Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Miasto nie będzie oszczędzać na świątecznej atmosferze? Co z jarmarkiem i oświetleniem?

24.11.2022, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Miasto nie będzie oszczędzać na świątecznej atmosferze? Co z jarmarkiem i oświetleniem?

Miasto, szukając oszczędności, zrezygnowało już z imprezy sylwestrowej. Podobny los spotka Świąteczne Spotkania Elblążan i bożonarodzeniowe oświetlenie? Ratusz zapewnia, że cięcia ich nie dotkną.

 

Rosnąca inflacja i ceny np. energii elektrycznej sprawiają, że samorządy planują cięcia w miejskich wydatkach. Oszczędności szuka również Elbląg. Wiemy już, że zrezygnowano z organizacji miejskiego sylwestra - prezydent Elbląga Witold Wróblewski poinformował o tym we wrześniu. Co z organizacją Świątecznych Spotkań Elblążan i świąteczną iluminacją miasta? Temat ten poruszono dziś, 24 listopada podczas Komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki. 

 

Świąteczne Spotkania Elblążan to cykliczne wydarzenie organizowane w weekend poprzedzający Boże Narodzenie. W poprzednich latach pandemia i wprowadzane w związku z nią obostrzenia powodowała, że odbywały się one w okrojonej formie lub wcale (z organizacji Spotkań zrezygnowano w 2020 r.). Tym razem problemem są rosnące ceny usług i energii. Ratusz zapewnia jednak, że nie ma mowy z rezygnacji ze Spotkań. 

 

Świąteczne Spotkania Elblążan odbędą się na pewno. Oczywiście będzie trochę skromniejsze jeśli chodzi o kwestie związane z występami - o tym decydują kwestie finansowe. Będzie jednak jarmark świąteczny, animacje dla dzieci, czy wspólna Wigilia elblążan, czyli atrakcje, które znamy z poprzednich lat, ale nie w takim samym zakresie, co jest spowodowane oszczędnościami. Szczegółowy program wydarzenia przedstawimy w przyszłym tygodniu

 

- mówił podczas komisji Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

Miasto nie planuje również oszczędności jeśli chodzi o świąteczną iluminację i dekorację Elbląga. Tak jak w poprzednich latach 6 grudnia (o godz. 17) odbędzie się wspólne rozświetlenie choinki znajdującej się na Starym Mieście. Pojawi się tam również np. świąteczna ramka z Piekarczykiem. 

 

Iluminacja świąteczna Elbląga również jest zaplanowana, a także dekoracje takiej jak Piekarczyk, czy bombka, które są atrakcjami

 

- dodaje Adam Jocz. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Roman
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 24.11

  Ręce juz opadają! Czy u steru zobaczymy w końcu mlodych ludzi! Obojętnie z po , pisu , lewa ale nowych i obecnej epoki bo tych juz pań i panów sprzed 30 lat naprawdę ma się dość!!! Wystarczy popatrzec na sąsiadów, to inni ludzie i inna mentalność! A tu po prostu zgaśmy świstła ledwo juz i tak świecące

 2. 2
  +10
  ~ Pakuj sie do taczki , gruby !!!
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 24.11

  Czas zrezygnować z moczymordy Wróbla natychmiast !!, puki ten dzban nie rozpieprzy całego Elbląga

 3. 3
  +9
  ~ 100% elblążanin
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 24.11

  Żal........co tu się dzieje.....

 4. 4
  +14
  ~ lump
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 24.11

  Będzie okazja na zbieranie ostatnich podpisów.

 5. 5
  --4
  ~ Wszoku
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 24.11

  Ale na jakąś stronę internetową wydadzą z naszych pieniędzy 45 tyś zł. Pewnie nawet na Ukrainę coś wyślą z naszych pieniędzy. Już im wysłali radni nieporadni 300 tyś. Mają rozmach. A dla nas podwyżki cen biletów bo Polak musi płacić więcej bo Ukraińcy się biją z ruskimi. A w ramach wdzięczności wysłali do nas rakietę zabijając dwóch Polaków!

 6. 6
  +5
  ~ Jamaleg
  Ponad tydzień temu, Piątek, 25.11

  Na gusła i zabobony kasa jest. Na normalne potrzeby już nie ma.

 7. 7
  +7
  ~ Stańczyk
  Ponad tydzień temu, Piątek, 25.11

  może oni tam podpiszą, chyba mają już dosyć

 8. 8
  +7
  ~ kuk
  Ponad tydzień temu, Piątek, 25.11

  panie Jocz kończ pan razem z tym swoim "wodzem" i wstydu oszczędź ... bombka i atrakcja ... przypomnij pan za ile ona jest, czy to jakieś 50.000 zł? Rezygnacja to by była atrakcja i prezent Świąteczny dla mieszkańców, nie pomyśleliście?

 9. 9
  +3
  ~ taaa
  Ponad tydzień temu, Piątek, 25.11

  pewnie najlepiej wszystko na krzywy ryj za darmoche kociol zarcia na starowce i zabawa sylwestrowa bardzo dobrze ze miasto z tego rezygnuje szkoda kasy niech kazdy sam sie bawi jak to kiedys bywalo zabawy sylwestrowe w zakladach pracy w resteuracjach swietlicach itd i nikt nie narzekal a teraz tylko za darmoche bo nic nie pasuje przyjdzie zadymiarz rembalski to bedziecie mieli wszystko na krzywy ryj(za darmoche )

 10. 10
  +3
  ~ REFERENDUM
  Ponad tydzień temu, Piątek, 25.11

  To jest tak jak w U M ratuszu pracują od LAT te same nieudolne osoby zajmujące się rozrywka dla mieszkańców Elbląga. DOBRZE że ma być referendum może wreszcie wymioty wszystkich z U M ratusza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1940569877625