Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Czym czytelnicy info.elblag.pl żyli w 2021 r.? Zobacz najbardziej poczytne tematy

14.01.2022, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czym czytelnicy info.elblag.pl żyli w 2021 r.? Zobacz najbardziej poczytne tematy
Fot. Archiwum Redakcji

Czym żyli nasi czytelnicy w 2021 r.? Sprawdziliśmy, które artykuły publikowane w minionym roku na łamach info.elblag.pl cieszyły się największym zainteresowaniem.


W styczniu elblążan wstrząsnęła informacja o wypadku samochodowym, w którym zginęła 22-letnia druhna OSP Markusy. Do zdarzenia doszło 15 stycznia w Żurawcu. Druhowie z OSP Markusy opublikowali na łamach naszego dziennika kondolencje: "Z wielkim bólem i żalem w sercu informujemy o śmierci naszej druhny Marty Gereluk. Nikt nie opisze słów oraz emocji, jakie odczuwa teraz najbliższa rodzina, znajomi oraz my... W głębi serca wciąż wierzymy, że jest to tylko zły sen... Marta pozostanie nam w pamięci jako uśmiechnięta dziewczyna, która od momentu dołączenia do jednostki dawała z siebie wszystko. Uczestniczyła w wielu akcjach ratowniczych, ratowała mienie i życie ludzkie... Nie byłoby sytuacji, w której powiedziałaby sobie, że nie da rady. Gdy tylko ktoś wpadał na pomysł jakiegokolwiek przedsięwzięcia, z uśmiechem na twarzy przystępowała do działania... Marta, dziękujemy za to, że zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Dziękujemy Ci za ten radosny uśmiech, pomoc oraz włożone serce w życie naszej jednostki... Rodzinie składamy najszczersze kondolencje. Druhowie z OSP Markusy"

Autokarem pod prąd na S7 koło Elbląga” - to tytuł kolejnego najpoczytniejszego artykułu 2021 r. Do kolejnej bardzo niebezpiecznej sytuacji drogowej na trasie S7 pod Elblągiem na Węźle Elbląg – Wschód doszło w lutym.  Kierowca autokaru, 63-latek, jadąc S7 pomylił zjazdy i wjechał na drogę pod prąd. Na miejsce wezwany został patrol z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który przeprowadził kontrolę kierowcy autokaru. Cała sytuacja została utrwalona na nagraniu przez kierowcę jadącego w kierunku Gdańska.

W marcu czytelników zainteresował temat związany z AstrąZeneką - szczepionką przeciw COVID-19. Szczepionka ta od lutego 2021 r. podawana była nauczycielom. Bardzo szybko w mediach pojawiły się głosy pedagogów uskarżających się na dotkliwe skutki uboczne po takim zastrzyku.  O bólu, gorączce i ogólnym osłabieniu mówili również pedagodzy z Elbląga (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Czy te doniesienia wpłynęły na zmniejszenie zaufania do tego preparatu? O tym w materiale „Kontrowersje wokół AstraZeneki. Nauczycielka z Elbląga: Nie wiem, czy dziś zdecydowałabym się na szczepienie
Uwagę dużej ilości naszych czytelników przykuła historia 3-letniego Mikołaja, którzy zakrztusił się winogronem. 9 lutego 2021 r. podczas drugiego śniadania w przedszkolu Mikołaj zakrztusił się winogronem. Doszło do zatrzymania akcji serca. Po ok. 20 minutach udało się udrożnić górne drogi oddechowe chłopca. Od tego czasu trwa walka o zdrowie małego elblążanina. Odbywają się różnego rodzaju zbiórki charytatywne, o których również informujemy na łamach naszego dziennika.

fot. nadesłaneNajchętniej odwiedzanym artykułem był też ten, dotyczący nietypowego zdarzenia na Placu Dworcowym. Tym razem nasz materiał dotyczył autobusu miejskiego, który wjechał w ścianę stacji diagnostycznej. Sprawca zdarzenia, 54- letni kierowca autobusu Mercedes, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w tył innego autobusu typ Autosan, stojącego przed myjnią. Mercedes odbił się od Autosana i wjechał w ścianę stacji diagnostycznej. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Obaj kierowcy autobusów byli trzeźwi.
W Elblągu nakręcono odcinek programu „Złomowisko PL”. To program nadawany w Polsce od 2015 r., na kanale Discovery Channel. W styczniu br. ekipa telewizyjna tego programu odwiedziła nasze miasto, by jeden z odcinków nakręcić na działce przy ul. Częstochowskiej 17. Emisja „elbląskiego” odcinka odbyła się w kwietniu. Informacja o tym zdarzeniu była najbardziej poczytnym artykułem w tym miesiącu.

fot. nadesłane


Duże emocje wzbudziło pojawienie się elblążanki w programie” Mam talent”. W 13. edycji programu o swoje marzenia postanowiła zawalczyć Izabela Demska. Nagranie z występu elblążanki pojawiło się w sierpnia, m.in. na facebookowym profilu "Mam talent!" i fanpage'u Agnieszki Chylińskiej. Iza podczas castingu do programu zaśpiewała utwór "Kiedy powiem sobie dość" Agnieszki Chylińskiej, z czasów jej działalności w O.N.A. Jej wykonanie spodobało się jurorom i wzruszyło samą Agnieszkę Chylińską, która potem zaśpiewała "Kiedy powiem sobie dość" w duecie z nią.
Naszych czytelników zainteresowała również informacja o sklepie Biedronka, który od grudnia działa w Regal Parku. W Elblągu funkcjonowało już 16 Biedronek: przy ul. Warszawskiej, Armii Krajowej, Grunwaldzkiej, Czerniakowskiej, Nowowiejskiej, Generała Kazimierza Pułaskiego, Stefana Żeromskiego, Odzieżowej, Malborskiej, alei Odrodzenia, Jana III Sobieskiego, Węgrowskiej, Rawskiej, Donimirskich, Fromborskiej i na Królewieckiej. W grudniu ubr. została otwarta kolejna placówka przy ul. Królewieckiej. Tym razem zdecydowano się na lokalizację sklepu w jednym z dwóch nowo powstałych 13-piętrowych brył, na parterze. Co ciekawe na budynku, nad wejściem do sklepu, pojawiło się inne niż zwykle logo. Tym razem jest czarno-białe.

 

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.202684879303