Niedziela, 15.09.2024, Imieniny: Albin, Nikodem, Roland
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Siedmiokrotny wzrost zainteresowania służbą w WOT

05.03.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Siedmiokrotny wzrost zainteresowania służbą w WOT
Fot. terytorialsi.wp.mil.pl

Wojska Obrony Terytorialnej odnotowują olbrzymie zainteresowanie służbą wojskową. W stosunku do czasu przed inwazją Rosji na Ukrainę WOT odnotowuje siedmiokrotnie większe zainteresowanie ze strony ochotników. Najwięcej osób korzysta z możliwości bezpośredniego kontaktu z rekruterami WOT poprzez stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

 

Napad Rosji na Ukrainę wyzwolił w Polakach olbrzymie zainteresowanie służbą wojskową. Spektakularne sukcesy tamtejszej obrony terytorialnej spowodowały zmianę postrzegania naszych Wojsk Obrony Terytorialnej. Duża część społeczeństwa zrozumiała rolę WOT, siłę jej terytorialności, ducha walki i przekonała się, że lekka piechota rzeczywiście potrafi efektywnie walczyć z czołgami.[1]

 

Rekruterzy WOT – odpowiedzą na wszystkie pytania

 

Najlepszym sposobem znalezienia odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze służbą w WOT jest kontakt z jednym z kilkuset rekruterów. Rekruterzy to żołnierze WOT – ochotnicy, którzy pełnią służbę od co najmniej roku i są gotowi odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące procesu rekrutacji, służby, korzyści i obowiązków, szkolenia, itp. Aby skontaktować się z rekruterem wystarczy wejść na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisać nazwę powiatu.


 


  Infolinia wsparcia rekrutacji  800-696-077

 

Kolejnym sposobem poznania WOT „u źródła” jest rekrutacyjna infolinia. Pod numerem 800-696-077 przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 7.30 do 19.30 dyżurują żołnierze WOT, którzy również są w gotowości do rozwiania wszelkich wątpliwości i odpowiedzenia na wszelkie pytania dotyczące służby w WOT.

 

Portal www.zostanzolnierzem.pl

 

Wszystkich tych, którzy są już zdecydowani na złożenie wniosku o służbę w WOT zachęcamy do aplikowania przez portal www.zostanzolnierzem.pl. Portal obok systemu ePUAP umożliwia zdalną aplikację do służby w WOT. Po rejestracji ochotnik maksymalnie w ciągu 14 dni otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, aby dopełnić formalności i przejść wymagane badania.

 

Wizyta w Wojskowej Komendzie Uzupełnień

 

To najbardziej tradycyjna forma rekrutacji do WOT. W WKU można zasięgnąć informacji o służbie, terminach szkoleń oraz złożyć formalny wniosek o służbę w WOT.

 

Czym są Wojska Obrony Terytorialnej?

 

Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych. Żołnierze WOT mają te same prawa i obowiązki co żołnierze innych rodzajów sił zbrojnych. W WOT można pełnić służbę zawodową (dotyczy ok. 15% żołnierzy) oraz ochotniczą – tzw. terytorialną służbę wojskową, ta forma służby zapewnia możliwość pogodzenia dotychczasowej aktywności zawodowej, szkolnej czy akademickiej z pełnieniem służby wojskowej. Szkolenie ochotników w WOT odbywa się w formie rotacyjnej w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu w weekendy. Średnia wieku żołnierzy WOT to 32 lata. Co piąty żołnierz WOT jest kobietą (tu więcej statystyk: https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/teczka-prasowa/o-nas). Wojska Obrony Terytorialnej liczą dziś 32 000 żołnierzy. Struktury WOT funkcjonują w każdym województwie.

 

 

Dlaczego warto zostać naszym żołnierzem?

 

Rozpoczynając od samorealizacji i podnoszenie swoich kwalifikacji po budowanie przyszłości dzięki zbilansowaniu życia osobistego ze służbą, a na korzyściach finansowych kończąc. Każdy żołnierz terytorialnej służby wojskowej otrzymuje uposażenie za każdy dzień służby, jest ono nieopodatkowane. Ponadto żołnierzowi może być przyznany dodatek funkcyjny i motywacyjny oraz nagrody finansowe. Terytorialsi korzystają ze zniżek na przejazdy środkami komunikacji publicznej i PKP oraz tańsze paliwo na stacjach Orlen. Każdy żołnierz WOT ma możliwość korzystania z szerokiej oferty kursów doskonalących i kwalifikacyjnych oraz posiada otwartą ścieżkę kariery poprzez kurs podoficerskie i oficerskie.

 

Aby zostać żołnierzem, należy spełnić kilka podstawowych zasad: trzeba być pełnoletnim, mieć polskie obywatelstwo, być zdrowym i niekaranym. Nie można także pełnić służby w innych rodzajach wojsk czy niektórych służbach mundurowych. Pełne wyszkolenie terytorialsa trwa trzy lata.

 

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów komunikacji:
https://www.facebook.com/Terytorialsi
https://www.instagram.com/wojska_obrony_terytorialnej

 

Plik dźwiękowy dla radiowców: https://soundcloud.com/marek-pietrzak-304221746/plk-marek-pietrzak-rzecznik-prasowy-wot-zainteresowanie-sluzba-w-wotmp3?utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing 

 

Ulotka WOT: "Terytorialny plecak korzyści"

 

terytorialsi.wp.mil.pl

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. terytorialsi.wp.mil.pl


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +8
    ~ jaroslaw
    Niedziela, 06.03

    A gdyby tak WOT nie był jednoznacznie kojarzony z PiS , Macierewiczem ,czy Błaszczakiem ,tylko z naszym krajem to zainteresowanie byłoby 14 krotnie wieksze .

  2. 2
    +3
    ~ Twój email
    Niedziela, 06.03

    Rekrutacja do WOT powinna odbywać się pod hasłem: „I ty możesz zostać nowym Macierewiczem lub Misiewiczem". To są raczej „wotersi" niż „terytorialsi”, leczenie kompleksów i paranoi przez trzymanie w rękach broni, czyli namiastki władzy nad drugim człowiekiem ? Czy ktoś zna prawdziwe dane ile osób przyjmuje się do WOT, a ile rezygnuje z udziału w strukturach tej dziwnej organizacji ? Czym ich negatywne odczucia i decyzje są podyktowane ? Życie niestety nie pokrywa się z tym co potencjalni kandydaci do służby mogli oglądać na ekranach telewizorów z udziałem gwiazd amerykańskiego kina akcji.

  3. 3
    0
    ~ ff11
    Niedziela, 06.03

    To pisowski fake news.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0883400440216