Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg

23.07.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zakaz kąpieli w rzece Elbląg

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach ww. portu. Zarządzeniem Nr 5 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013 r. (§96 pkt.7) został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania.

 

Są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego, a także tzw. „ciepłą wodę”. Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandant karny –  do 250 zł lub kara nagany.

 

Prosimy mieszkańców o rozwagę. Każde zauważone niedozwolone zachowanie należy zgłosić Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, które przekaże informację do stosownej służby. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy nie tylko podczas nadchodzących dni, ale także na co dzień.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Zgoda
  Sobota, 23.07

  Tylko gdzie jest czynne otwarte kapielisko wy .... brak kulturalnych słów na was.

 2. 2
  +6
  ~ elbingers
  Sobota, 23.07

  Jako elblążanin żądam ukarania osób odpowiedzialnych za doprowadzenie basenu przy spacerowej do totalnej ruiny. Osoby które dopuściły się niechlujstwa i niegospodarność w utrzymaniu tego obiektu powinny zostać rozliczone i dostać min 15 lat odsiadki. Jeśli to się nie stanie tzn że żyjemy w dzikim kraju.

 3. 3
  --1
  ~ Nie było takiego obiektu.
  Sobota, 23.07

  Ale o jaki basen chodzi ?. Czyżby o ten staw z odchodami, w którym można było zarazić się wszelkimi chorobami skóry i nie tylko. Niektórzy nawet tymi od Pana W. , a przecież pan Rumian mówił, że taką chorobę można nabyć w znacznie przyjemniejszy sposób.

 4. 4
  +5
  ~ Ach tak..
  Sobota, 23.07

  A ci co w ostatnią niedzielę pływali w rzece Elbląg wszyscy mandaty otrzymali? Bo jak rozporządzenie to dla wszystkich i jak zakaz to zakaz.

 5. 5
  +4
  ~ Gość
  Sobota, 23.07

  Basen przy Spacerowej był fajny i potrzebny. Wszyscy kąpaliśmy się w nim i było dobrze . Szkoda, że popadł w taką ruinę...

 6. 6
  +4
  ~ 100% elblążanin
  Sobota, 23.07

  Na basen otwarty w Elblągu czekają mieszkańcy ...... od wielu lat..... końca nie widać.

 7. 7
  --2
  ~ Ot tak sobie.
  Sobota, 23.07

  Popadł w ruinę, bo wszyscy, którzy się tam kąpali zapominali o tym żeby najpierw się wykąpać. A basen miał służyć do pływania, albo do nauki pływania.

 8. 8
  +1
  ~ Ploterek
  Niedziela, 24.07

  Basen na dolince? Basen? To wanna z odchodami. Pod koniec czerwca i do max połowy lipca dało się tam pływać, woda była w miarę ok. W miarę, bo i rak zawsze można było dostać jakiejś choroby skóry. Ale tak to jest jak z basenu robi się ubikację, bo nie chciało się iść do WC. Woda, pomieszana z uryną i kałem, czad!! A w sierpniu woda jak zupa. No normalnie tęsknię za tym basenem.

 9. 9
  +2
  ~ swojak
  Niedziela, 24.07

  Czekają ,kto da więcej ale w łapę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3209199905396