Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego gotowe

27.03.2020, 13:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego gotowe

Zakończył się kolejny etap realizacji projektu pn. Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga. W ramach niego wybudowana została nowa hala na terenie zajezdni tramwajowej oraz punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego.

 

Przypomnijmy, że w lutym w ramach tego zadania na tory wyjechały również cztery nowe tramwaje. Piaty natomiast jest w trakcie produkcji. Łączny koszt realizowanych w mieście inwestycji w infrastrukturę tramwajową wynosi około 26 mln zł.

 

Budowa nowej  hali wraz z wyposażeniem kosztowała 7.363.652 zł brutto. Obiekt służy do utrzymania wagonów taboru tramwajowego w pełnej gotowości technicznej i sprawności eksploatacyjnej. W każdej z dwóch naw hali mogą garażować wagony tramwajowe. Dodatkowo w nawie północnej wykonywane są czynności obsługi codziennej, przeglądy okresowe oraz drobne naprawy awaryjne z wykorzystaniem systemu podnośników do wagonów tramwajowych oraz ruchomych pomostów roboczych. Hala wyposażona jest również w automatyczną myjnię oraz pomieszczenia sanitarne dla pracowników.

 

Na terenie zajezdni tramwajowej wybudowane zostało również nowe torowisko i trakcja tramwajowa. Wartość  tych robót wyniosła: 4.363.652 zł brutto.

 

W ramach zadania doposażono także i poprawiono funkcjonalność punktu przesiadkowego w obrębie Placu Dworcowego. Zakres tego przedsięwzięcia obejmował między innymi: przebudowę dwóch peronów przystankowych tramwajowych przy Al. Grunwaldzkiej, wymianę wiat przystankowych oraz ich doposażenie, montaż 3 biletomatów, nowe tablice informacji pasażerskiej oraz wymianę oświetlenia na Placu Dworcowym na energooszczędne. Wartość  tych prac to 1.142.193 zł brutto.

 

Łączny koszt realizowanych w mieście inwestycji w infrastrukturę tramwajową wynosi około 26 mln zł.

Realizacja projektu pn. Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

Joanna Urbaniak UM w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Żarty
  Piątek, 27.03

  Robicie z siebie pośmiewisko i ten słup z tablicą elektroniczną DLA KOGO. A PO DRUGIE gdzie ustawiony. Jedyna Hala w Elblągu w T E a w olsztynie wszystko nowe. W Elblągu kilka nowych tramwajów tzw pluskiew za to w olsztynie wszystkie nowe tramwaje długie składy. I jak donoszą w Elblągu zastój nic nie powstanie ani nowe trasy ani następny zakup nowych tramwajów. Za to w olsztynie nowr trasy tramwajowe i kupują nowe dlugie tramwaje . Rządzicie czy udajecie aby było i przetrwać kilka lat. NIE ODEJDZCIE.

 2. 2
  +13
  ~ Sanepid
  Piątek, 27.03

  Zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób , kara 30000 Złotych

 3. 3
  +5
  ~ O to
  Piątek, 27.03

  Rąsia, klapa, medal, lans na całego i przy każdej okazji. Drzwi od hali otwierają się na hasło „otwórz się Wielkiemu Witusiowi” albo „niech nam żyje i wyrasta Jaś Fasola chłopak z miasta”.

 4. 4
  +8
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Piątek, 27.03

  Nie wiem czym tu się chwalić w 21-wieku ? .Nie mogą się uporać od ponad 30 -lat z tym pomieszczeniem socjalnym (brak WC) na pętli Marymoncka,motorniczowie biegają latem do lasu za potrzebą a zimą tradycyjnie gazeta na podłogę i robią kupę jak zawsze.Więc powtarzam czym tu się chwalą to nie wiem ?.Tramwaje w Elblągu są od 125-lat a nie mogą się ani z toaletą na pętli ani z pojedynczymi torowiskami co przy dzisiejszym ruchu stanowi zagrożenie dla życia.Stan techniczny wagonów koszmarny a do tego wieczny zaduch i smród fuj Wstyd dla dyrekcji i całej reszty przyklaskiwaczy!!!

 5. 5
  +8
  ~ Zdjecie
  Piątek, 27.03

  Ten zolty tramwaj na zdjęciu nie jeździ a ten jasnozielony tak samo. Oba były kupione z tzw demobilu i co stoją uziemnione w zajezdni.

 6. 6
  +7
  ~ marek
  Piątek, 27.03

  Olsztyn dostał kolejne, unijne dofinansowanie, na nowe dwie linie tramwajowe. Kwota dofinansowania to 400 milionow. A wy głosowaliście na złość PiSowi. Teraz nie narzekać, tylko się cieszyć :D

 7. 7
  --1
  ~ wesoły wirus
  Piątek, 27.03

  "Czy w adresie skrót placu powinno się pisać z dużej (Pl. ...), czy z małej (pl. ...) litery ? Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich - zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja. Mirosław Bańko"

 8. 8
  +3
  ~ boTAK!
  Piątek, 27.03

  Pani Urbaniak . W Elblągu była, jest i będzie al. Grunwaldzka. Nawet kiedy pani Urbaniak się douczy. Aleje Grunwaldzkie ale aleja Grunwaldzka. Podstawy pisowni z podstawówki...

 9. 9
  --1
  ~ gru
  Sobota, 28.03

  W Elblągu nazwy aleje, place piszemy z dużej litery - uchwała Rady Miasta Elbląga o pisowni nazw ulic i placów w Elblągu. Nawet na tym portalu jest ten sam koleś który ma problem z pisownią nazw ulic i placów w Elblągu.

 10. 10
  +1
  ~ mycie rąk
  Sobota, 28.03

  Ekscytujecie się "inwestycjami" tak jakbyście wczoraj spadli do tego miasta i go nie znali. To żadne inwestycje nie są, ale działania pozwalające zarobić właściwym ludziom. Kocie przejście na Placu Słowiańskim daje zarobek swojakom z Olsztyna. Gradacja jest ustalona: partia, swojaki, państwo, naród, Ojczyzna. Fotograf miał zakaz pokazania "węzła przesiadkowego" bo to podły przystanek. Ale jako "węzeł" był kilkanaście razy droższy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.