Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Miasto sprzedało działkę, gdzie obecnie jest parking. Kupujący zapłacił 250 tys. zł i został zwolniony z podatku VAT

07.07.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto sprzedało działkę, gdzie obecnie jest parking. Kupujący zapłacił 250 tys. zł i został zwolniony z podatku VAT

Miasto sprzedało kolejną działkę. Tym razem przy ul. Bożego Ciała, gdzie obecnie znajduje się parking. Nabywca zapłacił za nią 250 tys. zł i  i został zwolniony z podatku VAT.

 


Obecnie na 1000-metrowej działce znajduje się parking. - Nieruchomość stanowi przedmiot umowy dzierżawy, zawartej na czas określony od 22 marca 2021 r. do  31 grudnia 2022 r., z przeznaczeniem pod parking. Umowa może zostać rozwiązana z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.


Cena wywoławcza działki wynosiła 120 tys. zł. - Nieruchomość wylicytowana została przez firmę „DRAGON" Krzysztof Smogorzewski za 250 tys. zł – informuje Łukasz Mierzejewski.
 
Kupujący został zwolniony z podatku VAT. - Na dzień przeprowadzenia przetargu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT) – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski. - W przypadku zmian przepisów prawa w tym zakresie, do wylicytowanej ceny sprzedaży, zostanie doliczony należny podatek VAT.
 
Co zgodnie z planem zagospodarowania może znajdować się na tej działce?

 

Zgodnie z uchwałą nr XXXI/809/2006 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 7 września 2006 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Dzielnicy Przemysłowej w Elblągu, nieruchomość położona jest w jednostce ZP2 – przeznaczenie podstawowe terenu, ogólnodostępna zieleń parkowa z dopuszczeniem lokalizacji sezonowych obiektów usługowych, nie naruszających głównego układu kompozycyjnego terenu, lokalizacja miejsc postojowych wzdłuż ulicy Bożego Ciała i obsługa infrastruktury technicznej

 

– podaje Łukasz MIerzejewski.Szczegóły planu zagospodarowania są na wglądu na stronie


 

Nieruchomość położona na terenie uzbrojonym w media komunalne. Przez działkę przebiega sieć elektroenergetyczna, wodociągowa, telekomunikacyjna i gazowa

 

– dodał Łukasz Mierzejewski.Czy media wymagają usunięcia przed budową nowej inwestycji?  - Jest to uzależnione od rodzaju zamierzenia planowanego przez inwestora, a na dzień dzisiejszy nie mamy wiedzy, co przyszły inwestor planuje na przedmiotowej nieruchomości – zaznaczył Łukasz Mierzejewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ahmed
  Czwartek, 07.07

  postawi meczet.

 2. 2
  +10
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 07.07

  "a na dzień dzisiejszy nie mamy wiedzy, co przyszły inwestor planuje na przedmiotowej nieruchomości" - i to tłumaczy wszystko odnośnie długofalowego planowania przestrzenengo w mieście. To też tłumaczy czemu tak wiele skrawków ziemi leżało długi czas odłogiem wykupione przez "spekulantów". Chociażby niedawna sprzedaż Dworca Zdrój. Dla władz liczy się tylko byle zebrać kasę i zapomnieć, a co tam dalej będzie z miastem to już nie ich sprawa. Żenada. Kiedy referendum?

 3. 3
  +1
  ~ anonim
  Czwartek, 07.07

  Deweloperzy kupują działki które w planie zagospodarowania nie są pod budowę mieszkań, ale później i tak kombinują powołując się na ustawę lex deweloper...może uda się i rada miasta z prezydentem zgodzą się

 4. 4
  0
  ~ Elblążanka
  Czwartek, 07.07

  Trawy nie koszą bo susza a betonowe miasto spotęguje to ale cóż dla kasy nie patrzy się na nic, mieszkań potrzeba owszem ale trawników i zieleni też. Kasa ponad wszystko

 5. 5
  +3
  ~ janina
  Czwartek, 07.07

  kupił i za 2 lata sprzeda drozej ,a urzędnicy ratusza mają wygląd miasta głęboko , bo i tak za 2 lata wylecą ze swoich stołków.

 6. 6
  0
  ~ Adas
  Piątek, 08.07

  A co z parkingiem na pilsudskiego na tej pseudo giełdzie dla opalonych pseudo handlarzy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.332099199295