Piątek, 31.03.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Placu Słowiańskim skorzystasz z biletomatu. "To fajne rozwiązanie"

07.01.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Placu Słowiańskim skorzystasz z biletomatu. "To fajne rozwiązanie"
Fot. Adrian Sajko

Na trzech kolejnych przystankach pojawiły się biletomaty. Od kilku dni z takiego urządzenia można skorzystać na Placu Słowiańskim.


Biletomaty w ostatnim czasie pojawiły się w trzech miejscach w Elblagu - na Placy Słowiańskim, Placu Dworcowym oraz na skrzyżowaniu Ogólnej z Płk. Dąbka.

 

Wszystkie trzy biletomaty zostały zakupione w ramach zadania „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga" (odpowiednio etapy I, II i III). Aktualnie wszystkie trzy biletomaty funkcjonują

- informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.


Jako ostatni został uruchomiony biletomat na Placu Słowiańskim. - Został uruchomiony tuż przed końcem roku - dodała Joanna Urbaniak.


- To fajne rozwiązanie - stwierdziła 22-letnia Agnieszka.


- To rozwiązanie jest dla mnie. Zawsze czekam na przystanku na tramwaj i zamiast kupić bilet w biletomacie musiałam czekać na tramwaj i kupować bilet w motorniczego - dodała 22-letnia Justyna. - Zawsze to niepotrzebne opóźnianie odjazdu.
 

Biletomat to nie jedyna zmiana jaką wprowadzono na Placu Słowiańskim. - W ramach „Poprawy mobilności  mieszkańców Elbląg - etap III" na Placu Słowiańskim wykonano jeszcze wymianę wiat przystankowych oraz zakupiono tablice informacji pasażerskiej, które zamontowane zostaną na przystankach autobusowych na ul. Rycerskiej przy Poczcie oraz przy hotelu Arbiter - wymieniała Joanna Urbaniak.

 

 

W ramach etapu III czekamy jeszcze na piąty tramwaj produkowany przez Modertrans z Poznania. Wcześniejsze 4 tramwaje (zakupione w ramach etapu I i II) od lutego 2020 są w eksploatacji. W ramach „Poprawy zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga" oprócz nowego taboru i 3 punktów przesiadkowych wybudowana została nowa hala na terenie zajezdni tramwajowej

- zaznaczyła Joanna Urbaniak.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Nadal nie ma
  Czwartek, 07.01

  A tablic elektronicznych z rozkładem na słupach przy przystankach nadal brak. Trzeci świat w Elblągu nadal trwa.

 2. 2
  +15
  ~ A winni
  Czwartek, 07.01

  Za ten bałagan komunikacyjny odpowiadają konkretne osoby. Ptzeszkalaly im piec linii autobusowych to zlikwidowali . I jest cyrk. GRATULACJE ZA TAKI BAJZEL.

 3. 3
  +14
  ~ Ploterek
  Czwartek, 07.01

  Super! Jedyna dobra informacja odnośnie transportu zbiorowego w tej dziurze elbląskiej. Czy ktoś planuje zająć się tym bałaganem w rozkładach jazdy i trasach autobusów, czy udajemy, że jest super i brniemy dalej ku przepaści (zapaści)?

 4. 4
  +16
  ~ Zzss
  Czwartek, 07.01

  Ludzie czy was pogięło ? Przecież po 1 stycznia tego roku komunikacja zbiorowa w Elblągu praktycznie nie istnieje. A wy chcecie dalszych biletomatów, tablic z informavjami o rozkładzie jazdy, ba autobusów z pełną klimatyzacją czy nowoczesnych zestawów tramwajowych. Po co to wszystko. Czy nie lepiej stworzyć odpowiednio dostosowane do faktycznych potrzeb układy tras linii autobusowych, nawet niech to będzie maksymalnie 8 - 10 linii, ale o dużej częstotliwości zapewniając właściwy dojazd z kazdego regionu miasta. Poza tym jeżeli ma być wsparcie linii tramwajowych to niech one też jeżdżą w większej niż teraz częstotliwości. A na te nowinki potem będzie czas.

 5. 5
  +10
  ~ Zainteresowani
  Czwartek, 07.01

  Z ul. Konopnickiej nie ma jak dojechać na Dębice. Żądamy przywrócenia linii 31

 6. 6
  +8
  ~ RodemzElbląga
  Czwartek, 07.01

  Jeśli te biletomaty będą działać tak skutecznie, jak bezpieczne przejścia dla pieszych na al. Grunwaldzkiej i przy placu Słowiańskim, to się będę niezmiernie cieszył! Ale znając naszą miejscową przedsiębiorczość, to długo nie pociągną...

 7. 7
  +10
  ~ FDS
  Czwartek, 07.01

  To kropla w morzu potrzeb. A co do wiat to moze wymienione, ale za to buda to juz wstyd. Tak samo wstyd za wiaty na 1 Maja przy PZU.

 8. 8
  +3
  ~ BYŁY
  Czwartek, 07.01

  SZAŁU NIE MA DUPY NIE URYWA I TAK LUDZISKA NIE KORZYSTAJĄ Z NICH , WOLA PRZESZKADZAĆ W PRACY.

 9. 9
  +5
  ~ Aqu
  Czwartek, 07.01

  Biorąc pod uwagę jakość taboru komunikacji zbiorowej, to miasto powinno dopłacać pasażerom za korzystanie z komunikacji zbiorowej. Brud, smród i tłok.

 10. 10
  +2
  ~ Biker
  Czwartek, 07.01

  Ale jaja, fotę mi strzelili.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0663359165192