Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Zakaz kąpieli w niedozwolonych miejscach

16.07.2021, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zakaz kąpieli w niedozwolonych miejscach

Często, jak pytamy gdzie są rodzice - dzieci odpowiadają, że w pracy. Czasami jednak spotykamy całe rodziny zażywające kąpieli.
 

Strażnicy miejscy w celu wyeliminowania korzystania z kąpieli w miejscach zabronionych kontrolują tereny, na których usytuowane są zbiorniki wodne i gdzie występują zagrożenia dla życia lub zdrowia.
 

Są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do nich możemy zaliczyć wodospad w Parku Dolinka - jest tam wyjątkowo ślisko, a nurt wody spadającej z wodospadu jest silny, rzekę Elbląg, rejon mostu kolejowego przy ul. Junaków, a także tzw. „ciepłą wodę” przy ul. Mazurskiej.
 

Młodsi elblążanie w fontannie przy Skwerze Marina Sawicza skaczą na tzw. "główkę", ryzykując przy tym utratę zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o zachowanie rozwagi i przestrzeganie obowiązującego zakazu kąpieli w niedozwolonych miejscach. Zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.

 


Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ fgdgdf
  Piątek, 16.07

  Proponuję wskazać, gdzie w Elblągu znajdują się kąpieliska dostępne dla ogółu. Oczywiście proszę wykluczyć baseny kryte. Onegdaj był wielki basen, ale go zlikwidowano.

 2. 2
  0
  ~ obserwator
  Piątek, 16.07

  no nie mówcie,że straż miejska w elblągu będzie wystawiać mandaty za kąpiel.oni nawet się wstydzą wystawić mandat za parkowanie.

 3. 3
  0
  ~ x
  Piątek, 16.07

  Ubolewam nad tym, że nie ma odkrytego basenu ale ile razy można wałkować jeden temat. Co roku to samo. Zamknęli bo woda nie spełniała norm. Nie mówiąc o ludziach, którzy traktowali basen jak toaletę.

 4. 4
  +3
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 16.07

  Najłatwiej zakazać i zlikwidować wszelkie możliwe kapieliska w pobliżu, bo po co się męczyć z inwestowaniem w jakąś plażę dla mieszkańca czy turysty. "Niech se jedzie na Mierzeję i tam da zarobić, a nie u nas w Elblągu". A miasto może się łatwiej dorobić na mandatach, gdy ktoś złamie zakaz. Proste prawda? Ale tak wlaśnie rozumuje "sołtys" naszego miasta i jego wierchuszka oraz poprzednicy. Najpierw zamknięto kapielisko miejskie (najwiekszy basen odkryty w Europie) mamiąc nas wizją rewitalizacji na obrazkach, teraz jeszcze zakaz w rzece Elbląg. Byle tylko utrudnić zycie mieszkańcom. Nie wierzę, że to głupota wladz, bardziej przypomina to celowe dzialanie mające na celu ukazanie naszego miasta, jako najmniej atrakcyjnego w każdej sferze.

 5. 5
  +3
  ~ Wiocha
  Piątek, 16.07

  Jest kapielisko miejskie w Elblągu tylko na co czekaja radni i prezydent. Chyba na koniec kadencji. Nigdy więcej takich w U M ratuszu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5183041095734