Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan wystąpią Marika, Reni Jusis i Paulla - zobacz program

30.11.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan wystąpią Marika, Reni Jusis i Paulla - zobacz program
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (źródło: archiwum redakcji)

Wigilia elblążan, jarmark bożonarodzeniowy, koncerty oraz spotkanie z Mikołajem - to niektóre z atrakcji, które czekają nas podczas Świątecznych Spotkań Elblążan już 11 i 12 grudnia.
 

- Przed nami grudzień - miesiąc szczególny w naszej tradycji. 6 grudnia, w dzień św. Mikołaja – patrona Elbląga, rozpoczynamy okres przedświąteczny. Serdecznie zapraszam tego dnia na tradycyjne rozświetlenie elbląskiej choinki na Starym Mieście. Od godz. 16.00 na dzieci będzie czekał Mikołaj i Śnieżynki oraz moto Mikołaje, a na scenie wystąpią młodzi artyści. Uroczyste rozświetlenie choinki nastąpi o godz. 17.00 dając znak do włączenia wszystkich świątecznych iluminacji w mieście. O godz. 18.00 w Katedrze odprawiona zostanie msza w intencji miasta, w piątą rocznicę przyjęcia patronatu św. Mikołaja nad Elblągiem - informuje Witold Wróblewski.


11 i 12 grudnia odbędą się Świąteczne Spotkania Elblążan. - Postanowiliśmy, przy zachowaniu maksymalnych reżimów bezpieczeństwa, zorganizować te klimatyczne spotkania - zapewnia Witold Wróblewski. - Przez dwa dni będzie Jarmark Świąteczny.

 

Na starówce staną kramy ze świątecznymi smakołykami, ozdobami, prezentami. Będą koncerty i wspólne kolędowanie. Na scenie – wystąpią między innymi  Marika, Reni Jusis, Paulla oraz dzieci i młodzież  z elbląskich szkół, przedszkoli i MDK

- dodał Prezydent Elbląga.  


Nie zabraknie strefy zabaw i animacji dla najmłodszych oraz spotkań z Mikołajem, karuzeli, fotobudki czy strefy akademii snowboardu. - W sobotę odbędzie się wspólne gotowanie bigosu z elbląskim klubem szefów kuchni, a w niedzielę, tradycyjnie – wspólna wigilia elblążan, na której częstować będziemy świątecznymi potrawami - podał Witold Wróblewski.

 

Podczas świątecznych spotkań będzie również możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom. W specjalnie przygotowanym namiocie, który stanie przed Ratuszem Staromiejskim będzie prowadzona zbiórka rzeczowa i pieniężna. Partnerem naszej akcji jest w tym roku Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

- zaznaczył Witold Wróblewski.Poniżej publikujemy program tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan, na których wystąpi m.in. Marika, Reni Jusis i Paulla.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Kompromitacji końca nie widać?
  Wtorek, 30.11

  DRAMAT!

 2. 2
  +5
  ~ RymCymCymZd.....dym
  Wtorek, 30.11

  Wiejska potupaja, w większości dla dzieci .

 3. 3
  +5
  ~ Pretensje
  Wtorek, 30.11

  Do siebie wyborcy miejcie pretensje. To wy ich wybieracie to macie raj. W tym miescie przez was nogdy nie będzie super tzw wyborcy pustaki..

 4. 4
  +6
  ~ tomi
  Wtorek, 30.11

  Biorę ze sobą 0,7 bo zimno będzie i lecę.

 5. 5
  --2
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 30.11

  Miszczu od kompromitacji : na szczęście masz (przynajmniej jeszcze) wolny wybór i nikt Cię nie zmusza do brania udziału w tej imprezie. Siedź sobie spokojnie w domu, trzymaj gruchę i nie ustawaj w hejtowaniu.

 6. 6
  +6
  ~ kkk
  Środa, 01.12

  Ach jakie ten pan od promocji, kultury i turystyki ma "wejścia", same "artystki" wystąpią na Starym Mieście, bo były pod ręką?

 7. 7
  0
  ~ Kefas
  Czwartek, 02.12

  ...wystąpią Marika, Reni Jusis i Paulla oraz COVID 19

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2472019195557