Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elbląg: Kobiety w Centrum. Pomoc trafi do uczniów pochodzących z Ukrainy

13.07.2022, 12:54:40 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kobiety w Centrum. Pomoc trafi do uczniów pochodzących z Ukrainy
fot. nadesłane

Stowarzyszenie Kobiety w Centrum to ogólnopolskie stowarzyszenie, które powstało rok temu, a ma już oddziały w całej Polsce. Nasz elbląski oddział Kobiet w Centrum został utworzony w lutym bieżącego roku, i od samego początku prężnie działa.

 

Stowarzyszenie skupia kobiety z różnych obszarów działalności społecznej, samorządowej, aktywistycznej i politycznej. Łączy nas pasja, energia do działania i kobieca perspektywa. Nasz oddział skupia wiele wspaniałych kobiet, które chcą działać na rzecz innych kobiet, chcą dzielić się swoją wiedzą i kompetencjami, chcą pomagać potrzebującym.


Wychodząc naprzeciw problemom i potrzebom dzieci uchodźców w marcu br. złożyłyśmy wniosek do „Fundacji LPP” o przekazanie darowizny w postaci nowej odzieży dla uczniów z Ukrainy uczących się w elbląskich szkołach. Fundacja LPP wspiera osoby dotknięte działaniami wojennymi. W ramach przeznaczonej na ten cel pomocy rzeczowej firma pomaga potrzebującym za pośrednictwem partnerów społecznych. W połowie czerwca Fundacja LPP dostarczyła Kobietom w Centrum oddział Elbląg dziewięć palet nowej odzieży i obuwia, które zostały przekazane elbląskim szkołom, w których uczą się dzieci z Ukrainy. Nowa odzież i ubrania trafiły do szkół podstawowych nr 16, 12, 8, 18, 23, 11 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Przekazana przez Fundację LPP ilość odzieży zaskoczyła pomysłodawczynie akcji, i po przekazaniu pomocy rzeczowej dzieciom z Ukrainy wsparłyśmy również Dom Dziecka, Dom Samotnej Matki oraz rodziny zastępcze z Elbląga.


Z konkretnych działań płynie nadzieja, dzięki której możemy czynić dobro. Cieszymy się, że nasz elbląski oddział Kobiet w Centrum ma swój udział w niesieniu pomocy dzieciom z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy i niezmiernie cieszymy się, że dzięki projektowi i współpracy z Fundacją LPP mogłyśmy wesprzeć pokrzywdzone przez wojnę na Ukrainie dzieci i młodzież szkolną, zobaczyć na ich twarzach uśmiech. „W pojedynkę możemy zrobić tak mało, razem możemy zrobić tak wiele" (Helen Keller).


Świat dzisiaj potrzebuje dobra, a gdy jesteśmy gotowi nieść pomoc potrzebującym, to nasze człowieczeństwo realizuje się najbardziej. Bo pomoc i wsparcie to najlepszy sposób, aby być życzliwym i czuć się potrzebnym, to zwyczajnie sprawia radość. Udzielanie pomocy to po prostu szkoła bycia dobrym, i to właśnie jako kobiety działające w naszym Stowarzyszeniu Kobiet w Centrum staramy się realizować. 

 

Monika Uścińska
Prezeska Kobiet w Centrum oddział Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ gaciowe
  Środa, 13.07

  Zażenowanie , to nic nie powiedzieć. Najpierw słowotok o "prężnej działalności " nawiedzonych elbląskich niewiast. sztandarowe działanie, to podczepienie się do rozdziału gaci i butów dla dzieci. Wstyd! To nie wy zorganizowałyście zbiórkę ani dystrybucję! ponadto do świadczenia takiej działalności jest w mieście co najmniej kilka organizacji samorządowych, państwowych, charytatywnych. Zróbcie coś a nie zawłaszczajcie pracy innych, no i skoro tak prężnie działacie, to podajcie kilkanaście własnych pomysłów zrealizowanych (prężnie).

 2. 2
  --3
  ~ Do gaciowe
  Środa, 13.07

  Może anonim komentujący pochwali się swoimi osiągnięciami, a potem będzie oceniać działania innych. Fajnie ze takie stowarzyszenie kobiece jest. No cóż zawsze istniało zjawisko women shaming. Oczywiście jest to proces do odwrócenia, jednak nie uda się to bez edukacji i wypracowania nowych norm zachowań. Kobiety są już przyzwyczajone do bycia ocenianymi.

 3. 3
  --4
  ~ Do Prezeski
  Środa, 13.07

  Nie traćcie Panie czasu na dyskusje z kimś o poziomie intelektualnym gaciowego, bo i tak nie zrozumie. Świetna inicjatywa.

 4. 4
  +3
  ~ kukuły
  Środa, 13.07

  Niestety, znowu zamiast argumentów ukazujących "prężną działalność" mamy odzywki w stylu czerepaka. wystarczy pokazać co zrobiła ta "organizacja" poza podczepieniem się (same tym się chwalą) pod rozdział gaci dla braci i przyjaciół zza Buga. Brednie (za klasykiem Wróblewskim) o edukacji na temat istnienia kobiet wskazują na bogaty program dziwoląga i , niestety, stan umysłu. konkrety "prężnej działalności", bo wywodów typu Lempart nie potrzeba .

 5. 5
  +5
  ~ whats come on?
  Środa, 13.07

  Od 24 lutego każde przedszkole, żłobek i szkoła w Polsce dostarcza do organu prowadzącego wykaz dzieci i młodzieży z Ukrainy a także ich potrzeby materialne. Realizuje to UM i podległa mu placówki. Co robią tam ochrzczone przez Zdrojewskiego i czerepaka niewiasty mające windować ;kobiety" do centrum (handlowego?) ? Zwykła wyborcza przybudówka psl mająca dać głosy na czerepaka w przyszłych wyborach. Co zrobiłyście jako aktyw dla kobiet w mieście? Pomogłyście pracownicy walczącej z Wróblewskim o 300 zł? Nie, bo kumpel ważniejszy. Obnażacie się, mimo tych kartonów z gaciami. Trzeba wiedzieć czego się chce i nie dać się zmanipulować "przyjaciołom".

 6. 6
  --1
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 13.07

  Co za czasy....., że okazywana pomoc drugiemu człowiekowi jest elementem krytyki ? "..Dziwny jest ten świat..". Powodzenia- czyńmy dobro !!

 7. 7
  --1
  ~ Grapa
  Środa, 13.07

  Fajna inicjatywa, nasze dzieci były przeszczęśliwe. To ogromne dla nich i ich rodzin wsparcie. Nie przejmujcie się panie, zawsze znajdzie się jakiś „czub” co mu będzie przeszkadzała pomoc, wsparcie.

 8. 8
  +3
  ~ taaaaa
  Czwartek, 14.07

  pomagacie ?pomagajcie swoim jest komu a nie cwaniakom z ukrainy bo na nasz garnuszek przyjezdzaja cwaniaki z terenow na ktorych wojny nie ma a ukry zeruja na glupich polakach gonic ta cholote

 9. 9
  +3
  ~ err
  Czwartek, 14.07

  Przed przejściami granicznymi niedawno stały kolejki ukraińców z nowo zakupionymi samochodami. Oni też pomagają ziomalom?

 10. 10
  +1
  ~ Skandaluzja
  Czwartek, 14.07

  "Ważne, że potrafisz widzieć dobro Ważne, że dostrzegasz jego ogrom" Mezo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0080428123474