Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Limity zniknęły, kolejki pozostały. Na wizytę, u którego specjalisty poczekamy najdłużej?

16.01.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Limity zniknęły, kolejki pozostały. Na wizytę, u którego specjalisty poczekamy najdłużej?

Limity przyjęć do specjalistów zniesiono pół roku temu. To nie oznacza jednak, że elblążanie nie muszą już czekać w kolejkach. Choć to dopiero początek roku, pacjenci już mogą mieć ogromny kłopot, aby zapisać się do endokrynologa czy chirurga naczyniowego.

 

Do tej pory na początku roku pacjenci ruszali do rejestracji, aby zapisać się do specjalisty. Od 1 lipca ubiegłego roku zniesiono wszystkie obowiązujące do tej pory limity w zakresie finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia porady lekarzy specjalistów. Ministerstwo Zdrowia, zapowiadało, że przełoży się to na poprawę dostępności do lekarzy. Czy to oznacza, że kolejki zniknęły? Zgodnie z danymi udostępnianymi przez Informator NFZ o terminach leczenia niekoniecznie. 

 

Elblążanie rzeczywiście, powinni mieć mniejszy problem z zapisaniem się, ale tylko do części specjalistów. Chyba najszybciej dostaniemy się do dentysty. Jak podaje informator NFZ, z ponad dwudziestu elbląskich poradni stomatologicznych niemal połowa ma wolne terminy jeszcze w styczniu.

 

W grupie bardziej dostępnych specjalistów jest też np. neurolog. Jeszcze w tym miesiącu mogą się dostać się na wizytę do poradni NEURO-MED przy ul. Królewieckiej. W marcu wolne terminy mają poradnie neurologiczne przy ul. Orzeszkowej i ul. Kosynierów Gdyńskich. W pozostałych elbląskich przychodniach na poradę neurologa trzeba poczekać nie dłużej niż kilka miesięcy. 

 

Nie naczekamy się również na wizytę u dermatologa. Poradnie działające w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej i Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II przy ul. Komeńskiego pierwsze wolne terminy mają jeszcze w tym miesiącu.

 

Trochę dłuższe są kolejki do okulistów. Według informatora NFZ najszybciej, w czerwcu tego roku, przyjmie nas okulista z poradni przy al. Tysiąclecia, a najdłużej (do 22 listopada) poczekamy na wizytę w poradni przy szpitalu miejskim.

 

Są jednak specjaliści, na wizytę, u których elblążanie muszą czekać bardzo długo. To np. endokrynolog. W tym przypadku kolejki raczej się nie skróciły. Jak podaje informator NFZ, pierwszy wolny termin w poradni endokrynologicznej znajdującej się w WSZ w Elblągu wypada w październiku 2023 roku. W tym roku nie dostaniemy się również do chirurga naczyniowego (w poradni przy ul. Królewieckiej najbliższy wolny termin przypada w kwietniu 2023 r.).

 

Czy zniesienie limitów przyjęć poprawiło dostępność do specjalistów w Elblągu? Piszcie w komentarzach. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Madka
  Niedziela, 16.01

  Bieda jest też z ortodontą dziecięcym. Dostęp tylko w medyku i do tego na niskim poziomie

 2. 2
  +30
  ~ leokadia
  Niedziela, 16.01

  ale przecież mozna pojechać do W- wy do Szpitala MSWiA ,gdzie leczą się politycy PiS , tam nie ma kolejek , a nawet Dyrektor może wam eleganckie nowiutkie kule dostarczyć do domu na Mickiewicza na Żoliborzu .

 3. 3
  +9
  ~ jeżyk
  Poniedziałek, 17.01

  Leokadia zapomniała dodać ,ż w szpitalu MSWiA leczą covid w dwa dni.

 4. 4
  +4
  ~ Borek
  Poniedziałek, 17.01

  Reumatolog na Królewieckiej - październik 2022

 5. 5
  +13
  ~ Kat
  Poniedziałek, 17.01

  Ależ jakie długie terminy? Prywatnie można umówić się od razu ;)))

 6. 6
  +11
  ~ mis
  Poniedziałek, 17.01

  JAK MASZ KASE TO NIE CZEKASZ tak narod nauczyl łapiduchow ze liczy sie tylko kasa a teraz covit zarabiaja po 40 tys i wiecej i puki rzad nie zabierze dodatkow za covit to pandemia bedzie trwala latami a ludzie beda czekac w kolekach nawert rok i dluzej i nawet jak ktos zginie w wypadku to umal na covit bo dla tych łapiduchow liczy sie tylko kasa a nie zdrowie ludzi

 7. 7
  +10
  ~ Rotatedowl
  Poniedziałek, 17.01

  Logopeda dziecięcy jest w zasadzie nieosiągalny w Elblągu na NFZ. Czekaliśmy 7 miesięcy na konsultację, po której mieliśmy otrzymać telefon od logopedy w celu umawiania wizyt. Minęło kilka miesięcy i nic... Człowiek płaci co miesiąc składki zdrowotne, a do lekarza lub w innych zdrowotnych sprawach trzeba chodzić i płacić prywanie.

 8. 8
  +1
  ~ Gość
  Poniedziałek, 17.01

  masz LEOKADIA 100% rację ,za rządów PO dłużej jak tydzień nie czekało się do żadnego specjalisty

 9. 9
  +1
  ~ do Gość
  Poniedziałek, 17.01

  łżesz jak sprosny pies! za czasow PO do ortopedy zapisujac sie w styczniu termin byl na kwiecien/maj.

 10. 10
  +6
  ~ Nastka
  Poniedziałek, 17.01

  Porażka to jest zapisanie się na rehabilitację. Najpierw do lekarza od rehabilitacji (najwcześniejszy termin to kwiecień 2022) a potem czekać na rehabilitację kolejne miesiące. A! Jeśli masz wyznaczoną rehabilitację w tym miesiącu to dopóki z niej nie skorzystasz nie możesz zarejestrować się do lekarza na kolejne wyznaczenie zabiegów. A czas leci.... Płać, płać, płać albo cierp.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2797939777374