Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mieszkanka: Kiedy w Elblągu powstanie pogotowie stomatologiczne? "Samorząd nie jest właściwym adresatem tego pytania"

28.03.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkanka: Kiedy w Elblągu powstanie pogotowie stomatologiczne? "Samorząd nie jest właściwym adresatem tego pytania"

W ponad 100-tysięcznym Elblągu mieszkańcy od wielu lat nie mają dostępu do pogotowia stomatologicznego. Z nagłym bólem zęba muszą radzić sobie sami. Elblążanka poprosiła prezydenta o rozwiązanie problemu. Co usłyszał?

 

Przyszłam poprosić o gabinet stomatologiczny na Fundusz. Sama pracuję w gabinecie stomatologicznym, więc temat jest mi bliski. Pacjenci zgłaszają się z problemem bólowym i niestety trzeba ich gdzieś "wciskać" pomiędzy zapisanych już pacjentów. Jest duży problem z przyjęciem dzieci, które cierpią, a rodzice zdesperowani nie mają gdzie się z nimi zgłosić. Wiem, że są takie inwestycje w mieście, które służą temu, żeby nasze miasto było piękne. Myślę między innymi o renowacji pomnika (pomnik Odrodzenia - przyp. red.). Z tego, co wiem, kosztowało to ok. 0,5 mln zł. Ten temat też jest ważny dla mieszkańców. Moje pytanie jest takie, czy w szpitalu wojewódzkim, albo szpitalu miejskim da się stworzyć nieduży gabinet stomatologiczny na fundusz, aby można było tam przyjmować pacjentów bólowych

- mówiła elblążanka podczas spotkania prezydenta z mieszkańcami SM "Sielanka", które odbyło się w ubiegłym tygodniu.

 

Temat prezydentowi jest doskonale znany. Powracał już wielokrotnie. Narodowy Fundusz Zdrowia kilkakrotnie (również w ubiegłym roku) ogłaszał konkurs na prowadzenie tego typu usługi w Elblągu. Niestety nie udało się rozwiązać problemu. 

 

Ogłaszane są konkursy, nie ma chętnych. To nie chodzi o pomieszczenie, ale o to, że stomatolodzy nie są zainteresowani ofertą NFZ. To nie jest kwestia, którą prezydent może rozwiązać. Muszą być kontrakty z NFZ. Również szpital może wykonywać tylko takie usługi, na jakie ma podpisane kontrakty z NFZ. To nie jest kwestia pomieszczenia, potrzebny jest stomatolog, który przystąpi do konkursu. Na dziś stomatolodzy wolą mieć prywatny gabinet niż na NFZ świadczyć tę usługę. Samorząd nie jest właściwym adresatem pytania

- mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 


Temat utworzenia pogotowia stomatologicznego w Elblągu poruszany jest od lat. Na razie bez efektów. W ponad 100-tysięcznym mieście nie ma miejsca, w którym pacjenci z bólem zęba w nocy, w weekendy czy święta zostaliby przyjęci na NFZ.  Zapytaliśmy Narodowy Fundusz Zdrowia, czy zamierza ponownie ogłosić konkurs na prowadzenie pogotowia. Do tematu wrócimy. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Aleksandra 12
  Wtorek, 28.03

  Lepiej utrzymywać 2 wiceprezydentów lub biura NFZ remontować co 2 kąta i auta kupować ze skórzaną tapicerką za ludzi podatki

 2. 2
  +6
  ~ Magnat Biznesu
  Wtorek, 28.03

  Chcieliście "darmowe" to macie!

 3. 3
  +3
  ~ Eli.
  Wtorek, 28.03

  W czym jest problem. Problem jest do rozwiązania idę prywatnie biorę paragon i zanoszę do NFZ się rozliczają pomiędzy sobą.

 4. 4
  --2
  ~ noname
  Wtorek, 28.03

  "Samorząd nie jest właściwym adresatem tego pytania", to do kogo ?

 5. 5
  --2
  ~ Gość.
  Wtorek, 28.03

  Na ból zębów słoik ogórków kiszonych a na kamień szklanka octu.

 6. 6
  --3
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 29.03

  Nie za Wróbla. Sołtys dopuścił, żeby zabrano nam z miasta dyspozytornię czy stacje krwiodawstwa. Póki co możemy się co najwyżej spodziewać obniżania poziomu statusu miasta do przysłowiowego Pcimia Warmińskiego - co by przypadkiem nie zaszkodzić Olszczynowi.

 7. 7
  +9
  ~ Ploterek
  Środa, 29.03

  ~ Do_pomorskiego I znowu kłamiesz. To nie za Wróblewskiego zabrano dyspozytornię do Olsztyna, gdzie utworzono CPR. Stacja krwiodawstwa wciąż działa i ma się dobrze, a przynajmniej krwiodawcy chwalą sobie przemiłe Panie, które tam pracują. Jakim trzeba być głąbem, żeby tak celowo kłamać?

 8. 8
  +8
  ~ Ploterek
  Środa, 29.03

  ~ noname No masz odpowiedź w artykule. To nie są zadania samorządu, żeby organizować służbę zdrowia, to są zadania NFZ.

 9. 9
  +5
  ~ ave_pgd
  Środa, 29.03

  haha. ale żenada. więcej takich artykułów na zamówienie, więcej :D

 10. 10
  +6
  ~ do pani pytającej ....
  Środa, 29.03

  kobieto masz okazję zrobić kasę weź sprawy w swoje ręce i załóż pogotowie stomatologiczne

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.303927898407