Poniedziałek, 18.10.2021, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak długo iluminacja świetlna z Piekarczykiem będzie na Bramie Targowej?

23.03.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak długo iluminacja świetlna z Piekarczykiem będzie na Bramie Targowej?
Fot. Adrian Sajko

Iluminacje świetlne w Elblągu miały swoją premierę podczas zorganizowanych w 2018 r. Świątecznych Spotkań Mieszkańców. Od tamtej pory na Bramie Targowej mogliśmy już zobaczyć płatki śniegu, herb naszego miasta oraz pisanki. Obecnie widnieje na niej Piekarczyk.

Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego wyjaśniał, że iluminacje świetlne to element coraz częściej wykorzystywany w miastach.

   

Możemy w ten sposób wzbogacić okres świąteczny, jak również święta miasta. To też forma komunikacji z mieszkańcami, kiedy przy okazji Świątecznych Spotkań Elblążan, podczas świąt państwowych czy Dni Elbląga wyświetlane są iluminacje


- mówił.


Iluminacje świetlne mają charakter okolicznościowy, a tematyczne slajdy wyświetlane są przy okazji obchodów Świąt Państwowych, Religijnych, jak również Miejskich.
 
W ubiegłym roku w okresie Świąt Wielkanocnych pojawiły się iluminacje z motywami kwiatów i ludowych pisanek. Podczas Dni Elbląga na Bramie Targowej został wyświetlony Herb naszego miasta, który nie tylko ozdabił Stare Miasto, ale również miał wymiar patriotyczny. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Bramie pojawiła się flaga Polski i wizerunek Józefa Piłsudskiego.

8 marca 1521 r. Piekarczyk uratwował Elbląg przed najazdem Krzyżaków. Z okazji 500. rocznicy tamtych wydarzeń od 8 marca br. na Bramie Targowej pojawiła się kolejna okolicznościowa iluminacja. Jak długo z nami pozostanie?
 

Z przerwami będziemy ją prezentować do Święta Chleba. Okolicznościowo będziemy ją jednak zmieniać. Na przykład przed Świętami Wielkanocnymi ponownie pojawią się pisanki. Po Świętach na Bramę powróci Piekarczyk

- informuje Łukasz Mierzejewski.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Autohton
  Wtorek, 23.03

  Ten co napisal o przycmieniu - sam jest zacmiony.

 2. 2
  +4
  ~ Do_pomorskiego
  Wtorek, 23.03

  A ja bym chciał, żeby z takim samym pietyzmem obchodzono uroczystości związane z założeniem miasta, bo od tego zaczęły się dzieje naszego "grodu". Piekarczyk jest po prostu jedną z wielu postaci historycznych, która mogła zaistnieć w mieście - właśnie dlatego, że ktoś je kiedyś założył. Chichotem historii jest to, że prawa miejskie uzyskaliśmy 10 kwietnia, ale jak wiadomo w obecnych czasach ta data obecnie kojarzy się z innym wydarzeniem i pytanie czy święto Elbląga nie zostałoby "przyćmione" przez miesięcznice PiS-owców :) A może to właśnie dlatego władze elbląskie tak się nie kwapią do świętowania tej daty, bo "źle się kojarzy"? :)

 3. 3
  0
  ~ Komtur Schichau
  Wtorek, 23.03

  Póki miastem będą rządzić czeladnicy.

 4. 4
  +3
  ~ kiki
  Środa, 24.03

  Iluminacje, iluminacjami ale kiedy uprzątnięte będą chodniki? Czyżby "ratuszowi" dbali ino o tzw. rynek, nie widząc ... brudu?

 5. 5
  +1
  ~ eh
  Środa, 24.03

  Iluminacja świetlna? Masło maślane!

 6. 6
  +1
  ~ paranoja
  Czwartek, 25.03

  a na chodnikach i trawnikach pełno psich gówien

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.