Wtorek, 6.06.2023, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uzdolnieni uczniowie z elbląskich szkół otrzymali stypendia - zobacz zdjęcia

23.11.2022, 10:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uzdolnieni uczniowie z elbląskich szkół otrzymali stypendia - zobacz zdjęcia
Fot. Paweł Friedrich

Wczoraj (22 listopada) w Ratuszu Staromiejskim wręczono stypendia dla uzdolnionych uczniów elbląskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

 


Stypendium w wysokości 1000 zł otrzymało 36 uczniów elbląskich szkół. Aby zdobyć stypendium uczniowie kończący szkołę podstawową na zakończenie roku szkolnego musieli mieć średnią 5,8, a uczniowie szkół ponadpodstawowych średnią 5,7.


Podczas uroczystości wystąpił zespół Diamenty z Młodzieżowego Domu Kultury.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Uroczystość wręczenia stypendiów dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych ( zdjęć 56 )
Dodano: 2022-11-23 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zadbajcie o nich "po"
  Środa, 23.11

  Gratulacje!!! Szkoda tylko, że znikają na studiach i nie słychać o nich jako ponad przeciętnych , a i nie wracają do miasta by je poprowadzić w przyszłość. Dziwne, że ani Wróblewskiego , ani dyr. dep. edukacji już w UM nie ma? Czy Wróblewski pobiera 100% pensji? Urlop, szpital, zwolnienie lekarskie (alergia na pracę), abdykacja???

 2. 2
  +1
  ~ zachęcił?
  Środa, 23.11

  Stypendium jednorazowe, miesięczne, roczne? Jednorazowe za podstawówkę wychodzi 125 zł za rok, a w ponadpodstawowej 25 zł rocznie w LO i 200 zł w technikum 5 letnim. Młodzież nie pracuje dla tego grosza, ale dla siebie i rodzica często fundującego kosztowne dokształcanie z prywatnej kiesy. Gdyby nie referendum, to była by cisza - minął czerwiec, wrzesień, 14 października. Dopiero taczka zachęciła Nowaka do myślenia. Chyba, tak jak pryncypał, nie lubi zdolniejszych, mądrzejszych, bardziej pracowitych.

 3. 3
  +2
  ~ zachęcił?
  Środa, 23.11

  Błąd - 250 (nie 25) za rok w LO - czyli 20 zł miesięcznie, a w technikum 16,50 miesięcznie. Podstawówka 10zł miesięcznie. Nowak za tyle żyje i tyje.

 4. 4
  0
  ~ Polaczek cebulaczek
  Środa, 23.11

  Tysiaczkiem bym nie pogardził, ale nie rozumiem. Ponad 1000 uczniów ma 5.8 w podstawówce i 5.7 w liceum?? Co te dzieciaki robią w wolnym czasie?? Czy w Elblągu jest 1000 geniuszy, czy 1000 dzieci, które zapierdzielają dzień i noc? Jeżeli to drugie, to od razu wam mówię - nie warto!!! Lepiej palcie jointy i grajcie w gry, bo i tak z tej nauki niczego nie będziecie mieli, max ściśle i angielski się opłaca

 5. 5
  +4
  ~ Sp15
  Środa, 23.11

  Brawo Zuzia, Przemek, Arek, Kuba, Mateusz ❤️

 6. 6
  0
  ~ warto docenić
  Środa, 23.11

  Siedzi dowódca w swoim w gabinecie, przychodzi do niego ziomeczek z brygady i mówi: ty moje dziecko taką ma ładna średnią, zrób coś. Na to przywódca mówi: potrzymaj mi piwo!

 7. 7
  --4
  ~ Pominięty
  Środa, 23.11

  Ja ze średnią 5,9 w szkole podstawowej dostałem stypendium 122 jednorazowe. Ci którzy dostali te większe pieniądze to są ludzie, którzy mają znajomości w urzędzie miasta.

 8. 8
  +2
  ~ chłopiec i babcia
  Środa, 23.11

  Nowak wyskoczył przed szereg jak zwykle - zapomniał (nie chciał) w czerwcu czy na 14 października, ale gdy się zorientował że premier daje 300 zł miesięcznie, to on, Nowak, dał 10 zł miesięcznie. Dalej walczy z rządem aż popuści w gacie. A Wróblewski i Więcławska gdzie są?

 9. 9
  +2
  ~ Mama
  Środa, 23.11

  Syn miał średnią 5.5 i dostal jednorazowo 110 zł. Jaka to motywacja dla dzieciaków???

 10. 10
  +1
  ~ Magda
  Środa, 23.11

  DO Pominięty.Żadne znajomości.Moja córka TEŻ W TYM ROKU dostała na koniec roku szkolnego za poprzedni semestr (czyli od września do stycznia) coś około 170zł (że średnia 5,9).Było to stypendium (jak zwykle) JEDNORAZOWE.To co TERAZ WCZORAJ SIE ODBYŁO to stypendium PO RAZ PIERWSZY WRĘCZANE za wybitne osiągnięcia naukowe , tj NIE TYLKO ŚREDNIA powyżej 5,8 czy 5,7 (dla liceum), ale ROWNIEŻ, drugie kryterium: co najmniej jeden tytuł LAUREATA olimpiady czy konkursu na szczeblu wojewódzkim, krajowym czy międzynarodowym. Tego wcześniej nie było. Do Polaczek Cebulaczek: dzieci, które otrzymało te stypendium było 36, każdy z nich otrzymał 1000zł jednorazowo.Tak, oferta premiera lepsza bo 300zl miesięcznie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2933609485626