Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg gotowy na święta

04.12.2020, 17:15:44 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg gotowy na święta
Fot. Adrian Sajko

Tradycyjnie na Starówce, między Ratuszem Staromiejskim a Katedrą św. Mikołaja pojawiła się miejska choinka. Niestety tym razem nie odbędzie się uroczyste odpalenie światełek. - Choinka na Starym Mieście tradycyjnie rozbłyśnie 6 grudnia, jednak jej odpalenie nie będzie miało tak jak w latach ubiegłych uroczystego charakteru z udziałem mieszkańców - zaznacza Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elblaga Wirolda Wróblewskiego.
 

Niestety z przyczyn pandemii nie będzie Świątecznych Spotkań Elblążan, czy takiej jak co roku uroczystej oprawy rozpoczęcia wspólnego okresu przygotowania do świąt w dniu 6 grudnia. Niemniej jednak chcielibyśmy stworzyć namiastkę tego świątecznego klimatu

- informuje Joanna Urbaniak.

Świąteczne ozdoby zaczynają pojawiać się w różnych częściach miasta.  - Trwa montaż ozdób, które rozświetlą miasto w okresie świątecznym - dodała Joanna Urbaniak. - Tradycyjnie już świąteczną oprawę zyskają najważniejsze ulice w mieście. Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia.
 

Tak jak przed rokiem uruchomiona została świetlna – świąteczna iluminacja Bramy Targowej. Przed Ratuszem Staromiejskim już stanęła specjalna świetlna ramka z Piekarczykiem, w której można sobie robić pamiątkowe zdjęcia

- opowiada Joanna Urbaniak.

Choinka pełna świątecznych ozdór pojawiła się przy Centrum Spotkań Europejskich Światowid. - Dodatkowo w tym roku ustawiona zostanie również choinka na Placu Dworcowym - zapewnia Joanna Urbaniak.

Najbardziej oczekiwaną miejską choinką jest niewątpliwie ta na Starym Mieście. - Choinka przy Katedrze św. Mikołaja ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100cm, 30 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi i 10520 punktów świetlnych LED. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku - wymienia rzeczniczka Prezydenta Elblaga.

Świąteczny motyw pojawi się także na tramwajowej trakcji. - Podobnie jak w  ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również  na trakcji tramwajowej - od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego - tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta - wyjaśnia Joanna Urbaniak.

 

Z uwagi na fakt, że jest to dzień św. Mikołaja – patrona naszego miasta, dla najmłodszych dzieci została przygotowana niespodzianka w postaci spektaklu. Specjalnie dla milusińskich 6 grudnia, Teatr Qfer zaprezentuje spektakl pod tytułem „Z wizytą u św. Mikołaja”. Będzie mnóstwo zabawy, śmiechu, piosenek a przede wszystkim możliwość zobaczenia, jak Św. Mikołaj przygotowuje się do tego jedynego dnia w roku. I to wszystko bez wychodzenia z domu, ponieważ spektakl odbędzie się online. Link do przedstawienia zostanie opublikowany na profilu fb/MiastoElblag i Instagramie/elblagmiasto (link w bio). Początek przedstawienia o godz. 15. Link będzie aktywny do godz. 18.00

- mówi Joanna Urbaniak.

A czy mieszkańcy Elbląga również zaczęli przygotowywać się do świąt?

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Zapominają
  Piątek, 04.12

  A trasa linii tramwajowej 1,3 ul. Obotnicza,Browarna to co Nigdy ,BEZ Oświetlenia świątecznego .

 2. 2
  0
  ~ Czytelnik
  Piątek, 04.12

  W sumie nie lubię Olsztyna ale widziałem stare Miasto przygotowane do świąt. A czym się szczyci Elbląg jaki pan taki kram

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88731098175049