Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Podziw dla retrowersji, potrzeba rozwoju portu". Senatorowie poprzednich kadencji odwiedzili Elbląg 

29.05.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Podziw dla retrowersji, potrzeba rozwoju portu". Senatorowie poprzednich kadencji odwiedzili Elbląg 
REKLAMA

Potrzeba rozwoju portu w Elblągu, bez wykorzystywania siły rządzących, żeby ten port nie był samorządowy - mówił Władysław Mańkut były wojewoda elbląski i senator dziś (29 maja) podczas konferencji prasowej. W Elblągu aktualnie gości grupa senatorów poprzedniej kadencji. 

 


Grupa senatorek i senatorów V (2001-2005) i VI (2005-2007) kadencji spotkała się dziś (29 maja) w Elblągu.  - Za nami spotkanie w kamieniczkach, którego tematem był Elbląg. Jego historia, ale również aktualne sprawy, także kwestia elbląskiego portu. Chcielibyśmy podzielić się refleksami. Przede wszystkim to podziw dla retrowersji Starego Miasta i trzymania w Elblągu bezwzględnego ducha rozwojowego, ale też i potrzeba rozwoju portu w Elblągu, jego siły, w oparciu o demokratyczne zasady, bez wykorzystywania siły rządzących, żeby ten port nie był samorządowy - mówił Władysław Mańkut, były wojewoda elbląski, senator V i VI kadencji.

 

 

Podczas spotkania mówiliśmy o tematach najważniejszych dla samorządu, a przede wszystkim Elbląga. Ważnym tematem jest sprawa portu, tego jak widzimy jego rozwój i związane z tym plany. Przekazałam dużo uwag odnośnie finansowania samorządu. W ostatnich 4 latach przy okazji Polskiego Ładu, zmniejszania subwencji wyrównującej, jako Elbląg straciliśmy wiele milionów złotych. Nie widać, żeby cokolwiek się w tej sprawie, w propozycjach rządzących, zmieniało. Jest jeszcze sprawa funduszy europejskich. Krajowy Plan Odbudowy, który już powinien zostać uruchomiony, fundusze strukturalne, z tego co słyszymy, mogą być zagrożone. Nasz RPO mamy nadzieję, jakoś się wybroni. To są wszystko aktualnie sprawy najważniejsze. Projekty, które moglibyśmy uruchomić to 1,5 mld zł, ale na to trzeba mieć wkład własny. Jeśli rząd będzie przewidywał jakieś możliwości wsparcia - zwiększony udziału w PIT, czy jak niektórzy mówią, w VAT - aby samorządy mogły mieć pieniądze na zadania własne, dalszy rozwój ma szansę być realizowany

 

- mówił Witold Wróblewski.

 


W planach wizyty nie ma spotkania z mieszkańcami Elbląga. Jednak senatorki i senatorowie zamierzają jeszcze odwiedzić m.in. Akademię Nauk Społecznych w Elblągu i firmę General Electric oraz Kanał Elbląski.

 

 

Kancelaria senatu wspiera inicjatywy senatorów, aby dalej byli adwokatami swojego regionu, osobami aktywnymi społecznie, politycznie. Takie spotkania mają na celu pokazanie, że mandat senator jest mandatem na całe życie, mandatem danym przez obywateli po to, aby senator mógł być zawsze ambasadorem swojego regionu, wspierać istotne dla niego inicjatywy

 

 

- podkreśliła Karolina Zioło-Pużuk, zastępczyni szefa Kancelarii Senatu.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ POlak
  Poniedziałek, 29.05

  Komuchy którzy do 1989 roku działały na rzecz sojuszu z ZSRR skumały się aktualnie z Wróblewskim i ekipą PO Tuska, PSL i Lewica aby działać na rzecz interesów Rosji a na szkodę Elbląga i Polski.

 2. 2
  --16
  ~ chester
  Poniedziałek, 29.05

  nie zapomnij pisiorze że twój idol z Nowogrodzkiej pragnął mieć Budapeszt w Warszawie.A kto rządzi na Węgrzech?Kumpel Putina!

 3. 3
  +27
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 29.05

  Może warto wymienić ich zasługi jeśli są oczywiście?

 4. 4
  +25
  ~ Wet
  Poniedziałek, 29.05

  Pan Mańkut - stary komuch i likwidator banku i, a lewica nic nie zrobiła, żeby Elbląg nie podlegał pod Olsztyn. Sami starzy szkodnicy i niszczyciele Elbląga. Stary komuch chester powinien o tym pamiętać, a nie to poczytać w internecie i to kilka razy, żeby zrozumiał. Chyba chester dasz radę.

 5. 5
  +29
  ~ Litości dla miasta
  Poniedziałek, 29.05

  O rany! Widok poraża!zejdzcie ze sceny bo spadniecie!

 6. 6
  --16
  ~ chester
  Poniedziałek, 29.05

  wet-przemawiasz tak jak twój idol językiem prostaka i typowego pisiora.Dzieki takim jak ty jestesmy pośmiewiskiem w Europie.

 7. 7
  +24
  ~ Wet
  Poniedziałek, 29.05

  Mam nadzieję, że Wróblewski był tam prywatnie i UM Elbląg nie finansował tej hućpy. Kontrola w UM NIKu konieczna .

 8. 8
  +20
  ~ Brak słów
  Poniedziałek, 29.05

  Niektorzy ani wstydu ani przyzwoitosci! Ludzie wasz czas juz minął!!!

 9. 9
  +7
  ~ kek
  Poniedziałek, 29.05

  A gdzie ta atrakcja turystyczna wy/g/brany na dyrektora promocyji i turystykiji? dalej go skrywacie? dalej się przyucza do pełnienia "zadań"?

 10. 10
  --4
  ~ Roman
  Poniedziałek, 29.05

  "W ostatnich 4 latach przy okazji Polskiego Ładu, zmniejszania subwencji wyrównującej, jako Elbląg straciliśmy wiele milionów złotych". Jest to prawdziwe zdanie, oddające stosunek Partii do Elbląga. Oprócz tego ten dyktat: "oddajcie nam port we władanie". Dobrze że Prezydent nie organizował kosztownego referendum. Jedyne referendum, które elblążanom wyszło, to zwolnienie z posady p. Wilka. Kosztowało, chociaż się opłaciło, gdyż z PiS był, a koszty jego polityki samorządowej to ho, ho, a nawet jeszcze większe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1035180091858