Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Otwarto pierwszy odcinek ul. Wschodniej. "Dziś nie ma żadnych widoków na sfinansowanie drugiego etapu"

31.10.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Otwarto pierwszy odcinek ul. Wschodniej. "Dziś nie ma żadnych widoków na sfinansowanie drugiego etapu"
Fot. Paweł Friedrich

Elblążanie korzystają z nowo wybudowanej ul. Wschodniej od kilku miesięcy. Dziś, 31 października, drogę oficjalnie oddano do użytku. 1 listopada osoby wybierające się na cmentarz Dębica będą mogły w tym miejscu zaparkować.

 

 


We wtorek, 31 października odbyło się otwarcie ul. Wschodniej. Budowa ponad 900-metrowego odcinka drogi kosztowała ponad 14 mln 200 tys. zł (z czego 7,2 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a reszta środki własne miasta). Za te pieniądze powstała dwupasmowa jezdnia o szerokości 7 m, zatoczki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe, a także rondo na skrzyżowaniu z ul. Łęczycką. Wykonawcą zadania jest firma Colas Polska.

 

 


Inwestycja na razie kończy się przy leśniczówce Dębica. Miasto ma w planach realizację drugiego etapu, który docelowo ma połączyć ul. Łęczycką, przez ul. Sybiraków i ul. Marymoncką, z ul. Królewiecką. Aktualnie jednak samorząd nie ma na to pieniędzy.


 

 

Widać, jak wiele nowych budynków w ostatnim czasie powstało na tym obszarze, za nową strażnicą. Obecnie komunikacja tego obszaru ze Śródmieściem odbywa się przez ul. Bema. Dokończenie odcinka ul. Wschodniej prowadzącego do ul. Sybiraków byłoby alternatywą. Uważam, że ta inwestycja jest nieodzowna, ale o tym będzie można rozmawiać w momencie, gdy będą środki finansowe. Dziś nie ma żadnych widoków na dofinansowanie, a przy obecnej polityce finansowej wobec samorządów coraz trudniej wygenerować środki na nowe inwestycje

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

 

 

 


Nie wiemy również, którędy dokładnie miałby przebiegać drugi etap ul. Wschodniej. Po protestach mieszkańców i z powodów finansowych miasto zrezygnowało z wcześniejszych planów. Alternatywy nie znamy. - Jest kilka propozycji, ale będą rozważane, dopiero gdy będą środki. Można wymyślać sobie różne propozycje, tylko trzeba na to pieniędzy - dodał prezydent.

 

 

 

Z ul. Wschodnią jest związana również inna, planowana w przyszłości inwestycja.

 

 

 

Dębica jest naszą największą nekropolią. Chcemy stworzyć parking i możliwość dojazdu do cmentarza z drugiej strony. To jest planowane. Dębica cały czas rośnie i skomunikowanie jej z różnych stron jest zasadne

 

- podkreślił Witold Wróblewski.

 

 

 


- Budowa parkingu przy cmentarzu (od strony ul. Wschodniej - przyp. red.) budzi kontrowersje wśród niektórych elblążan, ale to, co powiedział prezydent, potrzeby są też spore, szczególnie jeśli chodzi o Wszystkich Świętych albo pochówki, które się tu odbywają. Ten parking jest tutaj potrzebny, dojazd nową ul. Wschodnią również - dodał wiceprezydent Janusz Nowak.

 

 

 


Warto dodać, że elblążanie wybierający się jutro na cmentarz Dębica mogą zostawić auto na nowej ul. Wschodniej. Parkowanie wzdłuż ulicy, po prawej stronie będzie możliwe 1 listopada, w godz. od 6 do 22.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ menel
  Wtorek, 31.10

  SUKCES !!! Kto wystawiał pierś do orderów ?

 2. 2
  +35
  ~ jprdl
  Wtorek, 31.10

  Parking na kilka aut przy cmentarzu za 14 baniek. Bogate mamy miasto

 3. 3
  +19
  ~ Do Redakcji
  Wtorek, 31.10

  Czyżby po wyborach zmieniła się narracja w stosunku do Pana WW?

 4. 4
  +24
  ~ viki
  Wtorek, 31.10

  Wykonawca wystawił gwarancję na drogę k którą nikt nie będzie jezdził.

 5. 5
  +8
  ~ Robert
  Wtorek, 31.10

  To tak jak przekop niby jest, ale go nie ma

 6. 6
  +30
  ~ w krzaki
  Wtorek, 31.10

  Tak czy owak, zaimponował mi tera Nowak - jedno z nielicznych zadań które pięknie wykonuje zasłaniając parasolem goły łeb szefa. Michaś wkłada palec a ten trzyma parasol, bo przecież nie włoży otwartego parasola tam gdzie Michaś trzyma palec. Dziwni są ci "dziennikarze" - podobni do "zwołującego". Mnie w taką pogodę dla dwóch w krzakach (Wróblewski, Nowak) by nikt za tysiące nie wyciągnął na cmentarny parking biskupa. Chyba że Wituś, i ten drugi czuły na sprawy ludzkie, wybierali kwaterę dla siebie. Trudno będzie odbudować rangę urzędu prezydenta po takich zabawach olbrzymiego dziecka.

 7. 7
  +27
  ~ driver
  Wtorek, 31.10

  Kolejna droga donikąd

 8. 8
  +24
  ~ Uroczyste otwarcie parasola w d....pie
  Wtorek, 31.10

  Zaraz NRiusz Lewatywa będzie w siódmym niebie i będzie wychwalał pod niebiosa amarne dzieło za grube miliony Wielkiego Ptaka , liż Mario ,liż.

 9. 9
  +14
  ~ Wolne media
  Wtorek, 31.10

  Pan Witold zabronił zapraszać info, a jednak jest. Dziennikarze znają się od lat szanowny panie prezydencie

 10. 10
  +11
  ~ mój podpis
  Wtorek, 31.10

  ~wolne media - gdybyś się pokajał, to też byś był. "Dziennikarze" tylko przekazują "co powiedział". Nie ma komentarza o tym co jest, jak mogło być, ... .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1720268726349