Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak elblążanie przygotowali się do świąt?

23.12.2020, 16:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Jak elblążanie przygotowali się do świąt?
Fot. Marta Bucholc

Świąteczne ozdoby opanowały nasze miasto. Na Starówce, między Ratuszem Staromiejskim a Katedrą św. Mikołaja jak co roku postawiono miejską choinkę i szopkę bożonarodzeniową. Po raz pierwszy choinka pojawiła się także na Placu Dworcowym. To jednak nie jedyne świąteczne akcenty, które da się zauważyć w Elblągu.

 

Niestety z przyczyn pandemii nie będzie Świątecznych Spotkań Elblążan, czy takiej jak co roku uroczystej oprawy rozpoczęcia wspólnego okresu przygotowania do świąt w dniu 6 grudnia. Niemniej jednak chcielibyśmy stworzyć namiastkę tego świątecznego klimatu

- informuje Joanna Urbaniak.


Świąteczne ozdoby pojawiły się w różnych częściach miasta.  -  Tradycyjnie już świąteczną oprawę zyskały najważniejsze ulice w mieście. Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostały ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na Starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia - wymieniała Joanna Urbaniak.


Na Bramie Targowej uruchomiona została także świetlna – świąteczna iluminacja. - Przed Ratuszem Staromiejskim stanęła specjalna świetlna ramka z Piekarczykiem, w której można sobie robić pamiątkowe zdjęcia - dodała Joanna Urbaniak.


Choinka pełna świątecznych ozdór pojawiła się przy Centrum Spotkań Europejskich Światowid i na Placu Dworcowym.


Najbardziej oczekiwaną miejską choinką jest niewątpliwie ta na Starym Mieście. - Choinka przy Katedrze św. Mikołaja ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100cm, 30 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi i 10520 punktów świetlnych LED. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku - wymienia rzeczniczka Prezydenta Elblaga.


Mieszkańcy także postanowili pokazać, że mimo trwającej pandemii, czują magię świąt. W wielu miejscach w Elblągu na balkonach pojawiły się światełka i świąteczne ozdoby. Zachęcamy do podzielenia się zdjęciami świątecznych aranżacji swoich domów bądź balkonów. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres redakcja@info.elblag.pl.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Świąteczne illuminacje. ( zdjęć 50 )
Dodano: 2020-12-23 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Marcio
  Środa, 23.12

  Elblążanie - gratulacje, ponura i przygnębiająca pogoda powoduje, że spacery są mniej przyjemne, ale jak idę i patrzę na przepiękne kompozycje świąteczne, to od razu humor mi się poprawia, mam nadzieję, że za rok będzie tego więcej, szanujmy i pielęgnujmy ten magiczny czas, nie tylko w Kościele czy przy stole świątecznym, zamkniętym tylko dla nas, dajmy coś od siebie pozostałym, a razem przetrwamy ten trudny czas, WESOŁYCH ŚWIĄT PS HEJTEROM PROPONUJĘ SPACER I PODZIWIANIE BALKONÓW, A NA PEWNO ROZLUŹNIĄ SIĘ :)

 2. 2
  --9
  ~ Bosze
  Środa, 23.12

  ale wiocha! Janusze i Halyny się ustroili

 3. 3
  +1
  ~ WIOCHA
  Środa, 23.12

  Zapraszamy na wycieczkę do Gdańska na jarmark i ozdoby. Na starówkę i ozdoby. Do Oliwy park i ozdoby. Do Sopotu i ozdoby. Elbląg to do piet nie dorasta mniejszym miasteczkom. Tak wlodarze przustroili miasto Elbląg. Mieszkancy lepiej to zrobili.

 4. 4
  +4
  ~ Kura
  Środa, 23.12

  No całe szczęście, ze mieszkańcy dopisali

 5. 5
  0
  ~ Iluminator
  Środa, 23.12

  Czy pani rzecznik bywa w innych miastach? Dekoracje Elbląga są żałosne.

 6. 6
  0
  ~ Szopka
  Środa, 23.12

  Ten cały kraj i to miasto, to jedna wielka szopka. Zdrowych świąt życzę.

 7. 7
  +1
  ~ B
  Niedziela, 24.12

  Pięknie to wygląda, lubię chodzić po Elblągu i oglądać świąteczne wystroje. Pięknie ktoś przystroił okna na ul. Bema koło MDK albo na Żeromskiego zaraz od Bema. Ale wokół Ratusza to ciemno i biednie jak żadnego roku. Wstyd. Ale jaki pan taki kram

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3631479740143