Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przekop Mierzei zwrócił oczy inwestorów na Elbląg. Miasto może mieć z tym problem?

20.05.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przekop Mierzei zwrócił oczy inwestorów na Elbląg. Miasto może mieć z tym problem?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Przekop Mierzei Wiślanej sprawił, że coraz więcej inwestorów interesuje się Elblągiem. Miasto jednak może mieć nowy problem. Zaczyna nam brakować terenów, które można im zaproponować. 

 

 

Jak gigantyczna inwestycja przekopu Mierzei Wiślanej przełożyła się na zainteresowanie przedsiębiorców Elblągiem i jakie działania podejmowało miasto, aby się promować od tej strony? Radni komisji polityki regionalnej i promocji miasta, w czwartek (18 maja), wrócili do tematu przekopu Mierzei Wiślanej i elbląskiego portu. Tym razem przyjrzeli się kwestii budowania marki Elbląg na podstawie potencjału kanału żeglugowego łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. 

 


Zainteresowanie potencjalnych inwestorów miastem, choć inwestycja przekopu jeszcze się nie zakończyła i port nadal czeka na pogłębienie toru wodnego, jest już spore. Tutaj jednak niebawem może się pojawić kolejny problem - brak atrakcyjnych terenów, które można im zaproponować. 

 

 

Tych terenów inwestycyjnych zaczyna brakować. Modrzewina Południe wykorzystuje swoje możliwości inwestycyjne. Znajdują się tam jeszcze niewielkie obszary terenów, na których trzeba będzie wykonać pewne działania, aby je przygotować. To jednak mało. Pozostają plany i działania, które zostały już rozpoczęte na temat adaptacji dodatkowych terenów na Modrzewinie Północ, bezpośrednio sąsiadujących z planowaną ulicą gen. Nieczuja-Ostrowskiego. Tam jest możliwość pozyskania dodatkowych 70 ha. Pozostaje jeszcze ok. 60 ha przy rzece Elbląg. Tam jest kilka działek, ale tutaj musi być rozstrzygnięty temat, które tereny będą potrzebne na potrzeby portu, które można komercyjnie zaproponować inwestorom

 

 

- mówi Robert Rajkiewicz z Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 


Powoli stajemy przed decyzjami, kiedy zgłasza się inwestor, wymagający pewnych terenów, a nie jesteśmy w stanie powoli zapewnić mu dobrej odpowiedzi, dobrej posesji - dodał przedstawiciel UM w Elbląg. - To z jednej strony powinno cieszyć. Zauważalne jest większe zainteresowanie, więcej podmiotów pyta o możliwości inwestowania w Elblągu. To jest na plus, ale to też stawia przed nami duże wyzwanie, aby nie zaprzepaścić tej szansy. 

 

 


Obecnie, miasto przygotowuje materiały promocyjne "związane z portem elbląskim, z informacją, co port morski będzie posiadał z miastem, jakie tereny posiada dla inwestorów".

 

 

Mamy zapytania, jak to będzie wyglądało w Elblągu, jakie Elbląg będzie miał dodatkowe możliwości. Staramy się, aby ta informacja zaistniała nie tylko w podmiotach rządowych, samorządowych, ale również wśród firm, które zajmują się poszukiwaniem terenów dla prywatnych przedsiębiorców

 

- dodał Robert Rajkiewicz.

 

 

Sama promocja marki Elbląg w odniesieniu do przekopu, jak zapewniał przedstawiciel Ratusza, trwa już od 2017 roku. Przykładem może być m.in. udział miasta w Baltexpo czy organizacja i udział w konferencjach dla m.in. przedsiębiorców. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Fiki
  Sobota, 20.05

  Biedny Witka, za tanio pchnął dotychczasowe tereny, ot nierozsądny był xd

 2. 2
  +5
  ~ Kto kto
  Sobota, 20.05

  To nie miasto ma problem tylko PSL PO, SLD bo to oni doprowadzają Elbląg do egradacji i upadku. Won. A tereny są bliżej zalewu i od tego trzeba zacząć. Jeśli mieszkańcom nie zależy na porcie.

 3. 3
  +7
  ~ Ulala
  Sobota, 20.05

  Może jakieś partnerstwo z gminą w tym temacie?

 4. 4
  +15
  ~ Ja też tu mieszkam
  Sobota, 20.05

  Największe miasto w Polsce które jest podzielone na gminę - miasto na prawach powiatu oraz na gminę wiejską to Elbląg. W innych miastach ponadstutysiecznych dawno już doszło do połączenia z gminą. Może pora wreszcie pomyśleć o tym rozwiązaniu także i w Elblągu? Tym bardziej że miasto wbrew planom z lat 80 i tak rozwija się w kierunku wschód - zachód. Od Janowa i Gronowa Grn po Kazimierzowo i granicę województwa w Jazowej. Wtedy port morski Elbląg znajdzie się w jednym ręku miasta. Może też pora aby zlikwidować fikcję Elbląga jako miasta warmińsko - mazurskiego i połączyć je z naturalnym regionem pomorskim?

 5. 5
  +2
  ~ POlak
  Sobota, 20.05

  Wroblewski, PO Tuska, PSL I Lewca won z tego miasta. Was interesuja tylko stolki. Nie potraficie wykorzystać kasy jaka daje na rozwój miasta PIS.

 6. 6
  0
  ~ wniosek
  Sobota, 20.05

  I tak oto rządy PO.PSL.Lewica rozłożyli nasze Miasto na łopatki.Powodzenie niby mają od 2017r. ale nikt nie chce zawierać związku.I co to maja dać te wyliczanki wolnych hektarów, a może jakieś konkrety?

 7. 7
  +3
  ~ Chester
  Sobota, 20.05

  Kto to-to Wet i p/olak/wielbiciel mantry PO PSL SLD prawda pisowcu

 8. 8
  --2
  ~ Ola
  Niedziela, 21.05

  Do Chester. Twoje komentarze są bardzo ubogie, cały czas tylko ublizasz, nic konkretnego nie potrafisz napisać. Tak jak wszyscy z twoi kumple z PO. "Elyta" nie kończyła żadnych szkół?

 9. 9
  --2
  ~ Do Ola
  Niedziela, 21.05

  Chester jest bardzo aktywny i daje swietny przykład jacy ludzie tworzą szeregi jego partii więc niech dalej ubliża, tacy to właśnie ludzie

 10. 10
  +8
  ~ Ściemnianie
  Niedziela, 21.05

  prawie te same ogólniki od lat, tylko teraz wplatają przekop i szlak, nadal będzie za płytki, bez statków mogących tam pływać, a nawet gdyby, to transportujących powietrze. Skończyły się już nawet gadki o mini-kontenerowcach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1492199897766