Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wiceminister Andrzej Śliwka: Już czas zakończyć upór władz miasta

27.03.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceminister Andrzej Śliwka: Już czas zakończyć upór władz miasta
źróło: facebook.com
REKLAMA

Na portalu społecznościowym facebook Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka opublikował wczoraj (26.03.) aktualne zdjęcia ukazujące drogę dojazdową do elbląskiego portu. - Parking dla tirów, na dziurze dziura  i kamieni kupa... Tak niestety, wygląda elbląski miejski Port  zarządzony przez prezydenta z PSL - stwierdził.


Poniżej cała treść opublikowana na facebook-u przez Wiceministra Andrzeja Śliwkę:


"Od lat rzeczywisty obrót przeładunków spada, miasto nie przeznacza żadnych pieniędzy na inwestycje - nawet remont podstawowej, dziś będącej w fatalnym stanie drogi  - a jedyne, co widać to postój dla ciężarówek.


Ten nie tylko zastój, ale postępujący upadek trwa nieprzerwanie od lat, a władze Elbląga nie zrobiły z tym zupełnie nic. Ich brak wiary w realizację inwestycji Przekopu Mierzei Wiślanej  naraziły Elbląg na zupełne nieprzygotowanie do czerpania korzyści, jakie narodziły się dla całego regionu.
 

A to wszystko mimo wyborczych obietnic Pana Wróblewskiego.  Ale to wszystko da się jeszcze nadrobić. Skoro miasto nie domaga, Państwo weźmie odpowiedzialność i uczynimy z Portu Morskiego w Elblągu, IV port RP o strategicznym znaczeniu dla gospodarki.


Wtedy port będzie wykorzystywać 100 % swoich zdolności, a nie, jak obecnie 10%. Co więcej, z każdym rokiem te zdolności mogą być zwiększane. A co za tym pójdzie? Pieniądze na inwestycje, nowe miejsca pracy, napływ przedsiębiorców i dodatkowe dochody dla budżetu Elbląga.


To wszystko jest możliwe, to wszystko jest dla dobra mieszkanców. Już czas zakończyć upór władz miasta.

 

Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka"

 


Zdjęcia wykonane 26 marca br.

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Andrzej Śliwka


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Natręt
  Poniedziałek, 27.03

  Kurcze właśnie jakis czlowiek z opętaniem na twarzy nagabywal mnie na mieście ze mam podpisać aby port nalezal do miasta! A po co pytam się? Tylko do państwa!

 2. 2
  +4
  ~ Twój email
  Poniedziałek, 27.03

  Dobry wujaszek kupił samochód na prezent ślubny i zobowiązał się opłacić ubezpieczenie, ale pod warunkiem, że będzie jego właścicielem ! Po siedmiu latach rządów kilku PiS - owców jest bez dobrze płatnej państwowej pracy i potrzeba jest na to kolejna spółka żeby stworzyć kilka suto opłacanych przez Polaków etatów, nie wymagających żadnych kwalifikacji ?  Nie można wchodzić w układy z tymi hochsztaplerami i oszustami. Wykopali sobie rowek (za skradzione nam, podatnikom pieniądze), to niech się teraz zajmą jego utrzymaniem i organizowaniem mu racji bytu !

 3. 3
  +7
  ~ potrzeba Orbana
  Poniedziałek, 27.03

  Ta, właśnie tak wygląda IV port RP broniony przez psl , po, lsd i Wróblewskiego z Wcisłą niczym te dziury w jezdni przed załataniem. Tęgi łeb motorkowego uważa że lepiej dopłacać niż czerpać jakiś zysk ze spółki z państwem. potężne porty Świnoujście - Szczecin, Trójmiasto też mają spółkę z państwem. skoro sam nie chcę sukcesu, to wolę zburzyć niż mógłbym zyskać z obcym. Ukraińskie myślenie.

 4. 4
  --1
  ~ Mieszkanka
  Poniedziałek, 27.03

  Panie Ministrze, weź się Pan zarządzania tym co już zawłaszczyliście, a port zostawcie dla Elbląga. Mało wam spółek, które rozdaliście koleżkom? Dość

 5. 5
  --5
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 27.03

  Stopniowanie przymiotnika głupi. Głupi, głupszy , pisowiec

 6. 6
  +18
  ~ A Gdański port to miasta?
  Poniedziałek, 27.03

  Port w Gdańsku - Udziałowcami spółki są: Skarb Państwa, Gmina Gdańsk oraz uprawnieni pracownicy.

 7. 7
  +4
  ~ Anty
  Poniedziałek, 27.03

  No ale zdjęcia drogi co mają sugerować? Jak ta droga nawet nie prowadzi do terminalu tylko do spichlerzy i budynku zarządu el port które są po drugiej stronie rzeki a droga do terminalu gdzie stoją ciężarowki i są rozładowywane statki jest w bardzo dobrej kondycji. Nie wspomne o tym że elblaska elita PiS głosowa w styczniu tego roku przeciw pieniądza dla elblaskiego portu która miała być przeznaczona na dokończenie inwestycji a teraz tego nagle nie pamiętają i teraz mydla oczy ludzia ze oni tak bardzo chcieli ale prezydent nie chciał. Wara PIS od Elbląga tylko zamęt potraficie robić a port powinien zostać w rękach miasta .

 8. 8
  --11
  ~ Magnat Biznesu
  Poniedziałek, 27.03

  To jest tylko spór o stanowiska, o to kto swoich obsadzi w tym porcie. Nie bądźcie frajerami i nie wyciągajcie kasztanów z ogniska rękami dla jakichś bezideowych oportunistów.

 9. 9
  --7
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 27.03

  @ anty - te zdjęcia są tylko dlatego że ten artykuł był chyba napisany przez aparatczyka piowskiego oni są zawsze tacy rzetelni w przekazywaniu wiadomosci

 10. 10
  --8
  ~ pistozło
  Poniedziałek, 27.03

  Panie ministrze wasz tok myślenia jest taki:Jesli zrobicie drogę do mojego domu gdzie to jest waszym obowiązkiem to za to mam oddać wam mój dom ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3397078514099