Środa, 19.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg miastem z klimatem. Prezydent: Kapituła konkursu doceniła projekt "Poprawa zrównoważonej mobilności"

15.10.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg miastem z klimatem. Prezydent: Kapituła konkursu doceniła projekt "Poprawa zrównoważonej mobilności"
Fot. info.elblag.pl
Dziś (15 października) w Parku Modrzewie przy nasadzonym, w ramach Zielonego Budżetu,  szałwiowym polu odbył się briefing prasowy. Co było tematem spotkania władz miasta z dziennikarzami?
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski poinformował, że nasze miasto zdobyło II miejsce w kategorii Zrównoważony transport, wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców, w konkursie "Miasto z klimatem - najlepszy zorganizowany projekt". Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
 
To konsekwencja działań, które realizujemy od wielu lat z poszanowaniem środowiska. Kapituła konkursu doceniła przede wszystkim zrealizowany projekt pn. "Poprawa zrównoważonej mobilności", w ramach którego między innymi zakupiliśmy pięć nowoczesnych tramwajów, zmodernizowaliśmy zajezdnię oraz stworzyliśmy punkty przesiadkowe
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
Koszt tego projektu to ponad 26 mln zł.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +6
    ~ widz
    Piątek, 15.10

    stworzenie punktów przesiadkowych to chyba największe osiągnięcie tych władz.trzeba jednak uczciwie przyznać,że usunięcia słupków ze starówki przez Nowaczyka nic nie przebije.

  2. 2
    +5
    ~ Elblazanin
    Piątek, 15.10

    Moment: zakupiliscie nowe tramwaje, ale nie nowoczesne, a to jest różnica.

  3. 3
    +10
    ~ Sukces !!!
    Piątek, 15.10

    Do tej pory "zrównoważona mobilność" miała inne znaczenie. W Elblągu to pojęcie wyraża remont zajezdni, kupione dziwaczne tramwaje, punkty przesiadkowe i niekompatybilny rozkład jazdy. Weźcie to wszystko mieszkańcy cuzamen i podziękujcie wybrańcom za sukces, a solidna kasa , całe 7 000 zł, przyda się na pomnik kobyły. Najbardziej zrównoważony klimat panuje w szuwarach adolfa, a komunikacja miejska jest zrównoważona w godzinach 6.30-8; 14-16.30. w tym czasie to ją , zrównoważoną , widać , słychać i czuć. Kogo i jak należy zbajerować by dostać taką kasę? Za tą sumę bezdomny da w papę gdy mu do kapelusza wrzucicie. Dlaczego Antek się nie cieszył w szałwiach? Bo zarabia miesięcznie 3x tyle. Sukces na miarę zadowolonych. I rząd nie przeszkodził w zdobyciu takiej forsy. Wróblewski :):):)

  4. 4
    +5
    ~ Kto to jest?
    Piątek, 15.10

    Jezu , dajcie siana, z tymi fotami,

  5. 5
    +10
    ~ Hiacynta
    Piątek, 15.10

    Te towarzystwo naprawdę wierzy w swój sukces, naprawdę są już mentalnie i wiekowo oderwani od rzeczywistosci ,

  6. 6
    +8
    ~ Upadly Aniol
    Piątek, 15.10

    Miasto z upadlym klimatem i tu się zgodzę

  7. 7
    +8
    ~ HA,HA,HA!
    Piątek, 15.10

    Jestem mobilny sam w sobie , moje superaśne Seicento, skuter i rower i mam w deee,,,tą Waszą miejską komunikacje. A na zdjeciach czterej pajaców gadających do,,,zielska , ha,ha,ha.

  8. 8
    +7
    ~ 50 lat minęło z baranami
    Piątek, 15.10

    Nieroby elbląskie to widać słychać i czuć........złodzieje tyle w temacie

  9. 9
    +4
    ~ nie pytaj, to widać
    Sobota, 16.10

    ~kto to jest - nie to nie Jezu. raczej faryzeusze i ten którego Piłat ułaskawił. Próżni, narcystyczni zestarzali faceci którzy nie mogą sobie uświadomić świata i miasta bez nich. Taka posowiecka skaza zwana breżniewówką. Nawet Jelcyn wytrzeźwiał o oddał władzę. Ale najpierw wytrzeźwiał!!! :)

  10. 10
    +4
    ~ jak można?
    Sobota, 16.10

    Missana dopiero poznaję. Wróblewski wykorzystuje go do noszenia bzdetów za sobą - dźwigał nakrętki do śmietnika gdygo razem "otwierali", teraz dźwiga dechę z super "nagrodą". Podobno miał być inny, nowoczesny, z pomysłami i asertywny na tetryków, a przejął funkcję popychadła Wróblewskiego - dla fotela, koalicji??? Nasiąknie bezpłciowością , a mógłby być prezydentem. może to i dobrze, że się tak objawia, bo pewnie wielu zauważa jego "działania". Miało być Missanowo a jest Wróblowo. Podobnie poślizguje sobie Antek jako "właściwy na właściwym". co się z ludźmi dzieje? Koryto i narcyzm.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96838808059692