Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni przekazali z budżetu Miasta 100 tys. zł na pomoc Tarnopolowi. Na co zostaną przeznaczone te środki?

24.09.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni przekazali z budżetu Miasta 100 tys. zł na pomoc Tarnopolowi. Na co zostaną przeznaczone te środki?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. UM Elbląg)

Podczas czwartkowej (22.09.) sesji Rady Miasta przegłosowano projekt uchwały dotyczący udzielenia pomocy Tarnopolowi. Na ten cel radni przekazali 100 tys. zł, za które ma zostać zakupione jedzenie.

 


Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego br. Od czasu wybuchu wojny Elbląg kilkukrotnie udzielił pomocy miastu partnerskiemu Tarnopol.


Od  lutego z naszego miasta wyjechały cztery transporty, które zawierały w sumie ok. 51 ton rożnego rodzaju produktów (m. in. żywności) o łącznej wartości 200 tys. zł.


W czwartek radni zagłosowali za przekazaniem kolejnych pieniędzy na pomoc mieszkańcom Tarnopola. Tym razem na ten cel przeznaczono 100 tys. zł. - Gminy, związki międzygminne oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego mogą udzielać pomocy, w tym pomocy finansowej, społecznościom lokalnym i regionalnym innych państw.

Podstawą udzielania tej pomocy jest uchwała organu stanowiącego gminy, związku międzygminnego lub właściwego organu statutowego stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

W związku z agresją sił rosyjskich w Ukrainie Gmina Miasto Elbląg organizuje pomoc rzeczową dla mieszkańców miasta partnerskiego Tarnopol w postaci przekazania artykułów żywności

 

– podano w uzasadnieniu.

 


Radni jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem pomocy rzeczowej dla miasta partnerskiego Tarnopol w Ukrainie w postaci przekazania artykułów żywności. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.  

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Wielko Ptak jest skoncziny
  Sobota, 24.09

  A w Elblągu brakuje ns wszystko jest mieście, a tu pyk, lekka ręką Gruba Parówa na motorynce rozdaje nasze podatników pieniądze obcym i towar obcym a bank żywności same ochłapy. Daj Wróbelki ze swoich nie znaszych, masz honor? G...no masz nie honor

 2. 2
  --9
  ~ Orzeł
  Sobota, 24.09

  Ty przede mną - ale jak Polacy dary dostawali kiedyś z zagranicy to się podobało nie?

 3. 3
  +14
  ~ tulejka
  Sobota, 24.09

  zaiste bogaty ten naród polski a głupi , że chocho

 4. 4
  +17
  ~ Wet
  Sobota, 24.09

  Też uważam, że gruba przesada. Każdy z pracowników UM dałby parę groszy i by uzbierali więcej. Sporo ludzi pomaga indywidualnie o czym radni ,zapomnieli, ale cudze rozdawać jest łatwo.

 5. 5
  +18
  ~ Mieszkaniec
  Sobota, 24.09

  Najpierw dbałość o elblażan, później o całą resztę, taka jest zasada! Wojna oczywiście ma swoje prawa, ale nie może być, ze podwyżki dotykają elblażan i obcinanie wszystkiego co się da, a lekką reką rozdaje się pieniądze! Od pomocy jest Unia tak jak Nato od bezpieczenstwa!

 6. 6
  +18
  ~ .....
  Sobota, 24.09

  A ukraińcy sprzedadzą nam nasz węgiel za ta pomoc. Za atrakcyjną cenę drożej niż kupili o wiele drożej. A im tylko daj i daj. To ich wojna nie nasza. Nie dajmy się w to wciągnąć..

 7. 7
  +16
  ~ Qaz
  Niedziela, 25.09

  Może podnieśmy ceny parkowania o 5 zł to przekażemy 300 tys wstyd radni gdzie dbałość o mieszkańców gdzie Turlej który latał i pokazywał dziury w ulicach żal mają nas w 4 literach na nic nie ma pieya oni pokazują jacy to Samarytanie za nasze pieniądze.

 8. 8
  +12
  ~ Ehhh
  Niedziela, 25.09

  Żenada

 9. 9
  --5
  ~ fgdsh
  Niedziela, 25.09

  😘

 10. 10
  --4
  ~ fgdsh
  Niedziela, 25.09

  😘

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2848010063171