Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pomiar hałasu na S7 zostanie wykonany na wiosnę. Kiedy powstaną ekrany przy S7?

08.12.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pomiar hałasu na S7 zostanie wykonany na wiosnę. Kiedy powstaną ekrany przy S7?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

To już pewne.  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie zadeklarowała, że w kwietniu przeprowadzi  pomiar hałasu na trasie S7, na wysokości Elbląga. - Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ekrany staną w ciągu 2 lat – stwierdziła posłanka Lewicy Monika Falej.


Temat hałasu przy S7 wraca jak bumerang. - Mieszkańcy ul. Malborskiej, Skrzydlatej i Olkuskiej w Elblągu, mający swoje posesje i mieszkania w okolicy wiaduktu przy ul. Skrzydlatej, zgłaszają do mnie znaczne uciążliwości spowodowane natężeniem hałasu wytwarzanego przez pojazdy przemieszczające się trasą krajową S7, szczególnie w porze nocnej – mówiła posłanka  Monika Falej, która interweniowała w Ministerstwie Infrastruktury w sprawie konieczności ochrony przed nadmiernym hałasem mieszkańców Elbląga zamieszkujących tereny przylegające do drogi ekspresowej S7.
 

Posłanka przypomina, że w latach 2004-2018 tzw. obwodnica elbląska stała się częścią drogi ekspresowej S7, liczącej  w sumie 720 kilometrów, łącząc Trójmiasto z Warszawą oraz w dalszej kolejności z aglomeracjami: radomską, kielecką i krakowską. - Wraz z autostradą A1 stanowią one jedne z najważniejszych dróg prowadzących nad Morze Bałtyckie – stwierdziła Monika Falej. - Z pewnością modernizacja S7 to także ważna inwestycja w kontekście poprawy komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Już samo zredukowanie ilości skrzyżowań jednopoziomowych na rzecz dwupoziomowych znacznie polepszyło płynność ruchu.


Monika Falej skierowała do Ministra Infrastruktury pytania: Jakie działania, chroniące mieszkańców wymienionych ulic przed nadmiernym hałasem drogowym, zostaną podjęte? Czy przewiduje się budowę ekranów akustycznych lub realizację innych przedsięwzięć ochronnych, np. ciągów drzewnych? W jakim terminie zostanie dokonany przegląd ekologiczny z pomiarem hałasu? Jaki będzie przyjęty system: gdzie zostanie ustawiony punkt (punkty) pomiarowy, jak długo pomiary będą trwały, w jakim przedziale godzinowym badania będą prowadzone?


W ubiegłym tygodniu posłanka spotkała się z dyrektorem GDDKiA w Olsztynie. - Ekrany akustyczne to dla mieszkańców osiedla Zatorze w Elblągu wolność od hałasu. Działam w tym temacie i mam nadzieję, że zabiegi przyniosą pozytywny efekt – stwierdziła. - Po mojej interwencji jesteśmy o kolejny krok do przodu.

 

Pomiar hałasu zostanie wykonany na wiosnę w terminie od 15 kwietnia do 30 maja. Do końca lipca wyniki pomiarów zostaną opracowane

– podkreśliła Monika Falej.Co stanie się, gdy wyniki pomiaru będą przekraczać normę?

Wówczas Marszałek musi wydać decyzję nakazową o wybudowaniu ekranów. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ekrany staną w ciągu 2 lat. Temat będzie przez cały czas przeze mnie monitorowany

– zaznaczyła Monika Falej.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Prawda czasów....
  Czwartek, 08.12

  Nigdy!

 2. 2
  +1
  ~ Gdzie tamci
  Czwartek, 08.12

  No tak, Elbląg ma tylko jednego posła, Panią Falej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2373168468475