Wtorek, 3.10.2023, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Wierzę w lepszy świat". Koncert w Elblągu i na antenie TVP 1 (zobacz zdjęcia)

17.09.2022, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Wierzę w lepszy świat". Koncert w Elblągu i na antenie TVP 1 (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

"Dziwny jest ten świat", "Moja i Twoja Nadzieja", "Nie pytaj o Polskę" i wiele innych legendarnych, polskich utworów, w wykonaniu takich gwiazd, jak Marek Piekarczyk, Ryszard Rynkowski, Natalia Sikora czy Piotr Cugowski płynęło dziś, 17 września, ze sceny w Elblągu. "Wierzę w lepszy świat" to drugi w ostatnim czasie tak duży koncert zorganizowany przez TVP w naszym mieście. Wydarzenie było transmitowane w "jedynce", choć nie ułatwiła tego towarzysząca mu deszczowa pogoda. 

 

W sobotę (17 września), w 83. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, otwarto kanał łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Z tej okazji, oprócz oficjalnych uroczystości na Mierzei Wiślanej, zorganizowano również dwa koncerty. Jeden z nich odbył się w Elblągu i transmitowany był na antenie TVP 1. Piotr Cugowski, Janusz Radek, Marek Piekarczyk, Natalia Sikora i Ryszard Rynkowski, to tylko niektóre z gwiazd, które pojawiły się w naszym mieście, aby wykonać jedne piękniejszych polskich przebojów. 

 

Wszyscy wierzymy w lepszy świat, bo bez tej wiary trudno by było nam żyć. Przed nami piękne widowisko, które pozwoli nam wszystkim zrozumieć, że wokół nas cały czas toczy się gra o wolność i nadzieję na lepsze jutro, że musimy ją wygrać. Dziś 17 września, ta data ciąży na nas od 83 lat (....). To bolesna lekcja tego, że wolność nie jest nigdy dana raz na zawsze, ale że jest czymś, co wymaga od nas nieustannej troski a czasami poświęceń, także tych największych. Troska o wolność to nie tylko wielkie gesty, ale też codzienne działania. Dzisiejsza uroczystość - otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną, jest takim działaniem, bo daje nam bezwarunkowy dostęp do Bałtyku, czyli właśnie wolność

 

- powiedział prowadzący wydarzenie Grzegorz Miśtal, aktor i prezenter telewizyjny.

 

Koncert otworzył Piotr Cugowski, wykonując tytułowy "Wierzę w lepszy świat". Później ze sceny, która stanęła nad rzeką Elbląg (w miejscu dawnej Tortugi), popłynęły m.in. "Nie pytaj o Polskę" (w wykonaniu Janusza Radka), "Mój jest ten kawałek podłogi" (Tadeusz Seibert), "Powrócisz tu" (Kasia Cerekwicka), czy "Sen o Victorii" (Marek Piekarczyk). Podczas tej wyjątkowej "listy przebojów" nie mogło zabraknąć utworów: "Dziwny jest ten świat" z którym zmierzyła się Kasia Moś i "Jaskółki uwięzionej" w poruszającej interpretacji Natalii Sikory. W Elblągu pojawił się również, dawno niewidziany w swoim rodzinnym mieście, Ryszard Rynkowski. Wzruszony artysta zaśpiewał swoje sztandarowe przeboje: "Szczęśliwej drogi już czas" i "Wznieś serce". 

 

Do Elbląga nie dotarła natomiast Maryla Rodowicz, która swój udział w wydarzeniu musiała ostatecznie odwołać ze względu na zapalenie oskrzeli. 

 

Przypomnijmy. Miesiąc temu Elbląg znalazł się na Wakacyjnej Trasie Dwójki. 15 sierpnia odbył się koncert „Piosenki Wojskowej NATO”, a Wyspa Spichrzów, gdzie zorganizowano to wydarzenie, przeżyła prawdziwe oblężenie. Tym razem takich tłumów nie było, liczba uczestników była ograniczona, a teren imprezy ogrodzony płotem. Wielu mieszkańców, nie mogło więc skorzystać z okazji, aby zobaczyć występy gwiazd.

 

Warto dodać, że plany dotycząc koncertu w Elblągu, zmieniały się jak w kalejdoskopie. Początkowo, jak informowały media, udział w wydarzeniu mieli wziąć wykonawcy disco polo w towarzystwie Jan Pietrzaka i Ryszarda Makowskiego. Jednak gdy Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP, okazało się, że jego następca Mateusz Matyszkowicz ma inną wizję wydarzenia. Reżyserię koncertu powierzono Beacie Szymańskiej-Masny. Zrezygnowano również z disco polo, co jak mogliśmy dziś usłyszeć, raczej nie zaszkodziło. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / "Wierzę w lepszy świat". Koncert w Elblągu i na antenie TVP 1 ( zdjęć 32 )
Dodano: 2022-09-17 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (58)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --32
  ~ Elblążanka
  Sobota, 17.09

  Super koncert !!! Dziękujemy!

 2. 2
  +31
  ~ Zniesmaczona
  Sobota, 17.09

  A wejścia na ten przybytek to tylko dla elity??

 3. 3
  --3
  ~ Wstyd
  Sobota, 17.09

  Trzeba zapisać wszystkie te zdjęcia. Są na nich mordy zdrajców, którymi trzeba się zająć bez litości

 4. 4
  --27
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 17.09

  Elblążanie tego potrzebują !!! Extra koncert !!!

 5. 5
  +5
  ~ Brawo, brawo, brawo.
  Sobota, 17.09

  Zapachniało Perelem, to był powrót do przeszłości. Oto odbyła się uroczysta akademia ku czci, na której w części artystycznej wystąpili zasłużeni artyści polscy, niektórzy jeszcze z czasów poprzednich. Oczywiście część oficjalna była na terenie przekopu.

 6. 6
  +26
  ~ kret
  Sobota, 17.09

  Nie wszyscy mogli wejść na koncert. Komu dziękować prezydentowi Elbląga czy TVP ? Więcej ludzi było za barierkami niż pod sceną. A ochrona zasłaniała dziury w płotach zrobione przez ludzi. Organizacja Żenada. Koncert fajny

 7. 7
  +15
  ~ Elblazanin
  Sobota, 17.09

  Koncert zrobiony pod telewizję porażka żeby taka impreza nie była zgłoszona jako masowa. Impreza na 999 Elbląg ma trochę więcej mieszkancow

 8. 8
  +24
  ~ Kryspin
  Sobota, 17.09

  Proroczy tytuł koncertu. Ja też wierzę w lepszy świat - bez PiS-u

 9. 9
  --24
  ~ Mieszkanka Elblaga
  Sobota, 17.09

  Wspaniali wykonawcy. Wszyscy zaśpiewali prosto ze swoich serc. Odnośnie ograniczonej liczby miejsc, to trzeba przychodzić wcześniej na takie widowiska. Niestety w Elblagu przez wiele lat nic nie było organizowane i społeczeństwo nie jest nauczone, ze docierać musza przed startem. Prezydent jest antyrozwojowy, brak słów. Totalna opozycja sama nic nie działa, ale do krytykowania to pierwsza. Dziękujemy. Jesteśmy Polakami i cieszmy się i bądźmy dumni :)

 10. 10
  --4
  ~ Fredek
  Sobota, 17.09

  Diskopolo to " muzyka" dla dresiarstwa po paru tatrach i secie,mam na myśli Zenka M.z głosem żaby podczas godów.Nic straconego,wręcz przeciwnie,tak trzymać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1862568855286