Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mariusz Błaszczak w Elblągu: Warto być częścią wielkiej, wojskowej rodziny NATO

16.08.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mariusz Błaszczak w Elblągu: Warto być częścią wielkiej, wojskowej rodziny NATO
Fot. Paweł Friedrich

Wczoraj (15 sierpnia) do Elbląga przyjechał wicepremier i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Jak wyglądała jego wizyta w naszym mieście?

 


Minister MON najpierw odwiedził Starówkę, gdzie odbywał się piknik wojskowy. Przez godzinę Mariusz Błaszczak po kolei zwiedzał stoiska i rozmawiał z wystawcami, którzy chętnie opowiadali mu o swoich jednostkach.


Każdemu napotkanemu żołnierzowi Mariusz Błaszczak uścisnął dłoń i podziękował za służbę. Nie stronił także od krótkiej rozmowy.


Część elblążan, która w tym czasie uczestniczyła w pikniku wojskowym prosiła o zdjęcie z wicepremierem, który chętnie na to przystawał. - Oczywiście, nie ma problemu – odpowiadał za każdym razem.


Młodych elblążan, którzy do zdjęć pozowali z rodzicami pytał, czy planują zostać żołnierzami. Gdy nie byli tego pewni szef MON-u prosił, by rozważyli taką możliwość.


Wieczorem Mariusz Błaszczak pojawił się już na Wyspie Spichrzów, gdzie TVP zorganizowało koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO.

 

 

Wojsko Polskie jest profesjonalne, dynamiczne, nowoczesne. W każdej sytuacji możemy liczyć na naszych żołnierzy. Są sprawni, gotowi do działania, nieustannie się szkolą, podnoszą swoje umiejętności. To ich codzienność

 

– mówił Mariusz Błaszczak.Ze sceny Minister MON apelował do zebranych, by zasilali szeregi Wojska Polskiego. - Zachęcam wszystkich, którzy planują swoją przyszłość - sprawdźcie czy bycie żołnierzem to pomysł dla was – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

 

 

Nasza nowa szansa to dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Każdy ochotnik otrzymuje 4560 zł miesięcznie, może zrobić prawo jazdy i zdobyć różne uprawienia na przykład patent nurka czy skoczka spadochronowego. Po rocznym szkoleniu może zostać zawodowym żołnierzem lub rezerwistą

 

 

– stwierdził Minister MON.Mariusz Błaszczak zachęcał, by chętni zgłaszali się do najbliższego wojskowego centrum rekrutacji. - Czekamy na was – dodał. - Potrzebujemy waszej wiedzy i energii, umiejętności, sprawności i entuzjazmu.

 

 

Szanowni państwo, warto być żołnierzem, warto służyć ojczyźnie, warto służyć swoim bliskim, warto być częścią wielkiej wojskowej rodziny NATO. Walczymy o godność i przyszłość Polski. Walczymy, żeby Polska była Polską

 

 

– podkreślił Mariusz Błaszczak.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%86.7 %13.3


Galeria / Mariusz Błaszczak w Elblągu: Warto być częścią wielkiej, wojskowej rodziny NATO ( zdjęć 40 )
Dodano: 2022-08-16 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ kjm
  Wtorek, 16.08

  No i zaczęło się promowanie kandydata PiS-u na fotel prezydenta Elbląga. A ja myślałem że pan Błaszczak obwieści że 16 PDZ powróci do Elbląga. Czy w MON nie wiedzą że Olsztyn to Warmia, a nie Pomorze? Ta Dywizja od dawna była związana z naszym miastem.

 2. 2
  +12
  ~ zkm
  Wtorek, 16.08

  A elbląska władza w tym czasie uciekła z miasta. Wstyd

 3. 3
  +4
  ~ Czas rywalizacji
  Wtorek, 16.08

  No rozpoczęło się,bomba poszla w górę! Ciekawe jak będzie na otwarciu Przekopu? Oj będzie sie dzialo! Ale i może dobrze , zmiany zawsze czyszczą powietrze!

 4. 4
  +6
  ~ Maryś
  Wtorek, 16.08

  Najwazniejsze ze mueszkancom się podobało, a to o nich tu chodzi bo my decydujemy!

 5. 5
  --8
  ~ anty Tusk
  Wtorek, 16.08

  ,,kjm,, ,powiedz a cos ty w zyciu dobrego zrobil oprocz krytyki rzadzacych Prawa i Sprawidliwosci. tutj trzeba caly garnitur wymienic czerwono -zielony i POpaprncow i bedzie Super!!!

 6. 6
  +3
  ~ Głos Ludu
  Wtorek, 16.08

  PiS- owscy misiewicze nie przepuszczą okazji żeby błysnąć w blasku aparatów. Pomijając już komentowanie spraw politycznych, skala obsady administracji, Spółek Skarbu Państwa jest obrzydliwa, a ludzie typu Traks nawet tego się nie wstydzą bo ktoś im wmówił, ze do tego się nadają. Koncert był lepszy niż dni Elbląga, choć goebelsowksa propaganda mocno dawała się we znaki

 7. 7
  +5
  ~ Twój email
  Wtorek, 16.08

  To czego brakowało mi w dniu wczorajszym w przekazach telewizyjnych to po raz kolejny otwierania przez sodomitę Płaszczaka „Muzeum Bitwy Warszawskiej” !!! Widzę z fotoreportażu że mieszkańcom naszego miasta podobał się piknik wojskowy i wielu z nich chętnie robiło sobie zdjęcia z totalnym ministrem nie do obrony. Co na to mogą myśleć nauczyciele osób które widać na fotografiach ? Tyle ich pracy przez szereg lat poszło na marne. Uczyli ich samodzielności i logicznego myślenia, a efektów nie widać ! Cały ich trud poszedł na marne. Zdjęcie z osobnikiem nie nadającym się nawet do TARCIA CHRZANU !!! Co tu więcej dodać !

 8. 8
  +4
  ~ chester
  Wtorek, 16.08

  a wy minister potraficie chociaż wykonać :w lewo zwrot,w prawo zwrot że nie wspomnę o"padnij"?

 9. 9
  --5
  ~ Historyk
  Wtorek, 16.08

  Do twój email: chyba rtęć ci mózg wyżarła ha ha ha

 10. 10
  --13
  ~ POlak
  Wtorek, 16.08

  Brawo PIS. Elbląg za rok wybiera samorząd tylko z PIS.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1620261669159