Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Świętowali 75-lecie. „Praktycznie w każdej z rodzin był lub jest ktoś, kto służy w OSP Łęcze”

08.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Świętowali 75-lecie. „Praktycznie w każdej z rodzin był lub jest ktoś, kto służy w OSP Łęcze”
Fot. Mateusz Misztal, OSP Łęcze

Ochotnicza Straż Pożarna w Łęczu obchodziła w sobotę (6 sierpnia) 75-lecie istnienia. Z tej okazji jednostka otrzymała sztandar. -  Minione 75 lat to ładny kawałek historii -  mówił Zbigniew Krupa, prezes OSP Łęcze.

 

 

Minione 75 lat to ładny kawałek historii. Nie tylko naszej jednostki, ale i całej miejscowości, bo praktycznie w każdej z rodzin tu mieszkających był lub jest ktoś, kto służy w OSP lub wspiera ją w różnych działaniach

 

- mówi Zbigniew Krupa, prezes OSP Łęcze.Obecnie w OSP Łęcze służy 64 strażaków ochotników.

 

 

Cieszę się z tego, że jest wielu chętnych wśród młodych ludzi. Mamy młodzieżowe drużyny pożarnicze i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat nadal tak będzie

 

– zaznaczył Zbigniew Krupa.Sobotnie obchody rozpoczęto mszą świętą, którą odprawiono w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Łęczu. Koncelebrował ją ks. proboszcz Janusz Niksa. Po mszy wręczono odznaczenia.


- Uroczystość przy remizie strażackiej rozpoczęła się od złożenia meldunku o rozpoczęciu uroczystości, przeglądu i powitania pododdziałów. Następnie podniesiono flagę państwową oraz odegrano hymn państwowy – opowiada Ochotniczy Strażak. -  Po przywitaniu zaproszonych gości, przedstawiono historię miejscowej OSP.

 


Punktem kulminacyjnym było poświęcenie i oficjalne wręczenie OSP Łęcze sztandaru, który został nadany jednostce przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 


Fundatorzy sztandaru oraz goście honorowi wzięli udział w symbolicznym wbiciu gwoździa ozdobnego w drzewce sztandaru. Sztandar wręczył Wiceprezes Zarządu Oddziału dh Ryszard Janusz

 

– dodał Ochotniczy Strażak.Nie zabrakło też wyróżnień dla zasłużonych strażaków ochotników. Medale i odznaczenia wręczono osobom, które od wielu lat służą w OSP Łęcze.
 

Uroczystość uświetnili m.in. Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej, której przewodniczył kapelmistrz Adrian Bracki, a także poczty sztandarowe z OSP Pogrodzie, OSP Milejewo oraz OSP Ogrodniki.


 

fot. Mateusz Misztal

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 75-lecie OSP Łęcze ( zdjęć 136 )
Dodano: 2022-08-08 | Fot. OSP Łęcze
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Krzysiek
  Poniedziałek, 08.08

  Co za bzdury. W mojej rodzinie nie ma i nigdy nie bylo nikogo z OSP. Pieprzysz pan pierdoły.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96002197265625