Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu nie ma otwartych akwenów wodnych. Czy nielegalne kąpiele w Kumieli to powód tego?

05.08.2022, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu nie ma otwartych akwenów wodnych. Czy nielegalne kąpiele w Kumieli to powód tego?
fot. Straż Miejska w Elblągu

Straż Miejska przypomina - kąpiele w rzece Kumiela i rzece Elbląg są nielegalne.

Lato w pełni. Słonko grzeje. Temperatura powietrza przekracza 30 stopni. Wodnej kąpieli spragnione są przede wszystkim dzieci, które w okresie wakacji pozostają w mieście. Niestety nie ma u nas otwartych akwenów wodnych, w których można się bezpiecznie kąpać, a więc ..

ZABRANIAMY! PRZYPOMINAMY! OSTRZEGAMY! że kąpiel w rzece Kumiela oraz w rzece Elbląg jest zabroniona pod groźbą grzywny!

Art. 55 Kodeksu wykroczeń stanowi [Kąpiel w miejscu zabronionym] Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Zwracamy się z apelem o uczulenie Waszych dzieci, wnuków, braci i sióstr o zakazie kąpieli w Parku Dolinka czy wzdłuż rzeki Elbląg, dbając przede wszystkim o ich bezpieczeństwo.

W okresie upałów bystre oko strażnika będącego operatorem monitoringu wizyjnego obserwuje kamery obejmujące swym zasięgiem miejsca dzikich kąpielisk, a patrole nawet kilka razy dziennie podejmują interwencję w stosunku do osób kapiących się.

 

 

Straż Miejska w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 05.08

  Władze miasta chyba celowo i złośliwie robią wszystko byle tylko elblążanie nie mogli korzystać z rekreacji wodnej. W zamian dostaliśmy kurtyny wodny wodne (wow! super, dzięki za łaskę!), jakby myśleli, że skoro im nie trzeba wiele to i mieszkańcom. Gdy elblążanie próbują szukać ochłody w różnych ciekach wodnych to jeszcze bezczelnie stawia im się zakaz kąpieli. O co tutaj chodzi? Reporterzy zamiast kopiować takie apele Straży Miejskiej powinni spytać Wróbla jaki jest tego cel i co miasto zrobiło, żeby latem umożliwić mieszkańcom rekreacja wodną? Od lat największy odkryty basen leży zaniedbany, jakby celowo chciano doprowadzić do jego degradacji. Plaży nad rzeka "nie da się" zrobić mimo, że w innych miastach nad rzeka da radę.

 2. 2
  +13
  ~ Ernest
  Piątek, 05.08

  Kiedy ruszą procesy urzedasów odpowiedzialnych za doprowadzenie basenu przy spacerowej do totalnej ruiny? Żyjemy w państwie prawa? Niegospodarność i niechlujstwo powinny być surowo karane.

 3. 3
  +14
  ~ yzys
  Piątek, 05.08

  Jednak za komuny i w pierwszych latach po jej upadku było lepiej. Sama tam z rodzicami chodziłam i nogi moczyłam, ludzie całymi rodzinami w to miejsce przychodzili i się pluskali bo nazwać tego kąpielą przy niskim stanie rzeki nie można nazwać. Nie rozumiem co jest powodem tego durnego zakazu. O tym, że i piwo można było bez mandatu wypić już nie wspomnę

 4. 4
  +3
  ~ Do @yzys
  Piątek, 05.08

  Kasa, chroniczny brak kasy w kasie miasta, to jest powód. Gruby na motorku nie ma na wino . Nie przyjmować mandatów od krawężników miejskich

 5. 5
  +12
  ~ Cola
  Piątek, 05.08

  Zróbcie baseny otwarte a nie potraficie się tylko czepiać i mandaty wlepiać.

 6. 6
  +11
  ~ Gość
  Piątek, 05.08

  Oddajcie nam basen!!!!!!

 7. 7
  +13
  ~ mieszkanka
  Piątek, 05.08

  Dajcie tym dzieciom spokój niech się chociaż tam pomoczą .Wstyd żeby w tak dużym mieście nie było odkrytego kąpieliska . Tylko by mandaty wlepiali .Niech straż miejska zajmie się tymi hulajnogami pozostawionymi na środku chodnika .

 8. 8
  +4
  ~ TakoRzeczeJa
  Piątek, 05.08

  @mieszkanka, ma Pani rację. A te hulajnogi potrafią być utrapieniem ludzi starszych i inwalidów. Jak przejechać wózkiem jak z jednej strony drzewo wyrastające z chodnika, z drugiej ruchliwa ścieżka rowerowa i na samym środku porzucona hulajnoga!?

 9. 9
  +4
  ~ swój
  Sobota, 06.08

  kuźwa akweny są tylko wodne co ta za debil pisze

 10. 10
  +3
  ~ J 23
  Sobota, 06.08

  Akwen wodny. Masło maślane. A jaki jest inny akwen?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1869111061096