Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Mostek Elewów od ponad 5 lat czeka na odbudowę. Teraz jest na to szansa? 

27.01.2023, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Mostek Elewów od ponad 5 lat czeka na odbudowę. Teraz jest na to szansa? 
Fot. mostek zniszczony przez powódź/zdjęcie z września 2017r.

Mostek Elewów zniszczony przez wielką wodę, od pięciu lat czeka na odbudowę. Do tej pory brakowało na to funduszy. Zadania zamierza się jednak podjąć Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Na jaki etapie jest inwestycja?

 

Czerwony szlak, biegnący przez Elbląską Bażantarnię, został zniszczony przez powódź w 2017 roku. Woda podmyła ścieżkę w wielu miejscach, a także zerwała znajdujący się na tej trasie Mostek Elewów. Obiekt ten nadal czeka na odbudowę. Teraz pojawiła się na to szansa. Odbudową Mostku Elewów chce się Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, w partnerstwie z samorządem Elbląga.  

 

Na przełomie roku 2022/2023 wykonano projekt koncepcyjny „Rewitalizacja elbląskiej Bażantarni poprzez modernizację i odtworzenie elementów infrastruktury edukacyjnej i krajoznawczej”. Odtworzenie Mostka Elewów zostało ujęte w tym opracowaniu. Planowana inwestycja jest częścią projektu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027

- informuje Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

 

Przypomnijmy. 18 września 2017 roku przez Elbląg przeszła wielka woda. Gwałtowne opady spowodowały, że Srebrny Potok i Kumiela wylały z brzegów, dewastując czerwony szlak w Bażantarni. Remont szlaku zakończono w 2021 roku. Do tego czasu Miasto naprawiło m.in. podmyte ścieżki, a Wody Polskie zajęły się regulacją Srebrnego Potoku - jego brzegi umocniono na wybranych odcinkach. Tyle szczęścia nie miał Mostek Elewów. Miasto tłumaczyło to brakiem odpowiednich funduszy na ten cel.

 

Czy Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej przywróci Mostek Elewów na swoje miejsce? Na razie inwestycja jest na początkowym etapie. W ciągu najbliższych miesięcy Park planuje ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji zadania. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Upadły Harlej
  Piątek, 27.01

  Rok wyborczy to i wielkie inwestycje idą

 2. 2
  +9
  ~ pit stop
  Sobota, 28.01

  tyle drzew w bazantarni , a tu pyklo 5 lat jak nie ma komu zrobic mostku drewnianego ,cały Elblag

 3. 3
  +2
  ~ Eeeehh
  Sobota, 28.01

  100 tysięcy złotych dla Ukrainy którzy Banderze stawiają pomniki a na odbudowę mostu nie ma. Piękne kwiatki stawiali swojemu "bohaterowi " ostatnio pod pomnikiem a nam się śmieją w twarz.

 4. 4
  --1
  ~ Gghhh
  Sobota, 28.01

  Ostatnio na Ukrainie powiedzieli że dzięki Banderze wiedzą jak teraz walczyć z wrogiem. Piękne porównanie. Proponuje zamiast my im czołgi czy inne rzeczy to niech biorą widły ,siekiery i hoppp na wroga

 5. 5
  +8
  ~ Drwal
  Sobota, 28.01

  Parę desek na krzyż i przetarg??? Pewne jak nic że chodzi o rozdawnictwo kasy bo nowy będzie kosztował z milon złotych i jest okazja zarobić.

 6. 6
  +9
  ~ Do_pomorskiego
  Sobota, 28.01

  Ah, W sam raz akurat w 2023 r. Przez tyle lat nie dało rady, a tu proszę - Wróbel jak chce to potrafi zadziałać. Szkoda tylko, ze robi coś dla miasta TYLKO, gdy sam z tego ma korzyść, w tym wypadku wybory. Oni wiedzą, że elblążanin ma krótką pamięć i w 2023 po tych "nagłych" inwestycjach zapomną tą kilkuletnia pogardę dla miasta i jego degradację. Oto kolejny przykład za jakie "bydło" mają nas ci ludzie. "Patrzcie ile zrobiliśmy dla miasta w tym roku. No co? Nie zagłosujecie na ans?" Właśnie dlatego tak ważne było odwołanie tych gnoi tu i teraz w referendum, a nie czekanie do roku wyborczego. Niestety grupa referendalna dała ciała, bo chowała się po kątach i nie dała rady zebrać podpisów. M. in. ich bierność jest winna temu, że być może znowu wygrają te skwaszone, smutne gęby.

 7. 7
  --1
  ~ Re do_pomorskiego
  Sobota, 28.01

  Nie pytaj co grupa referendalna może zrobić dl Ciebie ale co ty możesz zrobić dla tej grupy/czytaj Elbląga/.

 8. 8
  +2
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 28.01

  @Do_pomorskiego - Zwracam jeno uwagę, że to bynajmniej nie Wróbel stoi za tą inicjatywą i działaniem naprawczym; Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej - ratusz - Bażantarnia... connect the dots;] #J23znowuNadaje;)

 9. 9
  +4
  ~ Do dopomorskiego
  Sobota, 28.01

  Oczywiście,masz rację- to elbląska mentalność,czekać na gotowca i jeszcze krytykować.Grupa referendalną jest ruchem społecznym,ja ich wspierałem właśnie zbieraniem podpisów poparcia dla referendum,zebrałem ich sporo.

 10. 10
  +1
  ~ podniosły Ursus
  Sobota, 28.01

  ja bym wnioskował o referendum w tej sprawie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2153418064117