Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jazda taksówką po Elblągu staje się coraz droższa. To nie koniec podwyżek?

13.07.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jazda taksówką po Elblągu staje się coraz droższa. To nie koniec podwyżek?

Jazda taksówką po Elblągu staje się coraz droższa. Wzrost cen paliw spowodował, że część korporacji już wprowadziła podwyżki. Wszystko jednak wskazuje na to, że czekają nas kolejne. 

 

Wszechobecna drożyzna odbija się również na cenach usług. Elblążanie już zauważyli, że w ostatnim czasie podrożało korzystanie z taksówek. Część korporacji zdecydowała się na to, gdy paliwo osiągnęło rekordowe ceny. Na tym jednak nie koniec. Taxi w Elblągu może jeszcze pójść w górę. 

 

Podwyżka cen paliw wymusiła i na nas wprowadzenie podwyżek. Jakiś czas temu podnieśliśmy już cenę za kilometr z 2 zł do 2,50 zł. To nie dużo. Podejrzewam jednak, że to nie ostatnia podwyżka i niebawem będziemy musieli podnieść ceny jeszcze raz

 

- mówi Romuald Dylik z Żuławy Hallo Taxi. 

 

Opłaty za przejazd wzrosły nawet o kilka złotych, w zależności od trasy. Klienci często się dziwią, ale przecież my nie funkcjonujemy w oderwaniu od tego, co dzieje się w całym kraju. Wszystko jest droższe, więc chcąc nie chcąc i korporacje musiały podnieść ceny

 

- dodaje kierowca pracujący dla innej korporacji taksówkarskiej.

 

Branża taksówkarska, podobnie jak i inne, nie bez trudności przetrwała pandemię. Teraz odbijają się na niej drożyzna na stacjach paliw, a coraz częściej taksówkarze również w Elblągu muszą dzielić się z zarobkami z firmami posiadającymi aplikacje łączące kierowców z pasażerami, takimi jak np. Bolt. Jakich podwyżek możemy więc się spodziewać? W wielu miastach wysokość cen za przejazd regulowana jest przez samorząd. Tam radni przyjmują odpowiednie uchwały, które ustalają maksymalne opłaty za kurs. W Elblągu to nie funkcjonuje?

 

W Elblągu maksymalne ceny za przejazd taxi nie są ustalane przez radę. To rynek je reguluje

 

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

Firmy taksówkarskie zapewnają, że ceny przejazdów będą dostosowane do tego, co dzieje się na rynku. - Korporacje same decydują o podwyżkach, ale wiadomo, że nie można tego robić do przesady - przekonuje pan Romuald. - Obecnie ceny w Elblągu są takie, jak w całej Polsce.

 

To jasne, że nie będziemy dopłacać do interesu, więc podwyżki cen paliw odbiły się od razu również na naszych cenach. Wiadomo, że nie możemy ich windować w nieskończoność, bo klienci się od nas odwrócą, ale jeśli sytuacja się nie zmieni będą kolejne podwyżki

 

- mówi pan Marek, licencjonowany taksówkarz. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Aaaa
  Środa, 13.07

  Śmiechu warte te Wasze ceny. Taksówkarze w 75% to zwykłe Janusze, którzy są chamscy i prostaccy. Wole bolta za 11 zł niż Wasze taxi za 19zł, tam przynajmniej są na czas

 2. 2
  --11
  ~ Edi
  Środa, 13.07

  Aaaa - kup sobie rower baranie będzie jeszcze taniej ,bo taksówki nie są dla takich idiotów jak ty !!!

 3. 3
  --5
  ~ Upadły Harley
  Środa, 13.07

  Wroblewski celowo zaoral komunikacje miejską oraz wprowadza kolejne swiatla w miescie i programuje je na czerwona fale, zeby dac wiecej zarobic swojemu wąsatemu elektoratowi w postaci emerytow mundurowych januszy w taksowkach.

 4. 4
  +8
  ~ koliński nierób
  Środa, 13.07

  Byli złotówami i zostaną dalej , Płaczą że im tak żle . To czemu 6 moich znajomych robi teraz w taxi ?- KRYZYS ? - co już nie można przytulić 10 000 tyś- ludzie mają rację że poruszaja się hulajkami i rowerami. A taxi do wójcika nie roby

 5. 5
  +11
  ~ Qwerty
  Środa, 13.07

  A jak tam kurs na Dąbrowę? Czy dalej za schroniskiem jest włączana druga strefa, pomimo że miasto konczy się na fabryce Qurasia? W tym mieście nawet tego nie udaje się oficjalnie uregulować.

 6. 6
  --7
  ~ KlientOdLat
  Środa, 13.07

  Drogo? Korzystajcie z RABAT-u! Szybko, tanio i z kulturą!

 7. 7
  +8
  ~ chester
  Czwartek, 14.07

  upadły ursusie-a może lepiej z papą smerfem na rowerze?o ile oczywiście potrafisz a po drodze może zaczniesz nawoływać do referendum?

 8. 8
  +11
  ~ tak
  Czwartek, 14.07

  w rabacie juz ni ma rabatu

 9. 9
  0
  ~ kiki
  Czwartek, 14.07

  A utrzymanie auta / nawet typowe sprawy eksploatacyjne / też mają wpływ na cenę. No i elbląskie taxi jest nasze, a więc warto Ich wspomagać czyli korzystać z Ich usługi transportowej.

 10. 10
  +4
  ~ rambo11
  Czwartek, 14.07

  Witam-Bolt to największe ścierwo w transporcie jakie morze być, podobnie jak Uber-widziałem w Gdańsko jak podjechał osraniec z Ubera pod postój taxi nie zdążył nawet bagażnika otworzyć tyle dostał glanów że długo tam nie podjedzie,- ścierwa nie płacą podatków a głupi ich zamawia ---Panowie z taxi tak trzymać wszystko drożej więc i przejazd musi więcej kosztować(pretensje do małego potworka z włochami w nosie)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9249708652496