Sobota, 10.12.2022, Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prounijna pikieta w Elblągu. „Musimy, także na ulicach, bronić naszego miejsca w Europie”

11.10.2021, 10:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prounijna pikieta w Elblągu. „Musimy, także na ulicach, bronić naszego miejsca w Europie”
fot. facebook.com/gkluge2
W wielu miastach w Polsce odbyły się wczoraj (11 października) prounijne pikiety pt. „My zostajemy. Rząd odchodzi”. Wydarzenie zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji przyciągnęło pod Bramę Targową ponad 100 elblążan.
 
 
Oświadczenie władzy wypowiedziane przez Julię Przyłębską, że nie zamierza przestrzegać prawa Unii Europejskiej, usuwa nas praktycznie z tej Unii. Niweczy całą polską drogę od PRL na Zachód. Wciska nas w obszar bezprawia i izolacji. My, obywatele Polski i Europy, nie możemy na to pozwolić
 
– zaznaczyli organizatorzy prounijnej pikiety.
 
Przedstawiciele elbląskiego oddziału KOD zaznaczyli, że swoje niezadowolenie Polacy powinni wyrazić m.in. poprzez wyjście na ulice. - Musimy, także na ulicach, bronić naszego miejsca w Europie, zanim ci obłąkani władzą i swoimi przywilejami ludzie nie pozbawią nas przyszłości, formalnie wyprowadzając nas z Unii – podkreślali. - Od naszego zaangażowania, obecności i wyrażenia głośnego sprzeciwu zależy wiele.
 
Pikieta odbyła się w niedzielę, o godz. 17:00, przed Bramą Targową. Wzięli w niej udział m.in. posłanka Lewicy Monika Falej, senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła, Przewodniczący Rady Miasta w Elblągu Antoni Czyżyk i była wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge.
 
- Dziś dajemy świadectwo w Elblągu, że Polska jest w Unii, a UE w Polsce. Nie damy Prawo i Sprawiedliwość wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej. Chcemy kraju wolnego od PiS- u – podkreśliła Monika Falej.
 
 
Ja wierzę Kaczyńskiemu, że on chce Unii Europejskiej, ale on chce takiej Unii, której nie ma. On chce Unii Europejskiej, która nie będzie się kierowała wartościami, które dziś rządzą społeczeństwami Europy, ale, która będzie szanowała jego wartości. Warto, byśmy się spytali, czy te cele, do których dąży Jarosław Kaczyński, to są nasze cele? Moim zdaniem nie
 
– stwierdził Jerzy Wcisła.
 
 

 

fot. źródło: facebook.com/gkluge2

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Slepi głupcy
  Poniedziałek, 11.10

  Już zapomnieli co oferowało wam P O i PSL i SLD jak rzadzili to poczujecie z powrotem. Chcecie ich P O wrotu ok po smietnokach bedziecie chodzic tego chcecie. P O rostu macie za dobrze we łbach wam się przewraca.

 2. 2
  +2
  ~ Zdjecia
  Poniedziałek, 11.10

  Wystarczy popatrzec na miny tych z P O, nadal nie potrafia pogodzic sie z tym ze PIS ma większość.

 3. 3
  --3
  ~ Oiuu
  Poniedziałek, 11.10

  Tak, chcę ich powrotu. Bo wiedziałam co będzie jutro, za miesiąc, za rok. Teraz nie wiem w jakiej rzeczywistości obudzę się jutro. Nie wiem co Kaczyński wymyśli by dokuczyć ludziom.

 4. 4
  --9
  ~ chester
  Poniedziałek, 11.10

  zdjęcia...a ty nie potrafisz sie z tym pogodzić że juz niedługo pisiory to będzie tylko prehistoria

 5. 5
  +3
  ~ Polak
  Poniedziałek, 11.10

  Tusk sieje propagandę ze PIS z uni chce wyjść to on sobie robi grunt pod prezydenturę tu o to chodzi a durny naród się nabiera .Chyba już pokazał jak rządził aferami i ni ma piniedzy.

 6. 6
  +14
  ~ Mietek
  Poniedziałek, 11.10

  Zapomnieli jak rządzili dlaczego wybory przegrali nic dla ludu było a nie przepraszam 1,60zl waloryzacji i 5 zł/ h pięknie było pełen przepych.

 7. 7
  --11
  ~ kokokoko
  Poniedziałek, 11.10

  TYpowo pisiorska retoryka-od razu obrażać, wyzywać.

 8. 8
  +11
  ~ POlak
  Poniedziałek, 11.10

  Dobrze ze tych POpapranców - zdrajców Ojczyzyny jest nie wielu.

 9. 9
  --10
  ~ marian
  Poniedziałek, 11.10

  Tak jak jest obecnie w Polsce to nigdy nie było jest dobrobyt Naród zyje godnie PIS udowodnił że co obiecuje to wykonuje .Pomaga wszystkim , a to się TUSKOWI NIE PODOBA I OPOWIADA DURNOTY , GŁUPOTY ,ŻE PIS CHCE ODEJŚĆ Z UNII . TO SAME KŁAMSTWA TEGO SZWABA DONALD RAŁZ , SZNEL Z POLSKI , TY ZARAZO SZWABSKA PRZEŻYŁEM JAKO DZIECKO DRUGĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ ZNAM TYCH SZWABÓW CO ONI ROBILI Z LUDZMI . obecnie nie mogę patrzyć na ten podły naródi na tego karierowicza .który zostawił kraj i poszedł do niemiec po kasę dla siebie .a teraz pragnie być prezydentem POLSKI .

 10. 10
  +5
  ~ Edek
  Poniedziałek, 11.10

  Jakie wyjście z Unii ,przecież to pic który ma nastraszyć naiwniaków i pozwolić PO i SLD przechwycić koryto ,oni tylko tego pragną im nie zależy na człowieku ,Nie słuchajcie folksdojczy !!! Protestuje tylko KOD który zawsze jest pod prąd i dawna SBcja która potraciła swoje przywileje i dochody po 10000 tys emerytury.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1138739585876