Wtorek, 6.12.2022, Imieniny: Mikolaj, Emilian, Leontyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Piotr Opaczewski nowym wicewojewodą. Kto zajmie jego miejsce w elbląskiej radzie?

25.11.2021, 10:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Piotr Opaczewski nowym wicewojewodą. Kto zajmie jego miejsce w elbląskiej radzie?

Piotr Opaczewski z Elbląga został wicewojewodą warmińsko-mazurskim. To oznacza, że jego mandat radnego wygaśnie. Kto zajmie wolne miejsce w Radzie Miejskiej Elbląga?

 

Dziś, 25 listopada Piotr Opaczewski został oficjalnie nominowany II wicewojewodą warmińsko-mazurskim. To efekt porozumienia koalicyjnego PiS i Partii Republikańskiej. Elblążanin zastąpił Aleksandra Sochę z Porozumienia, który w sierpniu złożył dymisję ze stanowiska po tym, gdy partia  Jarosława Gowina wyszła z koalicji rządzącej. 
 

Nominacja oznacza dla mnie kompletną zmianę w życiu, praktycznie o 180 stopni. Przechodzę z biznesu i samorządu do administracji rządowej. Jednak nie zamierzam zapominać o Elblągu. Tutaj się urodziłem, stąd jestem i to się nie zmieni. Jako wicewojewoda nie mogę faworyzować tylko jednego miasta, ale na pewno będą się starał być głosem Elbląga w Olsztynie

 

- mówi Piotr Opaczewski.

 

Piotr Opaczewski ma 42 lata. Jest członkiem i współzałożycielem Partii Republikańskiej. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz m.in. Gazety Wyborczej. Obecnie jest przedsiębiorcą, wspólnikiem jednej z elbląskich firm z branży oświetleniowej. W 2015 roku, z listy Kukiz'15, startował do Sejmu. Nie udało mu się jednak zdobyć mandatu posła. W 2018, jako kandydat PiS, został wybrany do Rady Miejskiej w Elblągu. Pracował w komisji finansowo-budżetowej oraz komisji polityki regionalnej i promocji miasta. Czym teraz będzie się zajmował?

 

Przejmuje obowiązki poprzedniego wicewojewody, Aleksandra Sochy, więc to będzie działka związana ze zdrowiem, sprawami obywatelskimi, rolnictwem i pewnie, jakimś wycinkiem infrastruktury. To na początek. Czym jeszcze będę się zajmował? O tym zdecyduje wojewoda

 

 - dodaje Piotr Opaczewski. 

 

Elblążanin odebrał już nominację na stanowisko wicewojewody. Tego samego dnia, jak zapowiada, złoży mandat radnego. Kto uzupełni skład Rady Miejskiej w Elblągu? Zgodnie z ordynacją wyborczą będzie to kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. W tym przypadku pierwsza w kolejce do uzyskania mandatu jest Cecylia Obrych (lista nr 10, okręg nr 3), która uzyskała 287 głosów w wyborach samorządowych do rady w 2018 roku (dla porównania Piotr Opaczewski zdobył ich 849).

 

Przypomnijmy. Obecny wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki pochodzi z Elbląga, natomiast wicewojewoda Sławomir Sadowski z niedalekiego Pasłęka. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ?? Wybór jasny
  Czwartek, 25.11

  No cóż, pewnie przyszly kandydat na Prezydenta Elbląga bo Pis i tak będzie liderem w kraju skoro opozycja nie potrafi się jednoczyć! Jesli będzie wybór między starym i tym co jest, a młodym ,wybiorę młodego !

 2. 2
  +12
  ~ wyborca
  Czwartek, 25.11

  Weź mnie nie rozśmieszaj Opaczewski na prezydenta ? Nie wyprowadzam się z Elbląga

 3. 3
  +11
  ~ Karuzela się rozkręca
  Czwartek, 25.11

  Czas pokaże, bo zmiany są konieczne , mentalne i wiekowe ! To naturalny proces, bo pewien etap trzeba po prostu odzielic juz krechą !

 4. 4
  +9
  ~ kkk
  Czwartek, 25.11

  Czy teraz /ściągnie/ weźmie ze sobą kolegę pana radnego Tołwińskiego z którym tak walczył o różne sprawy? A tak na marginesie to co tym panom udało się doprowadzić do końca?

 5. 5
  +15
  ~ Fiki Miki
  Czwartek, 25.11

  słaba decyzja, karierowicz, który obleciał prawie wszystkie mniejsze i większe partyjki

 6. 6
  +7
  ~ Do senatorka
  Czwartek, 25.11

  Brawo Wielka Koalicjo Obywatelska....kiedy rozliczenie Referendum 2013 roku?!

 7. 7
  +16
  ~ będzie weselej
  Czwartek, 25.11

  No to Wróblewski nie będzie musiał aż do w-wy ryczeć, że go rząd okrada. Teraz ma 3 w Olsztynie na których może narzekać. Opaczewski ma się za co Wróblewskiemu odwdzięczyć.

 8. 8
  +7
  ~ Bobo
  Czwartek, 25.11

  Szopka

 9. 9
  +11
  ~ zoba
  Czwartek, 25.11

  Zobaczymy co Opaczewski zrobi dla Elbląga.

 10. 10
  +3
  ~ mis
  Czwartek, 25.11

  to ten przyglup od wiaduktu?kto takie miernoty wsadza na takie stolki chyba tylko po to zeby kims takim latwo sterowac

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0945470333099