Piątek, 1.07.2022, Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Drugie życie kiosku... Na początek przeprowadzka na Wyspę Spichrzów

17.05.2022, 15:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Drugie życie kiosku... Na początek przeprowadzka na Wyspę Spichrzów
Fot. Stowarzyszenie Co Jest?/www.facebook.com/skcojest

W kiosku przy ul. Słonecznej od dawna już nie sprzedawano gazet. Nieczynny symbol minionego ustroju teraz ma szansę stać się jedną z ciekawszych miejscówek w Elblągu. Kilka dni temu przeniesiono go na Wyspę Spichrzów. 

 

Stowarzyszenie kulturalne Co Jest? postanowiło tchnąć drugie życie w nieczynny od lat kiosk i stworzyć najmniejszą galerię sztuki w Elblągu.

 

Kiosk będzie wykorzystywany głównie jako miejsce wystaw, a jego kuratorem będzie Janusz Kozak (artysta, nauczyciel w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym - przyp. red.). Co Jest? działa jednak na różnych frontach, więc na samych wystawach pewnie nie poprzestaniemy. Myślimy o tym, aby organizować tam spotkania z autorami, kameralne koncerty i inne wydarzenia. Chcemy, aby to miejsce żyło

- mówi Beata Branicka ze Stowarzyszenia Co Jest?

 

Grupie elblążan nie brakuje pomysłów na wykorzystanie kiosku, jak uda się je "pomieścić" na kilku metrach kwadratowych?  - Mała powierzchnia jest wyzwaniem, ale my lubimy wyzwania. Nie będziemy działali tylko wewnątrz. Na zewnątrz pojawią się leżaki, tam również będzie się działo. To trochę szalony pomysł, ale chcemy go rozwijać. Samo miejsce, na Wyspie Spichrzów, ma duży potencjał. Może stać się ciekawym punktem na mapie miasta - dodaje Beata Branicka.


Kiosk kilka dni temu został przeniesiony z ulicy Słonecznej na Wyspę Spichrzów, gdzie stanął przy przystani Grupy Wodnej. Zanim zostanie ponownie otwarty musi przejść remont.

 

Kiosk na szczęście jest w dość dobrym stanie, ale i tak wymaga remontu, odmalowania. Mamy nadzieję, że uda nam się go wykonać do końca maja. Chcielibyśmy go odpicować i uruchomić jak najszybciej, najlepiej już 4 czerwca, bo wtedy organizujemy pierwszy koncert na przystani Grupy Wodnej

- dodaje Beata Branicka. 

 

Stowarzyszenie Co Jest? aktualnie prowadzi również zrzutkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na uruchomienie kiosku kultury. 

 

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ emeryt
  Wtorek, 17.05

  Pustych kiosków jest w Elblagu pod dostatkiem , może więc przenieść na Wyspę pozostałe i stworzyć małą kolonię . Zabrane np. z ulicy Grunwaldzkiej oczyszczą tą przelotową arterię . Warto przy okazji na Wyspie stworzyć też coś dla pokolenia 50 + które jest w Elblągu bardzo liczne . Z naszego ulubionego lokalu wyspiarskiego ktorego wlascicielem jest Browar , mlody personal bardzo glosną "muzyką z MTV wypłasza starszych klientów. Ajent lokalu udaje ,że tego nie widzi , a przecież powinno mu zależeć na klienteli . Jakby nie wiedział to do takiego Pubu nie pasuje mlodzieżowy łomot ,tylko raczej blues , soul .

 2. 2
  +10
  ~ Edi
  Wtorek, 17.05

  No zobaczymy, jak narazie to cieszę się że zniknął z mojej ulicy bo straszył ale trzymam kciuki niech plan wasz się uda

 3. 3
  +4
  ~ wer
  Wtorek, 17.05

  może z tych kiosków zamiast galerii zróbcie mieszkania- osiedle dla elbląskich bezdomnych będziecie mieli ich w jednym miejscu nie zamarzną zimą będą wiedzieli gdzie darmową zupę dają na osiedlu możecie zorganizować prysznic i punkt sanitarny

 4. 4
  +5
  ~ Tak jest
  Wtorek, 17.05

  Co za inicjatywa przenieść pozostałe i stworzyć bungalowów oczywiście żartowałem ale i tak jest smiesnie. Cała wyspa powinna być obrośnięta kamienicami w starym stylu I TYLE!!!!!!!

 5. 5
  +2
  ~ Elbląg
  Wtorek, 17.05

  Ciesze się, że są tacy ludzie w tym mieście.

 6. 6
  +3
  ~ rew - voice
  Środa, 18.05

  Nie ma bezdomnych. Ich sztucznie utworzono. W zdecydowanej większości to ofiary alkoholizmu. W Elblągu to przeważnie młodzi ludzie, większość z nich jest w wieku od 40 do 50 lat, ale dużą grupę stanowią osoby po 30 roku życia. Żaden z nich nie jest zainteresowany wyjściem z tzw. bezdomności. Większość dnia poświęcają na zdobycie alkoholu, a potem pijani, brudni, śmierdzący śpią po klatkach schodowych, piwnicach, na parkowych ławkach czy na terenach ogródków działkowych. Są uciążliwy, straszą lokatorów, stwarzają też zagrożenie pożarowe. Czas skończyć z pseudoakcją pomoc bezdomnym. Ich trzeba wymazać z naszego krajobrazu, a nikt nie chce z tym walczyć. Więc proszę nie domagać się zapewnienia im lokali, nawet po tych starych kioskach, bo wtedy stanie się to siedliskiem przestępczości pospolitej i mega patologii.

 7. 7
  +5
  ~ Fan Gargamela Z PO
  Środa, 18.05

  Pytanie...czy otrzymano zgodę od UM na postawienie kiosku? Czy podpisano umowę na dzierżawienie gruntu po normalnej cenie? Czy stowarzyszenie ma zgodę na prowadzenie działalności? Przy okazji jak się zakończyła akcja z dzierżawa gruntu dla jednego pana co chciał stworzyć osadę ? Czy umorzono zapłatę kilkudziesięciu tysięcy?

 8. 8
  +3
  ~ bb
  Środa, 18.05

  co za debilny pomysł

 9. 9
  +2
  ~ ZAKANALAK
  Środa, 18.05

  Głupota nie zna granic.

 10. 10
  +5
  ~ ZOFIA
  Środa, 18.05

  Przed dom sobie postawcie,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.35422706604