Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Działka przy ul. Warszawskiej na zagospodarowanie czeka od lat. Miasto ma nowy plan

10.10.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Działka przy ul. Warszawskiej na zagospodarowanie czeka od lat. Miasto ma nowy plan
Fot. archiwum redakcji

Teren przy ul. Warszawskiej, obok mostu Kardynała Wyszyńskiego, od dawna czeka na zagospodarowanie. Jakie plany wobec tej nieruchomości ma miasto. 

 

Nieruchomość przy ul. Warszawskiej 61, o powierzchni ok. 0,7 ha, zabudowana jest hangarem i budynkiem magazynowym, pozostałością po działającej tu kiedyś przystani WOPR. Kilka lat temu pojawił się pomysł stworzenia w tym miejscu repliki średniowiecznej osady. Ten jednak nie wypalił. Od tego momentu nic się tu nie dzieje. Zapytaliśmy Miasto, jakie ma plany wobec działki. Okazuje się, że Ratusz zamierza wystawić ją na sprzedaż.
 

Przedmiotowa nieruchomość została umieszczona na wykazie nieruchomości przeznaczonych do zbycia, na okres 21 dni. Po upływie 6 tygodni od publikacji wykazu zostanie zorganizowany przetarg nieograniczony na oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

Działka w wykazie została umieszczona 20 września. To oznacza, że w listopadzie będzie można wystawić ją na sprzedaż. Miasto chce oddać ją w użytkowanie wieczyste. Koszt nieruchomości wyceniono na 554 tys. 500 zł (plus podatek VAT).

 

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest pod działalność sportową i rekreacyjną. 

 

Nieruchomość ul. Warszawskiej w najbliższych latach dodatkowo zyskać na atrakcyjności. Przypomnijmy, na położonej niedaleko działce, między Pubem Specjal a siedzibą MDK, ma powstać nowoczesny biurowiec z pieniędzy Agencja Rozwoju Przemysłu, w ramach programu "Fabryka". Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +30
  ~ Pismen
  Niedziela, 10.10

  Miasto ma nowy pomysł na działkę. Trzeba ją zbyć !! Nooooo , bardzo nowatorski i zaskakujący pomysł. Łał.

 2. 2
  +15
  ~ Marcco
  Niedziela, 10.10

  Jak zagospodarować działkę ? Sprzedać ja generalnie. A jak dla kolegi to poprostu majstersztyk!

 3. 3
  +10
  ~ lucyna
  Niedziela, 10.10

  Zagospodarowanie przestrzenne w elblaskim Ratuszu ma ocenę niedostateczny , a szybkość działania i podejmowania decyzji co do terenów w Srodmieściu niezagospodarowanych od 76 lat utwierdza mnie w przekonaniu ,ze kolejni prezydenci uważają ,że elblążanie będą żyli 200 lat .

 4. 4
  +4
  ~ Elb
  Niedziela, 10.10

  Budynek vis a vis szkoły nr 16 - praktycznie stoi na ulicy Sadowej. To jest łotrostwo - najważniejsze, że kasa się zgadza. Idziemy na dno - budynki na ulicy, wycinka nahalna drzew, lidle i biedronki w centrum miasta jeden na drugim i trzeci pogania.

 5. 5
  0
  ~ Ekolog
  Poniedziałek, 11.10

  Zrobić park z ławkami i stołami, a także z grillami

 6. 6
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 11.10

  Miejska plaża jak się patrzy.

 7. 7
  +7
  ~ jawny skandal
  Poniedziałek, 11.10

  kolejny sukces nieroba prezydenta no najlepiej sprzedać bo po co się wysilać, kiedy ten człowiek przestanie szkodzić miastu, nic nie robi pożytecznego tylko sprzedaje działki albo lata pozować do zdjęć

 8. 8
  +9
  ~ maxiimus
  Poniedziałek, 11.10

  jawny skandal i należy dodać że Wróblewski trwoni kasę, ostatnio podarował 160 tysięcy dla Koseckiej na zupełnie niepotrzebny pomnik i jej przebierankowe fanaberie

 9. 9
  +7
  ~ kjm
  Poniedziałek, 11.10

  A może by tak nowe szefostwo MOSiR / "halowy" i tancerz / się wykazali inwencją, przy pomocy "najbardziej pracowitego radnego"?

 10. 10
  --8
  ~ fasola
  Poniedziałek, 11.10

  Ale głupie te komentarze. Po kij miastu ta działka? Miasto to nie deweloper. Komentującym widać komuna się marzy gdzie wszystko państwowe było. Ale ten system upadł, nie bez przyczyny. Kawałek podmokłego badziewia z tysiącami samochodów jadących cały dzień za płotem, bez możliwości wjazdu, bo tuż przy skrzyżowaniu z wiecznym korkiem. Brawo dla miasta. Pozbyć się to przynajmniej kasa z podatku wpłynie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0298750400543