Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+. Jak tym razem oceniono szkoły z Elbląga i województwa?

06.07.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+. Jak tym razem oceniono szkoły z Elbląga i województwa?

Znamy wyniki rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQ+. W ubiegłorocznym zestawieniu liceum plastyczne z Gronowa Górnego znalazło się w pierwszej 10. Jak tym razem oceniono placówki z Elbląga i regionu?

 

Ogólnopolski ranking szkół przyjaznych LGBTQ+ powstał w tym roku po raz drugi. Przez ponad miesiąc trwało zbieranie ankiet i ocena placówek, które ostatecznie zdecydowały o tym, które z nich zostały wybrane tymi najbardziej przyjaznymi i zaangażowanymi, a które trafiły go grona szkół nieprzyjaznych. Badano między innymi to, czy osoby LGBTQ+ mogą brać udział w wydarzeniach szkolnych bez względu na ich orientację psychoseksualną, czy w szkole do osób transpłciowych i niebinarnych grono pedagogiczne zwraca się w zgodny z ich tożsamością płciową sposób. Po raz pierwszy oprócz uczennic i uczniów do udziału w tworzeniu mapy równości zaproszono również nauczycielki i nauczycieli. - To nie tylko doskonały poradnik dla wszystkich tych osób, które z nowym rokiem szkolnym będą wybierać, dokąd pójdą od września, ale także sygnał dla grona pedagogicznego i dyrekcji, czy w ich szkole osoby z grup dyskryminowanych mogą czuć się bezpiecznie - mówią o rankigu organizatorzy akcji. 

 

Celem akcji jest przede wszystkim umożliwienie wyboru bezpiecznej, otwartej i akceptującej szkoły przez kandydatów i kandydatki do szkół średnich. Poza najważniejszym rankingiem maturalnym Perspektyw ważne jest, aby młode osoby miały ogląd sytuacji samopoczucia uczniów i uczennic w szkole. Oczywiście w toku badania najważniejsze są oceny uczniów i uczennic. Chcemy, aby to właśnie młodzi ludzie mieli możliwość oceny swoich szkół, a nie dyrekcja za nich. Jednak wyniki będą służyć także dorosłym - szkoły dostaną swego rodzaju informację zwrotną na temat samopoczucia osób LGBTQ+

 

- mówi o rankingu Dominik Kuc, jego twórca.

 

Jak w tegorocznym rankingu wypadły placówki z województwa warmińsko-mazurskiego i Elbląga?

 

Na 1. miejscu znalazło się XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu. W pierwszej dziesiątce, na 8. miejscu, znalazła się również szkoła z województwa warmińsko-mazurskiego - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. Tym razem wśród szkół najbardziej przyjaznych nie znajdziemy placówek z Elbląga i okolic. 

 

W tym Rankingu wyjątkowo dobrze wypadła północna część Polski. Jednak I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie to szkoła, która w naszym zestawieniu triumfuje już po raz drugi. Do Olsztyna powędrowała oczywiście tabliczka "Bezpieczna szkoła". Moc tej szkoły jest w społeczności - dziękujemy Wam za obecność i ciągłą pracę! Wyznaczacie standardy dla innych szkół w regionie i całym kraju

 

- oceniają organizatorzy akcji.  

 

Jak podają organizatorzy, w Top 10 naszego województwa znajdują się tylko trzy szkoły, wszystkie z Olsztyna. Oprócz wspomnianego już I LO są to: II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie i Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  Medium
  Środa, 06.07

  No to sukces!

 2. 2
  +24
  ~ ff11
  Środa, 06.07

  Olsztyn. Na szczęście nie mamy z nimi nic wspólnego.

 3. 3
  +27
  ~ Chłopak, dziewczyna, dziecko
  Środa, 06.07

  Pora na normalność, zakaz pedałowania.

 4. 4
  +15
  ~ Ufff
  Środa, 06.07

  Czyli dziecko można spokojnie do szkoły zapisać w El brawo

 5. 5
  --11
  ~ Andora
  Środa, 06.07

  Generalnie jestesmy tolerancyjni, poza pewnymi wyjątkami. To emblongi i ukryci homoseksualiści w sutannach lub tanich dresach.

 6. 6
  +16
  ~ Truso
  Środa, 06.07

  Ludzie,czy was już całkiem pogięło-to sprawy intymne,kto z kim,to sprawa intymna.Myślałem że info elbląg jest poważnym wydawnictwem.

 7. 7
  +13
  ~ Ppp
  Środa, 06.07

  Dobrze ze u nas nie ma pedalkow

 8. 8
  +19
  ~ mądrzutcy
  Środa, 06.07

  Qźwa, a zorganizujcie sobie w tych szkołach tydzień integracyjny w nieznanym lesie i się dokładnie poprzecierajcie każdy z każdym, każda z każdą i hetero. Wam hormony i nasienie walą na łeb. Nie głowę a łeb. Podzielcie kościoły, sklepy, restauracje, sądy, szpitale, cmentarze wg waszego deBilizmu. Żyj z genitaliami tam gdzie je masz ty i każdy i nie pokazuj co masz i gdzie. Jutro ogłosicie dla kogo jest osioł, słoń albo hipek bo takie macie potrzeby. Może młodzieżówka w RM zaproponuje wydzielone chodniki dla tęczowych i miejsca okazywania noszonych klejnotów. Chyba wołacie o reakcję. Getta już były, ale prosicie , to ktoś wam da. Może do seminariów i zakonów czujecie "powołanie"?

 9. 9
  +4
  ~ Kazimierz
  Środa, 06.07

  Nur für AGD+

 10. 10
  +18
  ~ Napoleon
  Czwartek, 07.07

  jak uczeń określi sie , że jest małpą to dostanie osobną klatkę? wariatkowo w pełnej krasie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3410727977753