momencie, gdy dzierżawca nie zdąży przygotować stoku w tym sezonie, do tego cena wysoka... Takie inicjatywy raczej należy dofinansować, a nie drenować.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.7677800655365