Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Protest w WORD. Odwołano część egzaminów na prawo jazdy

06.07.2022, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Protest w WORD. Odwołano część egzaminów na prawo jazdy

Elbląscy egzaminatorzy dołączyli do ogólnopolskiego protestu. Połowa z nich nie przyszła dziś (6 lipca) do pracy. W związku z tym odwołano część egzaminów na prawo jazdy planowanych w tym tygodniu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu. 

 

Ogólnopolski protest egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego trwa od poniedziałku (4 lipca). Domagają się oni m.in. zmiany systemu egzaminowania oraz podwyżek. Do akcji dołączają kolejne miasta. Na liście tej znalazł się również Elbląg. Informacja w tej sprawie pojawiła się na stronie WORD.

 

Do końca tygodnia większość egzaminatorów WORD w Elblągu zgłosiła nieobecność w pracy. W związku z tym nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zaplanowanych egzaminów, odbędą się wszystkie egzaminy teoretyczne  i tylko część egzaminów praktycznych. O odwołanych egzaminach praktycznych będziemy powiadamiać na bieżąco. Uiszczona opłata nie przepada. Za utrudnienia przepraszamy

- informuje Zygmunt Kiersz, dyrektor WORD w Elblągu.

 

W elbląskim WORD pracuje 13 egzaminatorów. Połowa z nich bierze obecnie udział w proteście. - Ich nieobecność oznacza, że dziennie przeprowadzamy o 48 -50 egzaminów mniej - dodaje dyrektor Kiersz.

 

Z podobnym problemem zmagają się Ośrodki w wielu miastach, m.in. Gdańsku, Białymstoku, Szczecinie, Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim. W ramach akcji egzaminatorzy masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie lub odbierają zaległe urlopy. To forma protestu, z której w poprzednich latach korzystali m.in. policjanci. 

 

Czego domagają się egzaminatorzy? Wśród postulatów protestujących, oprócz zmiany systemu i poziomu wynagradzania, są: zmiany systemu egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, miany w systemie koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury i wprowadzenie pełnej niezależności i obiektywności decyzji egzaminatora dotyczącej wyniku egzaminu. - To oddolna inicjatywa egzaminatorów, których frustracja i oburzenie sięga zenitu -  czytamy na stronie Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów  Kandydatów na Kierowców i Kierowców.  

 

Kolejne postulaty, wnioski, prośby pozostają bez echa ze strony Ministerstwa Infrastruktury. Nie da się, to nieodpowiednia chwila na zmiany, nie ma w planie takich zmian, no wiecie – wybory idą – trzeba się powstrzymać od takich działań – to niekończąca się tyrada Ministra i jego zastępców. A system egzaminowania w swojej prawie niezmienionej formie trwa już od ponad 30 lat. Dziesiątki błędów w aktach prawnych, przestarzałość, a nawet archaiczna forma egzaminowania, stawianie na kontrolę i brak zaufania wobec egzaminatorów, a nie na racjonalne, nowoczesne zmiany w systemie. To tylko nieliczne zarzuty, które zawarte są w postulatach egzaminatorów

- podkreślają protestujący z Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów.

 

Dyrektor elbląskiego WORD przyznaje, że problemy egzaminatorów to problemy samych ośrodków. WORD-y od dawna przynoszą straty, a monity w sprawie podniesienia opłat za egzaminy czy zmiany systemu w Ministerstwie Infrastruktury nic nie dają.

 

Stawki nie zmieniły się od 2013 roku, a koszty przecież cały czas rosną. To przekłada się na sytuację finansową

- dodaje.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Szogun
  Środa, 06.07

  Nie mogą już brać łobuzy w łapę to zaczęli strajkować! Pokazać ich majątki, działki nad jeziorem, obligacje itd. Trzydzieści lat okradała większość z nich polskie państwo, ateraz podwyżek im się chce. Domy po 200m2 pobudowali i płacz teraz, że nie ma czym grzać :)

 2. 2
  +11
  ~ Rowerzysta co pędził 300
  Środa, 06.07

  Specjalnie oblewanie kursantów na egzaminie by wyciągnąć jak najwięcej kasy,takie metody tam panują ,o

 3. 3
  +16
  ~ li
  Środa, 06.07

  nie stawił się do pracy bez usprawiedliwienia - zwolnić

 4. 4
  --12
  ~ Alojzy
  Środa, 06.07

  Widać tylko totalne dno w komentarzach. Wylewacie swoje żale zamiast wesprzeć egzaminatorów w walce z archaicznym systemem egzaminowania, którego po części jesteście też ofiarami. Przychodzicie na egzamin tylko po to aby uderzyć w pachołek i pójść do domu. No i zrzucacie później winę na Bogu ducha winnego egzaminatora. Po to ta akcja żeby w końcu coś zmienić. Po drugie nikt nie będzie codziennie narażał swojego życia za najniższa krajową, bo egzaminator z jedna kategorią dostaje 2500 na rękę. Czy to naprawdę tak dużo aby pozwolić sobie na 200m dom nad jeziorem ? Zastanówcie się zanim coś napiszecie. Bzdury pisać to nie problem, ale żeby już coś mądrego przelać na papier, to trzeba mieć już coś w głowie.

 5. 5
  --1
  ~ System
  Środa, 06.07

  Alojzy nie spodziewaj się niczego konstruktywnego po internetowych onanistach. Jak nie było internetu to tylko matka wiedziała, że to debil.

 6. 6
  --4
  ~ Obywatelka
  Środa, 06.07

  Bez powodu nie oblewają ja zdałam bez problemu a tumany zdają po czasie min 2 razy

 7. 7
  --2
  ~ System
  Środa, 06.07

  Alojzy nie spodziewaj się niczego konstruktywnego po internetowych onanistach. Jak nie było internetu to tylko matka wiedziała, że to debil.

 8. 8
  +7
  ~ nieegzaminator
  Środa, 06.07

  "W ramach akcji egzaminatorzy masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie..."czyli lewe. Ale protest jest m.in.o przestrzeganie prawa!!

 9. 9
  +9
  ~ tomi
  Środa, 06.07

  jak się praca nie podoba to niech się zwolnią nikt nikogo nie trzyma na siłę.

 10. 10
  +8
  ~ Zainteresowany
  Środa, 06.07

  A ilu z tych egzaminatorów to emeryci wojskowi lub policyjni?? Mało im to niech zmieniają pracę, nikt ich siłą nie trzyma. Zus powinien zweryfikować zasadność tych zwolnień lekarskich. Wszyscy nauczyli się żeby im tylko dawać, nauczyć się kłaść płytki i w budiwlanke niech idą tam dużo płacą i ryzykować życia nie trzeba haha. Żenada

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1259829998016