Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Kulturalne "Promocje". Za nami koncert donacyjny ETK (zobacz zdjęcia)

05.12.2022, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kulturalne "Promocje". Za nami koncert donacyjny ETK (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

Kompozytorka Magdalena Garbecka i artystka Alicja Król to tegorocznego stypendystki Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Stypendia z programu "Promocje" tradycyjnie wręczono podczas koncertu donacyjnego. Wydarzenie odbyło się dziś (5 grudnia). Uświetnił je wstęp uczniów elbląskiej szkoły muzycznej. Zobacz galerię zdjęć.

 

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne co rok organizuje koncert donacyjny, aby podziękować tym, którzy wspomagają jego działania. To również okazja do wręczenia stypendiów dla młodych talentów.  Tegoroczne wydarzenie odbyło się w poniedziałek (5 grudnia) w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu.

 

Koncert donacyjny jest okazją do podziękowania naszym darczyńcom, partnerom, wolontariuszom, ale przede wszystkim po raz kolejny wręczamy stypendia z programu "Promocje". Stypendia wręczamy już od ponad 55 lat. Od 1966 roku zadaniem statutowym naszego towarzystwa jest wspieranie młodych, zdolnych, utalentowanych mieszkańców naszego miasta, którzy chcą zaprezentować to, co im w duszy gra, co mają najpiękniejszego, a także po prostu się rozwijać

- mówiła Teresa Wojcinowicz, prezeska Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

 

Tegorocznymi stypendystkami ETK zostały: Magdalena Garbecka i Alicja Król. Pierwsza z artystek, Magdalena Garbecka to kompozytorka, aranżerka, absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatka licznych konkursów. Nagrodę przeznaczy na stworzenie kompozycji wokalno-instrumentalnej. 

 

Stypendium to pewnego rodzaju odpowiedzialność i zaufanie, którym zostałam obdarzona, ale również wielka radość. Móc dzielić się swoją twórczością z innymi ludźmi to dla kompozytora najważniejsze. Nie tworzymy wyłącznie dla siebie, tylko dla innych

- mówi Magdalena Garbecka.

 

Druga stypendystka - Alicja Król pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, ukończyła Liceum Plastyczne w Kielcach i grafikę na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie prowadzi studio plastyczne "Luka w sztuce" na osiedlu Za Politechniką.

 

Stypendium przeznaczę na organizację trzeciej edycji pleneru malarskiego Moje Żuławy. Pierwsze dwie edycji były organizowane bardzo spontanicznie, teraz dzięki nagrodzie ETK będę mogła zorganizować plener z prawdziwego zdarzenia. Chciałabym przywrócić tradycję organizacji taki plenerów w naszym regionie - kiedyś odbywało się ich tutaj bardzo dużo, a jednocześnie promować Żuławy

- dodaje Alicja Król.

 

Wieczór uświetnił koncert "Muzyczne wędrowanie" w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. 

 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląg: Kulturalne "Promocje". Za nami koncert donacyjny ETK ( zdjęć 36 )
Dodano: 2022-12-05 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96033310890198